Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Tövbe Etmek

Rüyada tövbe ettiğini görmek ne demek?

Çok ilginç bir rüya gördüm, rüyamda karanlık bir odaya korkarak giriyorum, günahlarımdan dolayı cok pismanim ve agliyorum, tövbe ediyorum. O sırada rabbim benimle konuşuyor, hic şaşırmıyorum, teselli bularak “rabbim affet” diyorum, hiç bir şey görmüyorum ama ses duyuyorum sadece “Rabbin tövbe edenlerle beraberdir, pişmansın biliyorum” diyor, yorumunuz için çok teşekkür ederim. 27, Kadın, Bekar, Çalışmıyor

Rüyada tövbe etmek yorumu

Yasemin merhaba, gerçekten çok değerli olan bu rüyayı paylaştığın için çok teşekkür ediyorum. Karanlık oda görülmesi iyi değildir ve çevrenizdeki kötü niyetli biri tarafından size kurulan bir tuzağa veya bastırılmış gizli bir duruma işaret eder. Sizin bu karanlık odaya girmeniz bu tuzağa düştüğünüzü gösterir.

Rüyada pişman olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin gerçek hayatında bazı hayal kırıklıkları yaşadığını yahut tatminsizlik duyguları içinde olduğunu ifade eder. Rüyada ağladığını görmek hayatınızda sizi üzen bir olaydan ziyade bunun neden olduğu negatif duyguların serbest bırakılmaya, dışa vurulmaya, onlardan uzaklaşıp duygusal dengeyi yeniden sağlamak için bir şeyler yapmak gerektiğine rivayet edilir ve bunun için öncelikle korkular ve hüsranları unutmak gerektiğine tabir edilir. Sonuç olarak rüyada ağlamak, üzüntü, korkuları ve hayal kırıklıklarını üzerinden atmak için kullanılan bir yöntemdir. Aynen uyanık yaşamda olduğu gibi rüyada da ağlamak iyidir.

Rüyada tövbe ettiğini görmek rüya sahibinin zihninin hayal kırıklığı ve memnuniyetsizlik ile meşgul olduğunu gösterir. Bunların sebebi kendiniz hakkında bastırılmış duygular veya içinde bulunduğunuz negatif ortam olabilir.

Rüyanın son bölümü Allah ile konuşmak olarak açıklanabilir. Bu konuda öncelikle biraz bilgi vermek istiyorum. Bazı insanlar eksik bilgi, heyecanlanmak, yorgun olmak, dalgın olmak gibi sebeplerle rüyada Allah’ı gördüklerini, rüyada Allah ile konuştuklarını düşünmekte, sanmakta veya iddia etmektedirler. Bizim görme kapasitemiz onun nurunu görmeye yetmez, çünkü bizler bu şekilde yaratılmışız ve her şeyin bir sebebi bulunmaktadır. Aynı şekilde Rüyada Allah’ın sesini duymak, onun elini görmek gibi konularda sadece yanılgı ya da eksik bilgidendir. Çünkü bizlerin duyma kabiliyetimiz onu duyamaz. Rüyada Yüce Allahü Tealayı görmek, gördüğünü düşünmek çok derin ve önemli konulardır ve maalesef ortalıkla yalan yanlış binlerce açıklama bulunmaktadır. Sizin duyduğunuzu düşündüğünüz ilahi ses, aslında onun sesini hissetmenizdir ve her şeye rağmen ilahi bir anlam taşımaktadır. Lütfen Rabbin tövbe edenlerle beraberdir, pişmansın biliyorum cümlesinin önemini kavrayın ve tövbenize uyup huzura kavuşun.

“Rüyada Tövbe Etmek” için bir yanıt

Evet hocam, adam sandigim insan bildiğim bir insanin oyununa geldim, çok farkli yorumladi bazi şeyleri, gerçekten çok pişmanim Rabbim beni affetsin, bol bol tövbe ediyorum inşallah allah kabul eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir