Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Uçmak

Rüyada uçtuğunu görmek neye işarettir?

Rüyada uçmak, özellikle çocukluk ve gençlik yıllarında daha çok görülen bir rüyadır, rüyada uçtuğunu görmek genellikle iyiye yorumlanır, güzel rüyalardır. Rüyada kuş gibi uçtuğunu görmek, yere yukarıdan baktığını görmek, içinde bulunduğu sıkıntılardan yakında kurtulacağına işarettir, kimi yorumcular bunu yolculuğa çıkmak – seyahat habercisi olarak tabir ederler. Sonuçta iyidir. Baş aşağı uçmak ise, rahatlıkla yapılacak yolculuktur.

Rüyada uçmak yorumu

Rüyada uçtuğunu görmek bilinçli rüyalar kategorisi olarak bilincin açık, belirgin yani anlaşılması ve yorumu belli rüyalar grubuna girer. Bu belirgin rüyaları gören insanlar çoğunlukla o anda rüyada olduklarını, yani rüya gördüklerinin farkındadırlar. Rüyada uçan rüya sahibi bir çok kimse rüya anında kendilerinin aşırı bir hız yaptığını, büyük bir zevk aldıklarını ve tüm dünyaya emreden bir hükümdar gibi kendilerinin egemen bir yetkiye sahip olduklarını kolayca tasvir ederler.

Eğer havada rahatlıkla uçup yer yüzündeki manzarayı doya doya izleyebiliyorsanız bu sizin önünüzde duran bir meseleyi veya bir sorunu rahatlıkla çözeceğinizi, tüm kontrollerin sizin elinizde olduğunu belirtir. Bir şeyin üzerine yükseliyorsunuz, mevkiniz yükseliyor, kimi şeyleri anlama ve algılama yeteneğiniz artmakta, konulara ve hayata bakış açınız artıyor ve kendi yeteneklerinizi simdi daha iyi kullanma fırsatı buluyorsunuz. Eğer havadaki uçuşunuzu biraz zorlukla yapıyorsanız yani uçmakta zorlanıyorsanız buda sizin özel yaşantınızda kimi sorunları halletmekte zorlandığınızı ifade eder.

Havadaki uçuş yüksekliğini tam olarak ayarlayamıyorsanız veya uçuş rotanızı takip etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Elektrik telleri, ağaçlar ve dağlar uçuşunuzu zorlaştıran engellerden bazılarıdır. Bu saydığımız engeller şu anda başarınızı engellemek isteyen birisini veya birilerini temsil eder. Sizin ileri gitmenizi, ilerlemenizi engelleyen bu unsur veya kişileri belirlemeniz gereklidir. Bu aynı zamanda sizin kendinize tam olarak güvenmediğinizi de ifade edebilir, korkaklığı bırakın kendinize tam olarak güvenin mesajı verir. Rüyada kanatla uçmak seyahate işaret ederken, rüyada kanatsız uçmak, yeni bir iş, yeni bir ev veya yeni bir yerde yaşama devam etmeye yorumlanır.

Rüyada uçmaktan korkmak neyi işaret eder?

Rüyada uçmaktan korktuğunu görmek ya da uçarken korktuğunu veya yüksek uçuşlardan korktuğunu görmeniz  ise sizin yeni bir işe atılmaktan veya başarısız olurum diye korkularınız olduğunu ifade eder. Gerçek hayatta tabii ki biz insanlar uçamayız, bu yüzden bu tür rüyalar bizim fiziksel olarak yapamayacağımız aktiviteleri işaret eder. Size sorulsa belkide sizin cevabınız sizin her şeye yapmaya gücünüz olduğunu söyleyebilirsiniz, bu tür uçma rüyalarının diğer bir yorumu da sizin ne kadar kuvvetli ve sağlam bir zeka ve azme sahip olduğunuzu ifade eder. Kendinizi yenilmez, bileği bükülmez ve yapamayacağınız hiç bir şeyin olmadığını hissedersiniz. Kuşkusuz bu tür rüyalar sizi sonsuz bir özgürlük ve bağımsızlık duygularına götürürler.

Rüyada uçan birini görmek neye delalettir?

Rüyada uçan birisini görmeniz veya birisinin uçtuğunu görmek, geniş hayal gücüne sahip, neşeli insanlarla bir araya gelmeye ve onların yaratıcı zekalarından yararlanıp, işlerini yoluna koymaya işaret eder. Bu bilgi gerçek hayatta kullanılması gereken önemli bir mesajdır ve rüyanın verdiği bu değerli mesajı dikkate almanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada uçtuğunu görmek hakkında rüya yorumları?

Rüyada uçağın üzerinde uçmak ya da uçakla birlikte uçmak bağımsızlığı, özgürlüğü, kendine güveni temsil eder. Böyle bir rüya gördüyseniz kendine güveni tam olan biri olduğunuzu ve daha bağımsız, daha özgür olmak için çabaladığına yorumlanır. Rüyada kollarını çırparak uçmak veya ellerini çırparak uçtuğunu görmüş olmanız, gerçek yaşamınızda verdiğiniz emeklerin karşılığını almaya başladığınızı ve başarıları elde etmenin tadını aldığınızı gösterir.

Rüyada denizin üstünde uçmak bilinç altınızdaki sinyalleri değerlendirmeye başladığınızı ve o sinyallere kulak vererek bir çok şeyi çözmeye başladığınızı temsil eder. Rüyada gökyüzünde uçmak ya da göğe yükselmek rüyayı görenin şehadete ve bununla beraber şeref ve övgüye layık olduğuna işarettir. Rüya sahibi Allah’ın (c. c. ) yardımıyla kurtuluşa erer. Bir kişinin yolcu olmadığı halde rüyada uçması, onun işini kaybetme tehlikesi olduğuna delalet eder. Rüyada damdan dama uçtuğunu görmek Güçlü, mevki sahibi biri tarafından destekleneceğini gösterir. Bekar kadın rüyasında tanıdığı bir erkeğin evine uçtuğunu , uçan birini görürse, o erkekle evlenir. Rüyada kuşlarla birlikte uçmak yeni insanlarla tanışmaya işarettir. Bir kimse rüyada bir başkasıyla uçarak yarıştığını görse bu bir rakibini yeneceğini gösterir. Rüyada uçarken havada yolunu kaybettiğini ve dönemediğini gören kişi, iş ve meslek hayatında kayba uğrayacak demektir. Rüyada dinozorlarla birlikte uçtuğunu görmek bu çok derin bir yorumdur ve rüyada dinozor görmek bahsinde anlatılmıştır.

Rüyada paraşütle uçmak sahip olduğunuz eski bir fikir veya alışkanlıklarınızı terk etmeye başladığınızı ve bu değişimin size mutluluk vermeye başladığı işaret eder. Rüyada bulutların üzerinde uçmak, bu rüyanın anlamı gördüğünüz bulutların rengiyle çok alakalıdır ve beyaz bulut üzerinde uçmak işlerin yoluna gireceğini ve bundan mutluluk duyacağınızı, siyah bulut üzerinde uçmak yaklaşan sıkıntı ve sorunları gösterirken bunda üzüleceğinizi simgeler. Rüyada yukarı doğru uçmak yere düşememek, yere çakılmamak şartıyla iyidir ve yükselmeyi, yükseleceğini işaret eder. Rüyada halıyla uçmak, bir halı üzerinde uçtuğunu veya uçan halı görmeniz, engelleri aşmayı, önünüzdeki engellerin üstesinden geleceğinizi ifade eder.

Rüyada kanatlı beyaz at ile uçmak gerçek yaşamınıza renk getirecek, sizi heyecanlandıracak, anlam katacak ilham verici bir şeyi işaret eder. Rüyasında bildiği bir evden, bilmediği başka bir eve uçtuğunu gören kimse bir yakınının ölüm haberini alır. Hapiste bulunan biri rüyasında uçtuğunu görürse yakın bir zamanda hapisten çıkacak demektir. Gurbette olan bir kişi rüyada uçtuğunu görürse yakın bir zamanda memleketine döner, sevdiklerine kavuşur.

“Rüyada Uçmak” için 6 yanıt

Rüyada uçmak anlamı
Öncelikle rüya olup olmadığından emin değilim.Tavana kadar yükseldim çekilerek yatar pozisyonda.Hatta astral seyahat’e mi çıktım acaba diye düşünerek bedenimi aradım ama yatak boştu.Tüm ihtimalleri geçip rüya olduğunu varsayıyorum.Yorumlaması ne şekilde olabilir?

Rüyada havada uçtuğunu görmek
Bende dün gece bu tarzda bir rüya gördüm, kendi odamda yatarken karabasan vari bir ağırlık çöktü üzerime. Daha sonra başımda 2 kız 1 erkek çocuk konuştuğunu duydum, bunları tanıdığımı sanıyordum. Sonrasında onlara doğru yönelmek için hareket ettiğimde zorlandığımı hissettim, 1 – 2 saniye sonra yataktan tavana bir anda fırladığımı gördüm, odam gerçekte olduğu gibiydi, başımdaki çocuklar aynı yerlerinde oturuyor, benim havaya çıkmış olmama şaşırıyorlardı, bende o sırada astral seyahatte olduğumu sanıp kendimi sakinleştirmeye çalışıyordum. Yaklaşık olarak 5 saniye havada uçtuğumu hissettim, sonra bir anda yere çakıldım ve çocukların üzerine doğru emekleyerek gittim, kız çocuklardan birine doğru elimi götürdüm ve bir anda erkek olduğunu gördüm.

Rüyada ruhunun bedenin ayrıldığını ve uçarak her yeri gezdiğini görmek
Aynı rüyayı bu gecede ben gördüm, ruhum bedenimden ayrılıyor ve her yeri dolaşıyorum, rüyamda bende astral seyahattan şüphelenip korkmadan uçuyorum, senin gibi bende çok merak ediyorum bunun cevabını.

Rüyada uçmak nedir
Aynısını bende gördüm, yalnız ben derin bir uykuda değildim ve vücudumda bir ağırlık ve uçtuğumdan emin olmak için tavana elimle dokunmak istedim ve dokundum, gerçekten uçmuş olabilirim ama ruhumun uçtuğunu düşünüyorum, bedenim değil, ne kadar gerçeklik payı var yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada kanatsız uçtuğunu görmek
Hayırlara vesiledir inşallah sabah kalktım yarım saat kadar tekrar uyudum rüyamda babamla yan yana oturuyoruz, aramızda küçük bir patika yol var, sonra babamın oturduğu yerin biraz aşağısından küçük bir mağaranın içinden birden siyah bir domuz çıkıyor. Domuz bir şey arıyor gibi, o sırada ben babama “baba kaç domuz” diye bağırıyorum domuz beni görüp hızla kovalamaya başlıyor ve koşarken birden uçuyorum, domuza yukarıdan bakıyorum ve çok korkuyorum, imdat derken uyandım zaten. Yorumunuz için teşekkürler.

Rüyada uçan birini gordum, arabanın ustunden ucuyor. Sonrada yere cakılıyor. Acaba neye geldıgını anlayamadım. (yalnız arabanın ustunden ucan bır bayan bır erkek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir