Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Tüfek Görmek

Rüyada tüfek görmek neye çıkar?

Rüyamda elimde canlı bir fare vardı. Elimdeyken büyük gibiydi ama bıraktığım zaman küçük olduğunu anladım. Rüyama göre elimde ki bu fareye ne yaparsak yapalım ölmüyor, öldü sanıyoruz ama sonra tekrar canlanıyor. Yanımda 3 4 kişi vardı ama yüzlerini hatırlamıyorum.

Fare griydi. En son uzun namlulu eski bir tüfekle vurdu birisi sonra attım yere merdivenden arkadaşlarımın yanına çıktım. Arkadaşımın birinin elinde silahla duvarın arkasında beklemeye başladık. Arkadaşlarımdan bir tanesi sandalyede oturuyordu, erkek idi bu arkadaş.
21, Kadın, Bekar, Öğrenci, Sinirli

Rüyada tüfek görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada tüfek görmekRüyada fare görülmesi korku, uysallık, değersizlik ve kendine güven eksikliği gösterir. Yetersizlik duyguları ve çevrenizdekilerle kendinizi kıyaslamanız sonucu korkularınızın arttığını temsil eder. Farenin ölmemesi bu duyguları üzerinizden atamadığını gösterirken, birinin tüfek ile fare vurması, birinin desteğini alacağınızı, büyük ihtimalle onun desteği sayesinde ailenizle aranızda olan bir sorunu çözeceğinizi göstermektedir.

Rüyada tüfek görmek genellikle aile ile ilgili ani bir haberi işaret eder. Rüyada tüfek kullanmak, tüfekle atış yapmak, tüfeği ile ateş etmek, sevdiğiniz insanlarla tartışma yaşayacağınıza veya kötü haber alacağınıza işaret eder. Bozuk tüfek, paslı tüfek, eski tüfek görmek, alacağınız bir haber karşısında kararsız kalacağınızı, ne yapacağınızı bilemeyeceğinizi, bir bocalama dönemi yaşayacağınızı belirtir. Tüfeğin tutukluk yapması, tüfeğin ateş almadığını görmek, yaşadığınız bir tartışmanın sonunun tatlıya bağlanacağını simgeler. Rüyada süngü görmek size ayağa kalkmayı ve inançları için mücadele etmenizi işaret eder.

Rüyada mavzer görmek de tüfek gibi yorumlanır ki mavzer aşağıda anlatıldığı gibi bit tüfek çeşididir.

Mavzer nedir?

Mauser (Mavzer), Alman tüfek firması. 1874 yılında, Prusya ordusu için tüfek üretmek amacıyla Paul Von Mauser tarafından kurulmuştur. Üretilen ilk tüfek Mauser Model 1871 diğer adıyla Infanterie-Gewehr 71’dir. (Almanca infanterie gewehr, “piyade tüfeği” demektir.) O dönemde Alman İmparatorluğu’nda standart piyade tüfeği haline gelmiştir. Sonraki modeller bu tüfek üzerinden geliştirilecektir. Firmanın ürettiği en meşhur tüfek, Wehrmacht’ın 1935’te envanterine dahil ettiği ve II. Dünya Savaşı’nda büyük rol oynamış Kar 98k adlı tüfektir. Ayrıca “mavzer” terimi, I. Dünya Savaşı sırasında Alman İmparatorluğu’nun ürettiği, Osmanlı İmparatorluğu’nun da kullandığı sürgülü tüfeğe Türkçede verilen genel isimdir. Silahın gerçek adı Gewehr 98’dir. Genel olarak “Model 98” (Gewehr 98) olarak da adlandırılan bu tüfek gelmiş geçmiş en başarılı sürgülü tüfektir. Kar 98k da Model 98’in namlusunun kısaltılmış versiyonudur. Kaynak: tr.wikipedia.org

“Rüyada Tüfek Görmek” için 2 yanıt

Merhaba, Rüyamda kendi evimizdeyken çatıda birinin gezindiğini duydum elime aldığım silah ile çatıya çıktım ama içim ürperiyordu rüyamda dahi hırsız ile karşılaşmam an meselesiydi. Karşılaşıp karşılaşmadığımı tam olarak hatırlamıyorum ama silah ile havaya ateş ettim. Ama bu silahın sesi çok yüksek bir ses oldu ilk defa böyle patlayan bir silah duymuştum rüyamda daha sonra bu şekilde rüyam bozuldu. 29, Erkek, Bekar, Çalışıyor

Hakan merhaba,
Gördüğünüz rüya yaşamınızda tutku derecesinde istediğiniz bir şeye kavuşamamanın sizde derin bir öfkeye sebep olduğunu ancak yaşayacağınız bir manevi aydınlanma veya dönüşüm sonucu kendine ya da çevrenizdekilere bir zarar vermeden bu öfkeden kurtulacağını temsil etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir