Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Tramvay İle Yolculuk Etmek

Rüyada tramvay ile yolculuk ettiğini görmek ne demek?

Bir yere gidip gelirken sürekli olarak kullandığım bir tramvay var. Rüyamda bu tramvaydayım sağ tarafında oturuyorum, tramvay kalabalık. Dörtlü kırmızı oturma yerleri var, ben cam kenarında değilim, koridor tarafındayım. Yanımda bir kadın var, beyaz tenli siyah orta uzunlukta saçlı, gözlerine siyah kalem çekmiş ve üzerinde türbe yeşili bir tişört vardı. Kadın benim yanımda cam tarafında oturuyordu ama cam yerine tramvayın kapılarından biri vardı. Beyaz floresan ışığı yanıyordu, yer altında giderken birden kadının hemen yanında oturduğu kapı açıldı ama kimse tepki göstermedi. Ben kadın bir şey olur da oradan düşmesin diye biraz daha yana çekildim ve ona “bana yaklaşın biraz daha, düşebilirsiniz” dedim, kadın teşekkür etti.

Sonra birden benimle konuşmaya, bana sorular sormaya başladı, “senin aklında yarım bir plan var, daha tam ne yapacağını bilmiyorsun ama bir şey var aklında” dedi. Evet, gerçekten de öyle. Uyanık zamanımda da var aklımda bir şey, kadını onayladım. O konuşmaya devam etti “bu planın ne olduğunu biliyorum” dedi, “kendini başka biri olarak gösteren birinin aslında kim olduğunu biliyorsun ve bunu ona söyleyeceksin yüz yüze karşılaştığınızda” dedi. (gerçekten böyle bir şey var.) “ama dikkatli olmalısın, hareketlerine dikkat et” dedi. Arkasından bana post-it boyutunda beyaz bir kağıt uzattı. Kağıdı elinden aldım ve baktım, mavi tükenmez kalem ile adım adım dediklerini yazmıştı ve en sonda dikkatli hareket etmelisin tarzı bir şey yazmıştı ama tam hatırlayamıyorum ne yazdığını.

O sırada tramvayın yanımızda açık olan kapısına baktım çok aşırı hızlı gidiyordu. İleri karşı tarafıma baktım, üç tane sarışın beyaz-pembemsi renkli yüzleri olan erkek gördüm. Bu kişilerin Norveçli olduğunu biliyordum. Üç kişi vardı, biri çok iri yarı ve uzundu, kahverengi montunu hatırlıyorum sadece. Diğer ikisi birbirinin aynıydı, ikiz gibi. Yüzleri terlemişti, kızarmıştı. Sanki zorlanıyorlardı bir şey için. Yere oturmuşlardı ama halleri hastalıklı gibiydi eciş bücüştü, kıvırcık sarı saçları vardı. Sonra birden şekil değiştirdiler saçları iyice kısaldı ve o birbirinin aynısı olan iki kişinin birden boyları uzadı ve vücutları değişti. Çok kaslı yapılı yakışıklı birileri oldular, bir tanesi hep bana bakıyordu ama şekil değiştirdikten sonra bakmadı.
21, Kadın, Bekar, Öğrenci, üzgün, sıkıntılı

Rüyada tramvayla yolculuk etmek tabiri

Rüyada tramvaya binmek, tramvay ile yolculuk yaptığını görmek, gerçek yaşamınızda kararsızlık dolu günler geçirdiğini, aklınıza geldiği gibi yaşadığını simgeler. Bakınız rüyada tramvay görmek rüya tabiri sayfası.

Rüyada tramvayın kapısının açılması, aracın kapısı açık gitmesi reel hayatınızda dikkatli olmanız gereken bir durum olduğunu temsil ederken yanınızdaki kadın aslında korumak istediğiniz sizin gölge yönünüzü ifade etmekte, onun anlattıkları reel hayatta yapmak istediğiniz şeyleri yansıtmakta sanki rüya terapisi uygulamaktadır. Gölge yönünün sana beyaz kağıt uzatması, yapmak istediklerini planlı, programlı uygulaman halinde sonunun iyi olacağını göstermektedir.

Rüyada gördüğün ve Norveçli olduklarını bildiğin üç kişi aslında aşağıdaki üçlemelerden birini temsil etmektedir ve seni ilgilendiren üçlemede bir değişim ya da dönüşüm sonucu daha güzel günlere, şeylere kavuşacağını işaret etmektedir.
* yaşam, canlılık, iç güç ( gücünü tanıyıp, yaşamda daha canlı olmayı gösterir )
* hayal gücü, yaratıcılık, kişisel enerji, ( kendini keşif işaretidir.)
* Bugünü, geçmiş ve gelecek ( zamanın önemini hatırlatır )
* baba, anne ve çocuk ( hayatın ana bileşenlerini gösterir )

“Rüyada Tramvay İle Yolculuk Etmek” için 3 yanıt

Rüyada tramvaya binmek
Ben ablam annem küçük erkek bebegi benim omuzumda gezintiye çıkalım diyorlar, çıktık tramvayla. Gidip geldik. İkinci gün ablam yine çıkalım dedi onden benle bebeği gönderdi tramvay durağında onları bekledik bebek yanıma oturdu basini ayaklarina koydu durdu öyle akşam oldu kimse gelmedi karanlık oldu birden karşıdaki durakta annemi gördum açık pembe uçları dantelli yazma uzun siyah kaban vardı ve daha gençti. Normlde boyle giyinmez. El işareti yaptım “orası yanlış buraya gel” diye, “yasak değil mi” dedi, “hayır dedim. Isrardan sonra geldi bebeği gösterdim “sizi beklmekten mahvoldu” diye. Sonra baktım ayaklarında ayakkabı yok “ne oldu” dedim, “tramvay raylarindan geçerken içinde kaldı” dedi. “Gidip alalım” dedim, önce izin vermedi ben gittim baktım bir tanesi dışarıda bir tanesi camura girmiş, çıkardım, sonra suyla içine dolan çamuru temizledim, ikisini yikadim giydi. Sonra travmaya bindik iki kapı açıldı o yanlış yerde indi tramvay kapandi gitti annem yok çok kiziyorum neden beni takip etmiyor diye. Sonraki durağa gitmek için bekledim. 23 yaşındayım bekarım kız.

Değerli okurum, gördüğünüz rüyada bir çok olay geçmekte ancak bunların anlamlarına ayrı ayrı bakmak rüyanın esas mesajını bozar, bu nedenle kısa ve öz olarak yorumlayacağım. Bu rüya uzaklardaki bir yakınının iyi haberlerini alıp, bu habere çok sevineceğini işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir