Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Tuvaletin Taştığını Görmek

Rüyada Tuvaletin Taşması Neye Delalet Eder?

Gece 22.30 sularında eve gelmiştim, başım ağrıyordu, bu yüzden hemen duş alıp, yemek dahi yemeden yatıp uyudum. Rüyada geçen kız kardeşim Ankara’da. Rüyamda kardeşim, ben ve annem birlikte evdeyiz ve her şey normal giderken birden kız kardeşim ortadan kayboluveriyor. Anneme kardeşimi sorduğumda bana “kendini güçlü tut, kız kardeşin ne yazık ki öldü” diyor, ben adeta çıldırıyorum “hayır, bu mümkün değil, ölemez o” diyorum, duvarları, kapıları yumrukluyorum. Bir anda kendimi sokağa atıyorum, apartmandan bazı komşuları görüyorum, bir anda korkular içinde uyandım. Uyandığımda saat 02 olmuştu, arkasından biraz internette dolaşıp sabah beş buçuk civarı yeniden yattım.

Bu kez rüyama aynı evdeyim (kendi evimiz değil burası) ancak bilincim berbat, nedense çok garip davranıyorum, evin içinde her odadan garip sesler geliyor, bu seslerin karanlık bir varlık ve ondan kaçıyorum. O karanlık varlıktan kaçarken tuvalete girip kapıyı kilitliyorum ama tuvalet taşmış ve her yer pislik, dışkı içinde, iğreniyorum ama korkudan tuvaletten çıkmıyorum.

Bu karanlık varlık beni bekliyor, onu kapının arkasından hissediyorum, sanki nefes sesini duyuyorum. Tuvaletten çıkıp ışıklı bir yere geçmek istiyorum, ışık olan yerde bu karanlık varlıktan kurtulacağımı hesap ediyorum. Tuvaletten hızlıca çıkıp, koşarak mutfağa gidiyorum, mutfağın ışığı açık ve gerçekten de o varlık mutfağa giremiyor. O anda yanımda birisi beliriyor ama o kişiyi tanımıyorum, bana “sabret korkuların geçecek” diyor, rahatlıyorum. Lütfen rüyamı yorumlayın, çok etkiledi beni. 21 yaşında üniversite öğrencisi bekar gencim.

Rüyada Tuvalet Taşması Nasıl Yorumlanır?

Kaan selam, bir gecede 2 can sıkıcı, ağır korku rüyası görmek kolay değil. Bu durum senin şu anda gerçek hayatında adeta bir duygusal travma yaşadığını ve yaşamında karamsarlık duygularının çok yoğun olduğunu göstermektedir, umarım kısa sürede atlatırsın.

Rüyada kardeşin kaybolması rüya sahibi insanın güzel bir yaşam dönemine girmesine engel bir durum olduğunu, bu yüzden kişinin güzel günlere kavuşamadığını temsil eder.  Rüyada kız kardeşin ölümü gerçek yaşamda rüyayı gören kişinin yalnızlık duygusu yaşamakta olduğunu ve sevdiklerine özlemlerini simgeler. Bu bilgiler ışığında gördüğün rüya kesinlikle kız kardeşinin ölmesi gibi bir şeye işaret etmemekte, sadece güzel günlere kavuşmana mani olan bir durum olduğunu, yalnızlık çektiğini ( büyük ihtimalle kardeşini özlemek) ve sevdiklerini özlediğini anlatmaktadır.

Rüyanın ikinci bölümü ise daha ağır ögeler içermekte ve senin iç dünyan hakkında bilgiler vermektedir. Rüyada seni takip eden, seni korkutan karanlık varlık aslında hayatında bazı şartlar veya etrafındaki birilerinin yaşamını fazlasıyla kontrol altında tuttuğunu ve bu yüzden istediğin gibi özgürce davranamadığını, yapmak istediği bir çok yapamadığını, işlerinin sürekli kötüye gittiğini belirtmektedir.

Bu karanlık varlıktan kaçmak için girdiğin tuvaletin durumu, oradaki tuvalet taşması sanıldığının tersine güzel anlam taşımakta ve rüyayı gören insanın ailesinde çevresinde hamile biri olduğuna ya da kişinin malının, mülkünün yakın bir dönemde istemediği kadar artmasına delalet eder. Karanlıktan aydınlığa (mutfağa) geçmen ise kötü günlerin bitmesine, aydınlık günlerin gelmesine delalettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir