Rüyada Topuklu Ayakkabı Giymek

Rüyada topuklu ayakkabı giydiğini görmek neyi gösterir?

Ben annemi rüyamda gördüm ama rüya öyle bir rüya ki çok ilginçti. Ben yatıyorum rüyamda, annemin ve ablamın yani yengemin kızının bir kişi daha var ama o kimdi bilmiyorum annem ve yengemin kızı ve birisi, üçü de ölmüştü, hatta onların başında da bir tane adam vardı. Bu adam elinde büyük bıçak ile bana bakıyordu. Birde ondan önce ben evde topuklu ayakkabı giymişim.

Annem geliyor bende o ayakkabıyı kaldırıyorum ama yerlerini yanlış koyuyorum. Ayakkabının içinde de, terlik görüyorum ve akşam oluyor, derin bir uykuya dalıyorum ve o rüyayı görüyorum ama hiçte korkmuyorum. Uyandığımda da hiç korkmadım beni korkutan o adamdı ama elinde o kadar büyük bir var ki hani hababam sınıfı kaldı mı şafak sezerinki seda sayan hani büyük bir bıçakla geliyor işte o adamın elinde de o bıçak vardı bana bakıp gülüyordu.

Rüyada topuklu ayakkabı giymek neye yorumlanır?

Rüyanızda bir kavram kargaşası var. “annem ve yengemin kızı ve birisi, 3 de ölmüştü, hatta onların başında da bir tane adam vardı.” yazmışınız, ancak devamında anneniz geliyor. Burası anlaşılamadı.

Rüyada annenin öldüğünü görmek, anneyi suçlama manası taşımaktadır. Annenizin, bebeklik döneminizde veya çocukluğunuzda size yeteri kadar sevgi ve şefkat göstermediğini düşündüğünüzü işaret edebilir. Bu durum iç dünyanızdaki sevgi açlığı ve şefkat eksikliği göstergesi olup, sevgiye doyamadığını işaret eder.

Rüyada bıçak görülmesi, genel olarak iyiye yorumlanmaz, öfke, saldırganlık ve / veya ayırma, ayrılma anlamına gelir. Hayatınızda kesip kurtulmak istediğiniz bir şey olduğunu gösterir. Ancak rüyadaki diğer olaylar, bıçağın durumu, şekli, rengi ve ne yapıldığı da göz alınarak yorumlanır. Öte yamdan bıçağın imal edildiği malzeme, keskinlik durumu, büyüklük veya küçüklüğüne göre dikkatli bir şekilde analiz edilmelidir.

Rüyada topuklu ayakkabı giymek kadınlık ve kadınsı gösterişi temsil eder. Sizin kendinden emin ve kendine güvenen bir yapıda olduğunuzu simgeler, bakınız rüyada ayakkabı görmek sayfası.

Twitter Facebook Google+

Bunlarda İlginizi Çekebilir

6 Yorum yapılmış

 1. eylül dedi ki:

  Rüyada topuklu ayakkabı görmek
  Rüyamda siyah bir topuklu ayakkabıyla sokaklarda dolaştığımı gördüm. Biraz zorlanarak yürüyordum, topuklu ayakkabıya yavaş yavaş alışıyordum. Bu neyi gösterir?

  • admin dedi ki:

   Eylül merhaba,
   Rüyada yüksek topuklu ayakkabı görmek veya giymek kadınlık ve kadınsı gösterişi temsil eder. Sizin kendinden emin ve kendine güvenen bir yapıda olduğunuzu simgeler.

 2. Fatoş dedi ki:

  Merhaba ruyabul sitesi, etkisinde kaldığım bir rüyayı anlatmak istiyorum size, cevaplarsanız memnun olurum. Sabah saatlerinde tekrar uyuyakalmışım (9-12). Gördüğüm rüyada bir arkadaşın evindeyim ve gitmek istiyorum, fakat sol ayakkabımı bulamıyorum. Arkadaşın aynı ayakkabıları var ve bana kendi sol ayakkabısının benimki olduğunu söylüyor ama ayağıma giydiğimde ökçesinin değişik ve hasarlı olduğunu görüyorum ve “bu ayakkabı benim değil” diyorum, devamın arayıp bulamıyorum. Rüyanın devamını hatırlamıyorum. Birkaç günden beri bir konu yüzünden içimde bir sıkıntı var, acaba rüyam bu durumla mı ilgili? Cevaplarsanız sevinirim. Saygılar, 41, Kadın, eşimden iki seneden beri ayrı yaşıyorum ama boşanmadık, iki çocuğum var ve çalışıyorum.

  • Admin dedi ki:

   Fatoş merhaba, aslında bu rüyayı gördüğünüz için içiniz sıkılmadı, zaten içiniz sıkıldığı için böyle bir rüya gördünüz. Çünkü rüyalar insanın ruh durumunun uykudaki yansımasıdır. Rüyanız gerçek hayatınızda bir kimlik sorunu yaşadığınızı yani “ben kimim”, “ne yapmak istiyorum”, “ne yapacağım, nasıl yapacağım, ne olacak” gibi bazı soruların cevabını aradığınızı ve bu durumun sizi büyük bir kafa karışıklığına soktuğunu anlatmakta ve gerçek yaşamda çözülmesi hemen hemen imkansız olarak gördüğünüz bir sorunun sizi umutsuzluğa itmesine izin vermemek, her şeyin bir çaresi olduğunu akıldan çıkarmamak gerektiğini anlatmaktadır.

   • Fatoş dedi ki:

    Bir yerde rüyada ayakkabının kaybolması iyi olmadığını,iş ile alakalı bazı sorunlar yaşanacağını ve gizli olan bir şeyin gün ortasına çıkıp manevi zorluklar yaşanacağını okumuştum.acaba olacaklarımı gördüm rüyamda? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar

    • Admin dedi ki:

     Ayakkabı rüyaları her zaman sıkıntı sembolüdür ama bu sıkıntı yaşanacak anlamında anlaşılmamalı; sıkıntı yaşamak, sıkıntıdan kurtulmak gibi anlamlar taşır. Birde rüyaya objektif bakmak gereklidir. Mesela “rüyada ayakkabı kaybetmek kendi kimliği ile sorunları olduğunu, halen kim olduğunu anlamaya çalıştığınızı simgeler. Rüyada ayakkabı kaybettiğini görmek, oldukça önemli bir rüya olup gerçek yaşamda çözülmesi hemen hemen imkansız olarak gördüğünüz zamanlarda sık görülür ve bu düşüncenin sizi umutsuzluğa ittiğini gösterir. Bu rüyanın bir başka tabiri ise içinde bulunduğunuz kafa karışıklığından bir önce sıyrılın ve hedeflerinize odaklanın şeklinde yorumlanır.” şeklinde açıklanmaktadır. Ama sizin rüyanız tek başına / sadece ayakkabı kaybetmek rüyası değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*