Rüyada Toprak Görmek

Rüyada toprak görmek neye delalettir?

Rüyamda sarı toprak gördüm, rüyamda sap sarı toprağı çapalıyordum, çapa yapmak ne demektir? Almira

Rüyada toprak görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada toprak görmek mal, mülk, kazanç anlamlarına gelir. Üzerindeki toprağı silkelemek malını harcamak, Toprağı rüzgarın uçurması zulüm, fakirlik , Toprak kazanmak haber ve kazançlı bir iş anlamına gelir. Toprak kuru ve verimsiz ise sıkıntılı, maddi anlamda zor günler yaşayacağına işaret eder.

Rüyada toprak görmek, toprağı işlemek, toprakla ilgili tüm işlemler iyiye yorumlanır. Toprak insanın ömrü ve hayatıdır. Toprak rızka, ziraata, açlık ve yardıma işarettir. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak saadet ve yardıma işarettir. Toprak görmek ve teyemmüm gerektiren çetin yolculuğa işarettir. Rüyada toprak görmek ihtiyaçların çabukça giderilmesine ve vaadinin yerine getirilmesine işarettir. Servet sahibi kimse malının yanında ve üzerinde toprak olduğunu görse malı helak olur.

Rüyada çapa yapmak daima iyiye yorumlanır çünkü rüyada toprak çapalamak, toprağı işlemek, toprakla ilgili tüm işlemler hayra yorumlanır. Toprak insanın ömrü ve hayatıdır, toprak, rızka, ziraata, açlık ve yardıma işarettir. Rüyada bir yeri çapaladığını görmek kişinin gerçek yaşamında çözmek için uğraştığı bazı sorunların onun istediği yönde, çok yakında hallolacağını simgeler. Rüyada çapa yapan, bir yeri çapalayan, çapacı birini görmek daha fazla para kazanmayı düşünürken elinizdeki imkanları da kaybetmeyi gözardı etmemek gerektiğini ifade eder.

Toprak konusunda diğer yorumlar

Rüyada temiz ve güzel toprak üzerine oturmak mutluluğa ve yardım görmeye, bazen din hususunda şüpheye düşmeye yahut insanın varacağı son yere delalettir. Hastanın toprak kazması ölmesine, yolcunun ki kazancına, bekarın toprak kazması evlenmesine delalettir. Rüyada toprak olduğunu görmek kibrini kırmaya, inzivaya çekilmeye yahut insanlar nezdinde değer ve kıymetinin iyice artmasına işaret eder. Rüyada elindeki veya üzerindeki toprağı silkelemek zengin için mal telefine, yoksul için borcunu ödemeye, emaneti sahibine vermeye, toprakla her çeşit muamele kazanca ve dünyalığa delalet eder. Rüyada kil toprak görmek kişinin faiz batağı içinde olduğunu ancak iflastan kurtulacağını simgeler. Rüyada kil kazmak veya kil kazdığını görmek rakiplerinin, düşmanlarının kişinin karşısına olağanüstü taleplerle çıkmasına, buna hazırlıklı olmak gerektiğine dikkat çeker. Bir kadın rüyada killi toprak görürse bu rüya sosyal yaşam veya iş hayatındaki bir olumsuzluğun son bulacağına işaret eder.

Rüyada toprak delmek veya delik açmak bolluk, mal, güven, çalışma hayatında huzur, yuvada huzur, ev, mülk anlamlarına gelir.  Toprak çamur olmamışsa her zaman iyi durumu işaret eder. Güzel haberlerin simgesidir. Eğer toprak kuru ve verimsiz görünüyorsa zor günler geçireceğiniz anlamına gelir. Açlık veya hastalık görebilirsiniz. Rüyada toprak görmek, mal ile yorumlanır. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır.
Tabirciler,
* sarı toprak altın,
* beyaz toprak gümüş,
* kırmızı toprak bakır para,
* siyah toprak kara paraya delalet eder diyorlar.
Rüyasında üzerine bulaşan toprağı silkelediğini gören, parasını boşa harcar. Rüyada toprak yemek veya toprağı toplayıp bir tarafa küme ederek sakladığını görmek çok kazanca delildir. Rüyasında bir kabin içine koymuş olduğu toprağı azalmış görmek, ev halkının kendisine hıyanet ettiklerine; bir küpe veya saksıya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdiğine; rüzgarın bir yerden toprağı kaldırıp, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olacağına yorulur. Toprak, fakire, ölüye ve kabre işarettir. Bundan dolayı bir kimse bir yeri kazsa ve toprağını çıkarsa, hasta ise veya yanında hasta kimsesi varsa o yer onların kabri olur. Yolcunun kazdığı yer onun yolculuğu, kazdığı toprak da kazanacağı mal ve menfaattir. Rüyasında elinden ve üzerinden toprağı silkeleyip yere düşüren kimse zenginse malı gider ve gereksinim sahibi olur. Borçlu veya elinde bir emaneti varsa, borcunu öder, emaneti sahibine verir ve bundan sonra elindeki bütün malı gidip toprağa girer. Elim toprağa vurmak ve toprağı karıştırmak, dövüşmeye, ortaklığa ve kazanca işarettir.

Toprak üzerinde gezmek veya bastonla yere vurmak hayırlı yolculuğa işarettir. Bazı tabirciler toprakta yürümek, mal talep etmektir. Bundan dolayı toprağı biriktirse veya yese mal biriktirir ve eline mal geçer. Toprak başkasınınsa mal da başkası içindir. Topraktan bir şey yüklense, yüklediği kadar menfaate uğrar. Rüyada evini sürüp evden toprak yığsa hile ile hanımından mal alır, toprağı kendi han ve dükkanından biriktirse geçiminden artırarak mal biriktirir. Avucuna toprak doldurup yürüdüğünü görse eline mal geçer. Evinin bacasından toprak süpürüp dışarı attığını görse, hanımının malı gider. Gökten çok olmamak üzere toprak yağdığını görmek hayırdır ve bir zararı yoktur. Kendi evinin yıkılıp, toz ve topraktan kendisine bir şey değdiğini gören kimse, mirastan mal alır. Toprağı başının üzerine koyduysa çirkin bir yolla eline mal geçer. Bir kimsenin üzerine, basma, gözüne v. s. birisinin toprak serptiğini görmek, toprağı serpen kimse, toprak serpileni kendi arzusuna uydurmak için ona mal intak etmesine işarettir. Gökten yağan toprak çok olursa gelecek azapla tabir edilir. Dükkanını süpürüp toprağını kumaş ve emtia ile beraber dışarı çıkardığını görmek, bir yerden diğer yere göç etmeye işarettir.

“Rüyada Toprak Görmek” hakkında 3 yorum

  1. rüyamda bir adam “cana geleceğine mala gelsin” dedi ve bulunduğu yere oturarak ayaklarına toprak atıyordu. sonra bir dolmuş onu ezdi o adam takım elbiseli biriydi

  2. ruyada 3 tane boş mezar gördüm ,”birine ben girecem” diyorum, adamın biri “olmaz” diyordu sonra toprak ta cok guzeldi yorumlarınızı bekliyorum

  3. Ruyada olu topragini kasikla yedigimi gordum sanki bana birisi ikram etti sitelerde yorumunu bulamadim lutfen aydinlatabilirmisiniz tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir