Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Tren Görmek

Rüyada tren görmek neye işaret eder?

Gerçek hayatta tren nostalji ve emniyetin simgesidir. Eskiye olan bağlarından kurtulamayan kişiler ya da önce emniyet, can güvenliği diye insanlar öncelikle tren yolcuğu tercihi yaparlar. Rüyada tren görmek uyum, ahenk, düzen ifade eder. Hemen hemen tüm rüya yorumları için geçerli olan görülen şeyi durumu, geçen olaylar burada da söz konusudur ve trende ne olduğu, ne yaptığınız gibi faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Tren görmüş olmanın temel mesajı hayır, iyilik, mutluluk ve huzur olarak yorumlanır. Tüm toplumda trenin rüyada görülmesi yolculuğa veya uzaktan gelecek birine işaret ettiği kabul edilmektedir.

Öte yandan görülen trenin durumu rüya yorumu için önemli bir kriterdir. Rüyada bir temiz tren görmeniz yaşamınızda uyumlu, ahenkli, düzenli gidişatı temsil ederken, pis bir tren ise bu konularda bir olumsuz yaratacak olayın habercisi olabilir. Yeni tren yaşamınıza ahenk getirecek güzel olayları işaret ederken, eski tren görmüş olmanız, mevcut durumunu sürdürme arzunuzu ve sürdüreceğinizi gösterir. Normal hızında giden trenler kişinin bu dünyadaki yaşamını mutlu ve sağlıklı bir şekilde emniyet içinde sürdüreceğini gösterirken normalinden hızlı gideni ise aceleci yapıya sahip olduğunuzu ve klasik değerlerinizden sıyrılmak isteğinize tabir edilir.

Rüyada hızlı tren  zihinsel olarak bu günlerde yoğun ve yorgun olduğunuzu ve dinlenme ihtiyacınızı simgeler. Rüyada hızlı yolcu treni görmek aynı zamanda planladığınız bir şeye başlamak için bir süre daha beklemenin daha iyi olabileceğini de ifade edebilir. Rüyada kara tren  veya kara trenle yolculuk yapmak anıları ve geçmişi simgeler, anılarınızın etkisinden kurtulamadığını işaret eder. Rüyada buharlı tren, kömürlü tren, kömürle çalışan tren de aynı manadadır.

Hareket eden, gitmekte olan, seyir halindeki tren görülmesi işlerinizin problemsiz bir şekilde devam ettiğine işaret olup aynı zamanda yaşamınızda mükemmel bir denge kurduğunuzu hem bu dünya için iyi şeyler yaptığınızı hemde ahiret için güzel şeyler yapmakta olduğunuza delalet etmektedir. Trene uzaktan bakmak, uzun süredir beklenen bir haberin ya da kişinin geleceğine işarettir. Rüyada trene uzaktan bakıyorsanız bu aynı zamanda merak ettiğiniz ya da bilmediğiniz bir konu hakkında yeni haber almak olarak ta yorumlanır. Tren sesi duymak geçmişin bırakılmasına ve ilerlemenin zamanı geldiğine işaret eder, kişinin hayatta ilerlemesi için mevcut sorunlarıyla yüzleşmesi gerektiğine işaret eder.

Rüyada trene binmek ne demektir?

Trene bindiğini görmek, trene binmek iş yaşamınızda, özel hayatınızda uyumlu bir çizgide gittiğinizi işaret eder. Çalışma yaşamınızda yükselme fırsatının ortaya çıkacağına, işinizde ilerlemek için iyi bir fırsatın olacağına işarettir. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin manevi bakımdan güçlü bir yönü olduğunu, amel defterinin iyi olacağına ve öteki dünyada huzur içinde olacağına yorumlanır.

Nereye gittiğini bilmediği bir trene binmiş olduğunu görmeniz, çalışma hayatında kimi belirsiz durumlar olduğunu ancak sabır ve sorunları küçük küçük veya doğru sırayla çözerek, emin adımlarla bu belirsizleri birer bire aşacağınızı ve sonunda uzun zamandır planlanan ancak gerçekleşmeyen bir toplantının yapılacağını, toplantıyı takiben iç hayatında arzu ettiğiniz yere geleceğinizi temsil eder.

Trende gitmek, rüyada tren yolculuğu yapmak kısa bir yolculuğa çıkarak, kazanç elde edeceğinize işarettir. Bir trende seyahat etmekte olduğunuzu görmeniz aynı zamanda ikili ilişkilerinizde elde edeceğinizi gelişmeleri gösterirken yeni iyi arkadaşlık ya da güzel komşular kazanacağınıza veya komşularınızla diyaloğu daha iyi hale getireceğinize işarettir denilmektedir.

Tren bileti görmek rüyayı gören insanın reel yaşamında hasret duyduğu bazı şeyler olduğunu ve bunlara kavuştuğunda hayatının ahengini yeniden sağlayacağını, aradığı huzura kavuşacağına işaret eder. Tren bileti almak rüya sahibinin bazı hayallerini gerçekleştirmek, yaşamında arzu ettiği uyum ve huzuru yakalamak için bir şeyleri değiştirmeye karar verdiğini ve bunları başarıp mutluluğu yakalayacağına delalet eder.

Rüyada tren kazası görmek neye işarettir?

Rüyanızda bir tren kazası gördüyseniz bu bir tartışmaya tanık olduğunuzu veya olacağınızı ve bu tartışmada şahitliğine başvurulacağına, şahitlik yapacağınıza delalet eder. Raydan çıkmış tren görmek aynı gerçek yaşamdaki anlamı gibi rüyada da yolunda gitmeyen bir şey olduğunu, bir aksilik bulunduğunuz gösterir. Yoldan çıkmış tren görmeniz, sapık kimseye yahut yanlış davranışlara ve itikat bozukluğuna işaret eder. Bu değerli bir rüyadır hırsınızın kölesi olmanız durumunda yoldan çıkabileceğinizi ve başınızı belaya sokabileceğini gösterirken benzer şekilde yoldan çıkmış, sapıkça davranışları olan biriyle arkadaş olmanız durumunda benzer sıkıntıları işaret eder. Trenin yoldan çıkması ise alternatif olarak itaatsiz olmayı huy edinmiş birsinin sizi de olumsuz etkileyebileceğine delalet edebilir. Yolda bir tren kazası ile karşılaşmak, bir konu hakkında bilginize ya da şahitliğine başvurulacağına delalet eder. Bu farklı biçimde ortaya çıkabilir, bir ihtilaf ya da kavgada tanıklığınız, tanık olarak dinlenmeniz şeklinde olabilir.

Rüyada bozuk tren görmek

Trenin bozulup yolda kaldığını görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize işarettir. Gördüğünüz rüyada bindiğin trenin bozulduğunu görürseniz bu sizin küçük bir rahatsızlık geçireceğinizi işaret edebilir. Ancak bu rahatsızlık sizi yatağa düşürmeden atlatacağı önemsiz bir sağlık sorunudur. Bozuk tren görmek, yaşamınızın dengesini bozan, uyum ve ahengi alt üst eden bir kötü gelişmeyi haber verir. Bu genellikle direk sizden kaynaklanan bir durumdan ziyade çevrenizdeki kimi kişilerden kaynaklanan ancak sonunda sizi etkileyen bir durum olacaktır. Her şeye karşın bu uyarıcı bir rüya olup, dikkate alınmasında yarar vardır.

Rüyada tren yolu görmek

Rüyanızda gördüğünüz tren yolu iş ya da özel yaşamınızda doğru yolu bulma arayışınızı temsil eder. Demir yolu görmeniz genellikle hayırlı sonuç verecek gayretleri temsil ederken hayırlı kazanç arzusuyla çıkacağınız yolculuğun yine hayırlı bir şekilde tamamlanacağını ve uzu bir süredir beklediğiniz kimi şeylere kavuşacağınızı simgelemektedir. Tren rayı aynı zamanda reel hayatınızda daha fazla sabır, çevrenize uyum, düzenli olmak gerektiğini simgeler. Sabrınızın sonunda helal şekilde kazanacağınız paranı artacağına veya işinizde yükseleceğinize yorumlanır. Bu kazanç artışı veya yükselme zaten sizin hak ettiğiniz şeylerdir ve sonunda elde edeceğinize tabir edilir.

Tren yolundan geçmek ise hedeflerinize giden yolu belirlediğinizi, ara vermeden devam etmeniz gerektiği işaret eder. Bu rüya hayra yorumlanır ve rüya sahibinin uzun zamandır gösterdiğiniz sabır, verdiğini emek karşılığı olarak ve doğru yolda ilerleyerek işinde ya da ticaretinde hızlı bir iyileşme durumu yaşayacağınızı gösterir.

Rüyada makinist görmek

Rüyada gördüğünüz makinist, geçmişte, çevrenizdeki insanların tavsiyelerini dinlememek sebebiyle giriştiğiniz bir işte başarısız olduğunuzu ancak önünüzde güzel fırsatlar, huzur ve mutluluk dolu bir dönem olduğunu işaret etmektedir. Rüyasında makinist olduğunu, tren kullandığını gören kişinin işlerinin yolunda gideceği, mutluluk dolu bir aile yaşamı süreceğini, çocuklarının hayırlı evlatlar olup, onlarla gurur duyacağını ifade eder. Her ne kadar makinist görmek olumsuz mesaj verse de makinist olmak tam tersidir ve hayır ve güzelliğe yorulur.

Rüyada istasyon görmek

Tren istasyonu tren beklenen yer olup aynı zamanda trene burada binilir, inilir. Rüyanızda görmüş olduğunuz tren istasyonu, yapmış olduğunuz planları bir süre ertelemek zorunda kalacaksınız manası taşır, ortamın uygun olmadığına işaret eder. Tren istasyonu görmek aynı zamanda yoğun yaşam şartları arasında bir süre bekleme yapıp, durum değerlemesi ve biraz dinlendikten sonra projenize devam etmenizi yarar sağlayacağına yorumlanır.

İstasyonda tren beklemek, tren beklediğini görmeniz ise yaşamınızda kimi şeyleri yoluna koymak için bir şeyi ya da zamanı beklediğinizi gösterir.

Tren kaçırmak, Rüyanızda treni kaçırmanız elinizde olmayan, ani gelişen bir olay nedeniyle yaşam refahında bir olumsuzluk ya da komşu veya arkadaş ilişkilerinizde bir negatif durum yaşadığınızı simgelemektedir.

Rüyada lunapark treni görmek
Rüyada lunapark treni görmek, lunapark treni sürmek veya kullanmak kendinizi, düzensiz davranış veya bir durumun getirdiği karmaşadan biran önce kurtarmanız gerektiğini ifade eder.

Rüyada oyuncak tren görmek
Oyuncak trenle oynamak veya oyun treni almak, kendi yaşamınız ve kendi kararlarınız üzerinde daha fazla kontrol ve güç istediğinizi işaret eder.

Rüyada oyuncak trenle oynamak, kişisel gelişimin ifadesidir. Önemli bir gelişim ya da dönüşüm geçirmekte olduğunuzu, hayatı daha ciddiye alıp ,yaşamınızı daha düzenli hale getirmek için uğraştığınızı ve bunu başaracağınızı simgeler.

Rüyada trende birini görmek
Rüyanızda tren içinde birisini görmüş olmanız, gördüğünüz kişiyle tabir edilir. Sevdiği birini görmek dostlarınızla bir araya gelip, mutlu, neşeli vakitler geçirmeye işaret ederken sevmediğini birini ya da bir rakibinizi görmüş olmanız sıkıntılı bir karşılaşmayı ya da istenmeyen bir durumun ortaya çıkacağını işaret eder.

Rüyada tren konusunda diğer yorumlar.
Rüyada tren katarları görmek şahsi gereksinim ve ailenizin ihtiyaçlarını düzenli ve sıralı bir şekilde birer birer karşıladığınızı ifade eder.

Rüyada yük treni ne demek veya tren ile yük taşımak, taşıdığını görmek sembolik olarak el emeğini, genel olarak çalışmanızı, çabalarınızı ve bu gayretlerin sonunda hedefinize ulaşacağınızı belirtir.

Rüyasında trende tanıdık birini görmek dostlarınızın yardımı ile başarı kazanacağınıza işarettir. Arkadaşlarının yardımı ile rüya sahibinin iyilik göreceğine işarettir. Rüyasında seyir halinde katar görmek iş ve dünyalığın yolunda olmasına, niyet ve amelde dürüstlük ve doğruluğa işarettir. Rüyada yataklı tren yolculuğu yapmak ne anlama gelir derseniz bu refah içinde yaşamaya, komşuluk ilişkilerine önem vermeye yorumlanır. Rüyada bilmediği kişilerle trende olmak çok önemli sonuçlar alınacak bir toplantıya davetiye alınacağını gösterir. Bilmediği bir yere tren yolculuğu yapmak çok yarar sağlayacak bir davete yorumlanır. Rüyada trene uzaktan bakıyorsa haber alır. Trenin içinde ise sıkıntıdır. Rüyada trende ateşçi ise zengin olacak demektir. Trenin bozulup yolda kaldığınızı görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize işaret edebilir.

“Rüyada Tren Görmek” için 13 yanıt

annem yeni vefat etti rüyamda tren deydim babamla kuzenimde vardı tren bir istasyonda durdu babamla kuzenin indi kapılar kapandı daha sonra annem koltukta oturuyordu ve elinde sigara paketi vardı ve tren geri gitmeye başladı bir tünele girdik ve uyandım ne anlama geliyor acaba cevaplarsanız sevinirim.

Okan merhaba, insanlar sevdiklerini kaybettiklerinde onları sık sık rüyalarında görürler ve bu rüyalar yorumlanmazlar. Hasret ve acının yansımasıdır.

Selamlar. Rüyamda yurt dışında yaşayan arkadaşım Türkiye’ye trenle geliyor ama sadece 5 saatliğine. Sonra geziyoruz ama zamanın ne kadar uzun geçtiği geçtiğini unutmuşuz ve treni kaçırıyoruz.
Arkadaşım treni kaçırdı diye çok ağladı. Bende teselli ediyorum ağlama başka tren gelir diye ama ille de o trene binmek istiyordu. Ben yine teselli çabalarına devam ediyorum ama arkadaşım ağlamaya devam etti. Gördüğüm rüya bu yorumlarsanız sevinirim.
Tren Gören, 20, Erkek, Bekar, Öğrenci, Düşünceli

Tren kaçırmak, Rüyanızda treni kaçırmanız elinizde olmayan, ani gelişen bir olay nedeniyle yaşam refahında bir olumsuzluk ya da komşu veya arkadaş ilişkilerinizde bir negatif durum yaşadığınızı simgelemektedir.

Rüyamda hızlı trenin içindeyim,tren boş sadece ben varım, karşı taraftan da ters istikamete giden tren geçiyor. İçinde sadece sevdiğim kişi var, bi an göz göze geliyoruz, bana gülümsüyor ve iki tren de hızla ters yöne gitmeye devam ediyor.

Bu gece rüyamda kaybolmuştum ve bir otobüse binmiştim, fakat birden camdan baktığımda tren raylarını gördüm ve o dakika trendeydim fakat tren raylarında bir arkadaşım vardı ve tren ona çarpmıştı ve daha sonra normal tren biranda hızlanmaya başlayıp ters yönde gitmeye başlamıştı yolun sonu yoktu ve daha sonra çarptık sanırım korkarak sıçrayarak uyandım sizce bu ne?

Rüyada kuzenlerimle birlikte trende eve gidiyordum, tren çok hızlı gidiyordu, trenin ön kısmına bakıyordum ve anne baba ve küçük bir kızın tren rayına düştügünü gördüm ve tren onları ezince aglamaya başladım, daha sonra kuzenlerimle bagırmaya başladık makinistle konuşup tekrar kaza yerinden geçtik ve polisler falan gelmişti, resim çekiyorlardı ama bir yandan gülüyorlardı, daha sonra uyandım zaten, bunun anlamı ne olabilir?

Aslı selam, gördüğün rüya hayatında her şeyi tam yoluna koymuşken beklenmeyen bir gelişme yaşadığını ve bu olayın bazı şeyleri karıştırdığını, seni üzdüğünü anlatmakta ve kısa sürede senin de bunları atlatacağını temsil etmektedir.

Rüyamda tren kullanıyordum. Dönemeçlere gelince raylar kesiliyordu. İnip rayları düzeltip kullanmaya devam ediyordum. Böylece bir yerden bir taşındık. Ayrıca trenden dışarıdaki deniz manzarasını görebiliyorduk. Yanımda annem ve bir de tanımadığım bir erkek vardıi.

Esra merhaba, rüyada tren kullandığını gören kişinin işlerinin yolunda gideceği, mutluluk dolu bir aile yaşamı süreceğini, çocuklarının hayırlı evlatlar olup, onlarla gurur duyacağını ifade eder. Rüyanın devamında gelişen olaylar hayatında yapmayı düşündüğün değişikliğin hayırlı bir şekilde gerçekleşeceğini temsil etmektedir.

Ruyamda bir trenin ustunde yolculuk yapiyorum, tren cok hizli fakat karsiya baktigimda tren yolu s ciziyordu ve o anda tren yoldan çıkıp solumuzdaki nehre gecti ve nehirde sanki tren yolunda gidiyormuscasina sorunsuz ilerledik. Daha sonra yolda gitmeye basladik, yoldaki insanlara carptik kollari bacaklari kopan insanlar gordum ve sinir ve heyecandan uyandim.

Rüyada bir lunapark treni vardı,ona binecektik ailemle. Onu kaçırdığımız için gidip gelmesini bekleyecektik. Kaçırdığımız tren yüksekten başlayıp rampa bir kısımdan uçarak karşıya geçecekti ama tren karşıya geçtiğinde dengesini kaybedip suya düştü su derindi. Ölenler kurtarılanlar yararılar vardı. İnsanlar ağlıyordu bende ağlıyordum ve şaşkındım. Bide iyi ki trene binmediğimiz için şükrediyorduk.

Arakadaşım beni rüyasında tren çarptığını görmüş bu neye işaret eder anlamını merak ettim dünden beri arastiriyom bulamadım yardımcı olurmusunuz yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen yardım edin meraktan öldüm en kısa zamanda doğru cevaplayın şimdiden allah razı olsun bide iyi bir şekilde açıklamanızı diliyorum…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir