Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Tıraş Görmek

Rüyada tıraş olmak neye işaret eder?

Ben Kaan. Rüyamda çene altı ve üstündeki sakalımı traş makinemle kestiğimi gördüm. Yanağımdaki sakalların bir kısmını ve bıyığımı tamamen kesmemiştim. Bunun manası ne olabilir?

Rüyada traş görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada tıraş görmek oldukça yaygın görülen bir rüyadır. Zamana, mekana, kişiye göre çok dikkatli yorumlanmalıdır. traş olmak, traş etmek, traş ettirmek, saçını kesmek, saç kestirmek, sakalını kesmek önemli rüyalardır, pek çok hassas konunun habercisi olabilir.

Rüyada baş tıraş etmek bir menfaatin gelmesi için verilen bir söze işarettir. Rüyada başını traş ettiğini gören kimse Allah u Teala nın uğrunda malını harcar. Rüyada başını traş, yaz mevsiminde olursa o kimse için meydana gelecek menfaate bazen de rahata, bas ve göz ağrısından kurtulmaya işarettir. Birisi rüyasında başının kış mevsiminde traş edilmiş olduğunu görürse, bazen üzüntü ve şiddete, ödenmesi lazım gelen borca ve hastalıga; bazen de traş olmayacak yeri traş etmek, meyvelere gelecek afet ve şiddete ve üzerine lazım gelen tazminata işarettir. Başı traş etmek emaneti eda etmeye ve korkudan emin olmaya işarettir. Saçı kesmekte böyledir. Rüyada bir başkasını tıraş etmek, kişini tıraş ettiği kişiden iyilik göreceğine delalet eder.

Hacda başını traş etmek, borcu ödemeye ve bununla beraber fetih ve zafere nail olmaya işarettir.

Haccda saçını kesmek, korkudan kurtulustur. Rüyada başını traş eden kimse, siddet ve mesakkat içinde yahut borç altında ise ondan kurtulur. Bazen, zengin kimse mevsimsiz başını traş ettiğini görse, fakir olur, derler. Borçlu ise Allah in izniyle borcunu öder. Rüyayı gören silah tasiyan birisiyse o kimsenin gücü ve heybeti gider. Zengin ise malına noksanlık gelir. Borçlu ise borcu ödenir.

Rüyada başının tıraş edilmis olduğunu görse, düsmanına zafer bulur, izzet ve kuvvete nail olur. Rüyada saçını kestiğini gören kimse makam ve rütbesinden ve iktidardan düser. Rüyada kendi başını traş ettiğini gören bir hastalıga yakalanır. Başını traş etmek adeti olan kimsenin başını traş olmus görmesi kendisi için iyi ve hayırlıdır. Kendi eliyle başını traş ettiğini görse, borcunu öder.

Bir kimse, bir kadının başının tıraş edilmis olduğunu görse, o kadını kocası bosar yahut herhangi bir sebepten dolayı aralarında bir ayrılık meydana gelir. Kadın rüyada saçını kocasının kestiğini görse, kocası kendisini eve hapseder. Hanımının örülmüs saçının kesilmis olduğunu görmesi, o kadının ebediyyen çocuk dogurmayacagına işarettir. Rüyada kendi saçını kestiğini görse kuvveti kesilir.

Rüyada sakalının yarısının tıraş edilmis olduğunu görmesi fakirligine, mevki ve söhretinin gitmesine işarettir. Rüyada kendi sakalını, tanımadıgı genç birisinin traş ettiğini görse, mevki ve rütbesi bildigi bir düsmanı veya düsmanının adası yahut düsmanının benzeri tarafından elınden alınır. Sakalını traş eden ihtiyarsa, mevkii asılsız kahredici biri tarafından elinden alınır. Sakalının traş edildigini görse, sefahat ugrunda geçiminin haram olmasına ve malının kıymetinin gitmesine işarettir. Bir kimse sakalını avucunun içine alıp arta kalanını kesmesi malının zekatını vermesine işarettir. Bir kimse rüyada amcasının sakalını tutup hepsını kestıgını görse, amcasının bütün mirası kendisine kalır.
Amcasının sakalından yedigini görmesi, yedigi miktarca mirasa nail olur. Rüyada sakalı traş mal ve rütbenin gitmesine işarettir. Bazen de, sakal tıraşı, hileye, yahut ziraata gelecek afet ve noksanlıga, yahut rüya sahibinin çocuk yahut hanımının aniden ölmesine işarettir, dediler. Rüyada tıraş olan birini görmek kişinin birinin desteğini alarak hayallerine giden yolda emin adımlarla ve korkusuz olarak ilerleyeceğini ve sonunda bunu başaracağını temsil eder.

Uyanıkken tıraş olduğu gibi başını tıraş ettiğini ve bundan hoslandıgını ve insanlar arasında çıkıp gezdigini görse zengin olur ve ailesinin hizmetinde bulunur. Bir kadın rüyada başını tıraş ettiğini görse, kendisinin veya kocasının ölmesine ya da gizli olan ayıbının meydana çıkmasına işarettir. Bazi tabirciler, o kadına kocası tarafından hayır isabet eder, işarettir. Bıyığını tıraş ettiğini veya bıyığının kesildigini görse, ona bir hayır gelir. Bir kimse rüyada başını ve sakalını tamamen tıraş ettiğini görse, hasta ise hastalıgından borçlu ise borcundan, üzüntülü ve kederli ise bunlardan kurtulur. Ensesini traş ettiğini gören kimsenin haberi olmadan borcu ödenir. Rüyada koltuk altını tıraş etmek rüyayı gören kişini daha iyi arkadaşlıklar, dostluklar kuracağına delalet eder. Karnının kıllarını tıraş ettiğini gören kimseye borcunu ödemek için Allah u Teala bir şey ihsan eder ve durumunu düzeltir. Kasıgının kıllarını traş ettiğini görse zengin ise malı ve devleti gider. Bazende mülk almakla malı gider, dediler.
Fakir ise zengin olur ve fakirlikten kurtulur. Usturayla kasığını tıraş ettiğini gören kimse hanımından bir hayra kavusur. Bu rüyayı kadın görse kocasından bir hayra kavusur

“Rüyada Tıraş Görmek” için 6 yanıt

ben Murat, 20 yaşındayım.
Ben rüyamda sabah uykudan uyandığımda sakalımın yanak kısımlarından biraz tıraş edilmiş olduğunu gördüm. Yanak kısımlarım tıraşlı; ama gıdığımdaki, çenemdeki sakallarım duruyordu.
Kendi kendime “bunu annemlerin sakalımı tıraş etmem için yaptığını” söyledim. Bu rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Saygılar.

Murat

Gördüğünüz rüya dış görünüşünüz konusunda çevrenizle bazı sıkıntılar yaşadığınızı simgelemektedir.

ben Kaan,
Rüyamda çene altı ve üstündeki sakalımı traş makinemle
kestiğimi gördüm.yatağımdaki sakalların bir kısmını ve bıyığımı tamamen kesmemiştim.

Rüyamda Uyuyordum Sonra Uyandım Mutfaga Dogru Gittim Mutfakta Bir Adam Bir Adamı Tras Ediyordu Bu Ne Anlama Gelir Soylermisiniz

ruyada eşimin sakalını traş ettim kocam bundan memnun olmadı çoçuk gibi agladı bunun anlamı nedir

Leyla selam, görmüş olduğun rüya gerçekten çok ilginç. Rüyada eşini tıraş etmek rüyayı gören kişinin eşinden iyilik göreceğine delalet eder. Ancak onun traştan memnun olmaması ve ağlaması ise aslında eşinin sana yapacağı iyiliği (hediye, jest, sürpriz vb) şu anda yapamadığı için üzgün olduğunu anlatmakta ancak bunu gerçekleştirdiğinde ise feraha ereceğini (ağlaması) anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir