Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Trenle Yolculuk Yapmak

Rüyada trenle yolculuk yaptığını görmek neye çıkar?

Merhaba. 24 yaşındayım, bekarım, ailem Antalya’da yaşıyor. ben İstanbul’da yalnız yaşıyorum. İşimle ilgili sıkıntılar yaşadım. Özellikle İş konusunda kararsızlıklarım var. Ali, Antalya da yaşayan bir arkadaşım. Rüyam şu şekilde: Uzun bir tren yolculuğunun sonunda İstanbul’a varıyorum. Sabancı holding’e ait olan bir yere geliyorum. Orası uçak bileti satış yeriymiş. Yaşlı bir adam sanki benim oraya girmem ya da oradan bilet almam için bana yardımcı olmaya çalışıyor ama olamıyor. Daha sonra mekan değişiyor, yine trenle İstanbul’dan Antalya’ya dönerken üstümde deri ceket var. Sanki sivil polis gibi davranıyorum. İnsanlara kimlik soruyorum. Bir müddet sonra kimlik istemeden insanlar bana kimliklerini vermeye başlıyorlar, bende kontrol eder gibi yapıp geri veriyorum. Bu durum hoşuma gidiyor. Bu sırada bu yaptığım şakayı telefonda Ali’ye anlatıyorum.

Mekan yeniden değişiyor. İstanbul’da Galatasaray taraftarını görüyorum, Kadıköy’e Beşiktaş – Fener maçına gidiyorlarmış. Onların içine katılıyorum, Ali’de var sanki, yürüyoruz marş söyle söyleye. Stadın önüne kadar geliyoruz orası deniz kenarı imiş ama. Kapıda gişe gibi yerler var, orada çalışan bilet kesenlere soruyorum onlarda “Galatasaray taraftarına ücretsiz” diyorlar. Bende “siz var ya bütün sezon Galatasaraylılardan geçindiniz, şimdi de para almazsınız tabi” diyorum.

Bilet kesilen yer denizin kenarı olunca oradan geçtikten sonrada su sporları yapılıyor, su kayağı gibi. Yani stadın oraya geldiğimde orası aynı yer ama bir anda deniz kenarına dönüşmüş oluyor. Burası sahil kenarında bir koy, aynı zamanda orada çalışanlara “kırım burası mı” diyorum. Tarif ediyorlar ama onlar da bilmiyorlar yerini, bir kırım muhabbeti oluyor.

Rüyamda sonra mekan değişiyor Antalya’ya gelmişim, bir sofra kurulmuş, Amerika’da yaşayan teyzemle kızı konuşuyorlar. Bende o sırada bu rüyayı bilgisayara yazıyorum. Yani rüyamda aynı gece gördüğüm rüyayı bilgisayara kaydediyorum. Hatta teyzeme sanki gerçekmiş gibi “trenle yol çok uzun sürüyor” falan diyorum. O sırada teyzemin kızı parfüm çıkartıyor ben öksürüyorum hemen. O da teyzeme “bir doktora görünsün, bu iyi bir şey değil” diyor. Bende “önemli değil, normalde ağır parfüm kokusuna öksürüyorum, geçer” diyorum. Sonra yine Antalya’da geniş bir sofra daha kuruluyor, bu sefer iki halam da var, o sofrada annemde varmış ama onu görmüyorum. Orası bizim Antalya’daki evimiz imiş yani.

Sonra biri duş almak istiyor, alamıyor bende banyodayım, o sıra küvetin su akan yerinde fıskiyesinde bir problem varmış. Misafire “gideyim, yenisini alayım” diyorum. Evden çıkıyorum, sonrada “keşke banyoda durmasaydım onlar girer alırlardı duşunu” diyorum. Maddi sıkıntım varmış, “boşuna masraf çıkardım kendime” diye düşünüyorum.

Neyse sonra bir tanesini alıp yine sofranın olduğu yere gidiyorum. Amerika da yaşayan teyzem (Babamın teyzesinin kızı) “5 kuruş tasarruf edicen diye dandik şeyi aldırmışsın çocuğa” diyor babama. Bende babama kızıyorum sanki o aldırmış, gidiyim yenisini alıyım diyorum. orada bitiyor. Daha sonra kalabalık çok farklı bir ortamdayız İstanbul’da insanlar yemek yiyorlar bir yere oturuyorum bende karşımda bir kadın bana çatıyor. Laf atıyor. Sanki ikinci kez yapmış bunu. sonra o kadının peşinde olan uzun boylu biri bana sataşıyor sanki. bu adamla birbirimize tabak atmaya başlıyoruz. Atıyorum atıyorum tabaklar kırılmıyor oda bana atıyor.

Bu sırada mekanda diğer insanlarda birbirine tabak fırlatıyor. En sonunda bir köşeye yere vuruyorum tabak kırılmıyor mu acaba diye kırıyorum sonra. Bu sırada yemeklerin verildiği bir düzenek var ortasında da lcd ekran var bu ekranda Mehmet Ali Birand konuşmaya başlıyor. Etrafıma bakıyorum tabak atanların hepsi masaların arkasındaki yerden kaçmış. Acaba ben nereye kaçsam ne yapsam diye dusunurken. diyorum ne biçim adammış izbandut gibi tabakları at at kırılmıyor o sırada üstüme başıma bakarken gömleğimi atletimi görüyorum. Nereye kaçsam derken sağ tarafa bakıyorum kapı var kapının iç kısmında paspasın üzerinde kanald yazıyor. Orası kanald binasıymış. kapının önündeyken uyanıyorum.

Rüyamda dikkat çekici husus ailemden olan bayanları görmem ve aralıksız olarak bir anda mekan değiştirmem. Yaşlı adamın bana yardım etmeye çalışıp edememesi, Sürekli trene binmem, banyodaki sorun, mekanda karşılaştığım kadın, adam ve havada uçuşan tabaklar, kendimi sivil polis gibi hissetmem ne anlama geliyor çok merak ediyorum.

Rüyada trenle yolculuk yapmak yorumu

Değerli okurum, öncelikle bu uzun rüyayı, sabırla ve çok düzgün cümlelerle gönderdiğin için içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Sen rüyanın sonunda “Rüyamda dikkat çekici husus ailemden olan bayanları görmem ve aralıksız olarak bir anda mekan değiştirmem. Yaşlı adamın bana yardım etmeye çalışıp edememesi, Sürekli trene binmem, banyodaki sorun, mekanda karşılaştığım kadın, adam ve havada uçuşan tabaklar, kendimi sivil polis gibi hissetmem ne anlama geliyor çok merak ediyorum.” yazmışın ancak gördüğün rüya bunların ayrı ayrı anlamlarından ziyade çok daha önemli bir mesaj vermektedir.

Rüyada olaylar ve unsurlar birbiri ile tamamen uyumsuz, aşırı karışık. Bu durum gerçek hayatta senin zihninin aşırı derece karışık olduğunu, berrak düşünme ve analiz yapabilme yeteneğini kullanmadığını, adeta bir iç kaos yaşadığını göstermektedir. Durum böyle olunca rüyadaki olaylar ve unsurların bir anlam vermesi beklenmez.

Benim söyleyeceğim son şey, uyanık hayatında derhal bu iç kaostan çıkmanın yollarını bulup, sakin ve mantıklı düşünmeye dönmelisin. Başarılar dilerim. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada tren görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Trenle Yolculuk Yapmak” için 2 yanıt

Rüyada trenden inmek
öncelikle iyi günler. ben ve ailem trenden inmiş eve gidiyoruz. hava karanlık ve birazda eski püskü yollardan geçiyoruz. derken bir yokuştan iniyoruz ve yokuş sonunda köpekler karşımıza çıkıyor.
Ailemden hepsi karşıya geçiyor ama o sırada köpek bana yaklaştığı için ben geçemiyorum. sonra bir bakıyorum ailemin tarafında da köpekler var. hepsi büyük beyaz sokak köpekleri. ben “korkmayın bir şey yapmazlar” diyerek karşıya doğru geçmeye çalışırken köpek gelip sol bacağımın alt kısımından ısırıyor. ve çokta fazla olmayan bir acı hissediyorum.
Babam geliyor ve köpeği kovalıyor. sonra ben hiç bir şey olmamış gibi yoluma devam ediyorum. Kafam çok karıştı. bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Nyra merhaba,
Gördüğün rüya reel hayatında bazı uyumsuzluklar, ahenksizlik, düzensizlikler olduğunu gösterirken, bunlara bir arkadaşınızın neden olduğunu ifade etmekte, başkası yüzünden boşu boşuna kendini sıkıntıya soktuğunu ve bu sıkıntıdan kurtulmak için mücadele ettiğini simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir