Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Tulumba Tatlısı Görmek

Rüyada tulumba tatlısı görmek neye çıkar?

Merhaba, ben genç ve bekar bir bayanım. Bugün rüyamda kendisiyle yıllardır konuşmadığım ve hakkında artık düşünmeyi bıraktığım ama zamanında çok hoşlandığım birini gördüm. Yıllar önce olaylı bir şekilde konuşmayı bıraktık ve kendisi şuan evli. Daha sonra konuşmak barışmak istesem de evli olduğundan çekindim ve hiç bir şey yapmadım. Kendisi ayrıca çok iyi bir arkadaşımdı.

Rüyamda bu kişiyi kalabalık bir sınıfta gördüm, Sınıfın içi öğrencilerle doluydu, masalarda açık defterler ders işleniyor ve hocamız genç ve tatlı bir bayan. Kızıl düz saçları var ve aynı onun eski sevgilisine benziyor. Ben derse geç geliyorum ve bu bayan biraz kızıyor bana. Neyse kendime yer bulmak için arka sıralara gittiğimde onu görüyorum, en arkada oturuyor. Ama yine konuşmuyoruz soğuk davranıyoruz birbirimize. Bulduğum boş sıra onun sırasının yanında ve küçük, sarışın bir kız var. Üstünde açık yeşil tonlarında bir bluz var ve çok tatlı bir kız ama yüzünü pek göremedim. Sıraya oturduğumda ‘o’ benimle yer değiştirmek istiyor. Sebebini bilmiyorum ama bir baktım ki yanımda ‘Yer mi değiştirmek istiyorsun?’ diyorum ve istediğini anlıyorum yanıma geldiği için. Değişiyoruz.

Yanına geçtiğim kızda ilginç bir şekilde biz yer değiştikten sonra sandalyesini sıraların arasına çekmiş halde ve önünde sıra olmadan oturuyordu. Buna şaşırıyorum ama kızla hiç uğraşmıyorum ve sırama oturunca birde görüyorum ki öğretmen bana ‘daha iyi hissetmem ve dikkatimi toplamam’ adına meyve çayı koydurmuş. Kokusundan tadından anlıyorum ve kendisi de söylüyor bunu. Çok tatlı bir çay, pembe bir kupa içinde ve kokusu bile tatlıydı. Onu içe içe ders yapıyorum ve dersten sonra kantin gibi bir yere gidiyoruz, oturuyoruz yanımda sadece o sarışın kız var ve tanımadığım bir erkek hoca ama o beni tanıyor. ‘Yaprak baksana herkes tatlı yiyor’ diyor, ben de bakıyorum birinin elinde tulumba tatlısı görüyorum ‘hmm evet çok güzel gider çayın yanında’ diyorum ve sanırım çayımı da çoktan içtiğim halde biraz alıp yiyorum.

Sonra tamamen başka bir boyuta geçiyorum başka bir yerdeyim bir anda. Orada daha çocuğum ve bu artık konuşmuyor olduğum kişi de çocuk. Çok küçüğüz başımızda babalarımız var ve üstümüzde şu şövalye zırhlarından. O bisiklete biniyor ve ben yayayım. Açıkça bana bakıyor, ben utangacım hiç dönüp bakmıyorum ama hatta uzak duruyorum. Babam bunu fark ediyor ve ikimizin de babaları onunla konuşuyorlar ‘Gidip merhaba desene, merak etme tanışırsınız sonra’ falan diyorlardı. Bir caddedeydik, sabah vakti ve etraf çok sakindi. Tek tük birkaç dikili ağaç vardı.

Uyandım ve direk anılarım canlandı, kendimi çok duygusal hissettim, çok da çaresiz hüzünlü açıkçası. Hafif mutlu ama sanki bir iletişimimiz vardı. Zamanında birbirimize açılmayı bile başaramamıştık ve mesafeliydik ama yakındık, yine de arkadaş olarak ve o da beni severdi. Şimdi biraz pişmanım keşke her şeyi göze alıp ona açılsaydım ya da olayın peşini bırakmayıp konuşsaydım diyorum.

Rüyada tulumba tatlısı görmek tabiri

Değerli okurum, görmüş olduğunuz rüyada genellikle geçmişle ile bir çok olayın yansıması yer almaktadır ki bu durum aslında duygusal bakımdan çok yoğun duygular yaşadığın ya da büyük bir duygusal dalgalanma yaşadığın bir dönem geçirdiğini ifade etmektedir.

Rüyada dikkat çekici faktör olarak tulumba tatlısı öne çıkmaktadır ki rüyada tulumba tatlısı görmek hayırlara delalet ederken rüya sahibi için sağlıklı, sıhhatli, mutluluk dolu günlerin yaşanacağı yeni bir yaşam dönemine girildiğini ifade eder. Tulumba tatlısı yemek ise kişinin bu güzel döneme adım attığına rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir