Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Tuzak Yapmak

Rüyada tuzak yapmak ne demektir?

Ben 16 yasindayim, sevgilim var, bu sabah uyandigimda rüyamda bir salon icinde savaş oldugunu fark ettim, butun akrabalarim vardi, ben onlari kurtarmak icin tuzak yapiyordum. Bir odaya gidip, o sira asker dolabin ustundeydi, bende gormesin diye dolabin altina yattim, beni öldüreceğini hissettim ve beni vurdu. İlk anda ölmedim sonra ciddi ciddi ölümün tadını yasadim ve öldüm “gercekte yasiyorumdur insallah” dedim, orada öldum ve uyandim direk.

Çok korkmuştum, o duyguyu hissettim, kalbin cok hizli atiyordu tekrar uyudum, devamini gördüm. Rüyada dirilip annemleri kurtarmak icin kaçiyordum oradan ama onlarin hic bir seyden haberi yoktu. Ben tekrar geldim yere yattim yine vurdular ama ölmedim, bu sefer taklit yaptim bir ateş daha atmasinlar diye. Yan koltukta enistemi, babami ve bir akrabami gordum, “niye bisey yapmiyorsunuz” dedim,  “bizde onlardanız” dediler. “Çıkayım bir annemi goreyim” dedim, “tamam” dediler. Çıkarken bana bir şeyle vurdular, bende ona vurdum, merdivenden kaçarken uyandim, kalbim kac dakika duzelmedi.

Rüyada tuzak kurmak tabiri

Rüyada savaş görmek sayfasında anlatıldığı gibi rüyada savaşla ilgili şeyler görülmesi hayırlı değildir ve fitne, fesat çıkmasına ya da veba, kolera gibi bir salgın hastalık meydana gelmesine yahut sel deprem gibi bir felaket olmasına işaret eder. Rüyada tuzak yapmak ya da bir tuzak kurduğunu görmek rüyayı gören kişinin yaşamındaki bir olay veya durum karşısında harekete geçmeye hazır olduğunu gösterir. Siz rüyanızda akrabalarınızı düşman askerinden kurtarmak için düşman askerine tuzak kuruyorsunuz ki bu aslında gerçek hayatta ailenizin bir tehdit altında olduğunu düşündüğünüzü ve buna karşı bazı tedbirler almayı düşündüğünüzü anlatmaktadır.

Rüyada öldüğünü görmek kişinin yaşama sevincini düşüren, yaşama gücünü azaltan bazı şeyler yaşadığını ya da böyle bir şeye tanık olduğunu gösterir, bu durumun kişinin umutlarının sönmesine ve karamsarlığa kapılmasına neden olduğunu gösterir. İlk vurulduğundan sonra tekrar diriliyorsun, bu durum seni karamsarlığa iten faktörlerin geçtiğini, yeniden hayata bağlandığını anlatırken, yeniden vurulmuş olman (ama bu sefer ölmüyorsun – ölü taklidi yapıyorsun, bakınız vurulmak rüya tabiri) üzerinizdeki bir baskının veya negatif enerjinin deşarj olduğunu, boşaldığını belirtmekte, rüyanın devamında gelişen olaylar ise mücadeleden vazgeçmediğin sürece tüm zorlukları aşacağını belirtmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir