Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada toprak kazmak

Rüyada toprak kazmak neye delalet eder?

Rüyamda toprağı kazıp küçük bir kutu buluyorum ve içerisinden 14 sene önce ölen mavi muhabbet kuşumun ölüsü çıkıyor. Neden hala bozulmadan durduğuna çok şaşırıp hemen elimden bırakıyorum. Daha sonra evdeki bir saksıya gömmek istiyorum onu ama arkadaşım o saksıya çiçek ekeceğini söylüyor ve izin vermiyor. Sonunda ablamla kuşu yeniden bahçeye gömmeye karar veriyoruz ama bir türlü toprağı kazamıyoruz, deniyoruz ama derinleşmiyor kazdığımız yer. Bu şekilde çok rahatsız hissederek ve rüyayı sonuca bağlayamayarak uyandım. 24 yaşındayım, reklamcıyım, bekarım ve oldukça depresif bir ruh hali içerisindeyim.

Rüyada toprak kazmak tabiri

Bekar birisi rüyada toprak kazdığını görürse bu rüya onun yakın zamanda evlenmesine delalet eder, bakınız rüyada toprak görmek sayfası. Toprak kazarken bulduğunuz kutu büyük ihtimalle evlendikten sonra yakın bir seyahate işaret etmektedir ki bu alternatif olarak evlendiğinizde yaşadığınız il veya ilçeyi değiştireceğine de işaret olabilir.

Bulduğun muhabbet kuşu ölüsü ise gerçek hayatında yeteri kadar inisiyatif kullanmadığın veya pasif kaldığın için şu anda gerçek hayatta kendini hapsedilmiş, hareket yeteneği kısıtlanmış duygusu içinde, karamsar olduğunu işaret etmekte, ideallerin veya özgürlük umutlarında hayal kırıklığını yaşadığını göstermektedir. Aklını sürekli sorunlar üzerinde yorup, kaygı verici düşüncelere saplandığını anlatmaktadır. Rüyanın devamında gelişen olaylar bu kararsızlık ve sıkıntılı durumun bir süre daha devam edeceğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir