Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Transplant Görmek

Rüyada transplant görmek neye delalettir?

Ben rüyamda sevgilimle uçağa bindim sonra uçak birden düştü ve bana fazla bir şey olmadı ama sevgilimin kolu koptu, hastaneye kaldırıldı, ameliyat oldu, başka bir kol yaktılar, sonra onu ameliyattan çıkarken gördüm ve çok ağladım, bunun anlamı nedir acaba cevap verirseniz sevinirim

Rüyada transplant görmek yorumu

Seda merhaba. Rüyada uçağa binmek, uçak düşmesi rüya açıklaması için lütfen uçak görmek rüya yorumları sayfasını inceleyin.

Rüyada transplant görmek, organ nakli olduğunu görmek iyileşme, başlangıç anlamlarını simgeler. Kendini transplant yapıldıgını görmek yorgun ve yıpranmış olduğunuzu temsil eder. Bu rüya aynı zamanda hayatınızda yeni bir başlangıç yapmak anlamını ifade eder.

Transplant nedir?

Organ transplantasyonu ya da organ nakli organ donörü tarafından verilen sağlam organ parçası ya da tamamının alıcının hasarlı veya çalışmayan organı yerine koymak amacıyla bir vücuttan diğerine nakledilmesidir. Organ donörü yaşayan kişi veya kadavra olabilir.

Organ nakli fikrine, çok eski devirlerden beri rastlanmaktadır. Hindistan’da eski devirlerde suçluların burunları kesilirdi. Hint cerrahlar, kesik burunları tamir etmekte büyük ustalık kazanmışlardı. Hastanın kolundan ince bir deri ve derialtı yağ dokusu parçası kaldırılarak buruna tutturulur ve deri parçası, yüzdeki kan deveranı ile ahenk temin ettiğinde, kolla bağlantısı kesilirdi. On sekizinci yüzyılda bir İtalyan cerrah olan Baronio, dikkatle yapılacak olan bir ameliyat sonucunda bir hastanın vücudundan alınan deri parçalarının aynı insana nakledilebileceğini söylemiştir.

Organ nakli konusunda çalışmalarını sürdüren bilim adamları, önce hayvandan hayvana daha sonra da insandan insana organ nakillerini denemişlerdir. Böbrek naklini 1956 senesinde Dr. Muray ve arkadaşları başarı ile gerçekleştirmişlerdir. Canlı organizmalarda hastalıklar veya yaralanmalar sonucunda ortaya çıkan hasarları tamir edebilme kabiliyeti vardır. Bu durum, insanlarda oldukça sınırlıdır. Hasar görmüş veya görevini yapamayacak hale gelmiş dokuları ve organları yenileme çalışmaları insanoğlunu devamlı meşgul etmiş ve böylece insandan insana organ nakline başvurulduğu gibi, bazen da sun’i maddeler ve cihazlar kullanılması yoluna gidilmiştir. Kaynak: tr.wikipedia.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir