Rüyada Uçurum Görmek

Rüyada uçurum görmek ne demektir?

Rüyamda uçurum kenarından yan yan adımlarla, dar bir alanda aşağıya doğru annem babam ve hatırlayamadığım bir kişi ile birlikte aşağı iniyorduk. Korkulu adımlarla giderken uçurumdan aşağı tarafa baktığımda düştüğümüzde yaralanmayacağımız şekilde bir yüksekliğe gelmiştik ve ben o an çok rahatladım. Bu sırada babam ya aşağı düştü ya da atladı. Fakat yükseklik fazla olmadığı için doğal olarak bir şey olmadı. Bu rüyayı yorumlayabilirseniz sevinirim. Rüyada uçurum görmek, uçurumdan inmek ve uçurumdan düşmek ne demek? Teşekkürler.

Rüyada uçurum görmek neye yorulur?

Rüyada uçurum görmek genelde kötü yorumlanır, çok üzüleceğiniz bir haber alacağınıza işarettir. Uçuruma bakmak, onu seyretmek anlayış seviyenizi yükselttiğiniz anlamına gelir. Rüyada uçurum kenarı görmek, Kendini bir uçurumun kenarında görmek Hayatınızda kritik bir noktaya geldiğinizi ve kontrolü kaybetme korkusu taşıdığınızı ifade eder.

Rüyada uçurumdan düşmek zor zamanlar içinden geçtiğinize ve geleceğinizle ilgili endişeler taşıdığınıza işaret eder. Başkasının uçurumdan düştüğünü görmek başkasının sebep olduğu sıkıntıdan dolayı kimi kaygılar içinde olduğunuzu temsil eder. Rüyada uçurumun tepesine tırmandığını görmek hırsınızı gösterir. Bu rüya başarıya ulaşma arzunuza paralellik gösterir.

Rüyada uçurum kenarında dolaşmak, rüyada uçurum kenarında olmak kötü ve acı haberler alabileceğinizi işaret eder, uçuruma düştüğünü görmek evliliğinizin kötüye gideceğine yorumlanır. Rüyada çok derin bir uçurum görmek bir dostunuzu kaybedeceğine ve bir tehlike ile karşı karşıya geleceğinize, sıkıntı ve üzüntüye işarettir. Rüyada uçurumdan yuvarlandığını görmek iş hayatınızda büyük sorunlar yaşayacağınıza ayrıca evlilik hayatınızda da mutlu olamayacağınıza işarettir.

Rüyada uçurumdan atlamak, uçurumdan atladığını görmek, gerçek yaşamınızda karşınızdaki tehlikenin farkında olduğunuz ve buna karşı gerekli tedbirleri aldığınızı gösterir. Atlama sonucu zarar görmezseniz aldığınız tedbirlerin yeterli olduğunu gösterir, atlayış sonucu yaralanma, acı, kırık veya kan olursa yeni tedbirler araştırmanız gerektiğine yorulur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uçurum görmek, tehlike, sıkıntı, kıtlık ve zor bir duruma düşmeye işarettir. Bir uçurumdan aşağı indiğini görmek tereddüt ve kuşkularına işaret etmektedir.

“Rüyada Uçurum Görmek” hakkında 14 yorum

 1. Rüyada uçurum görmek
  Merhaba, ben Gökhan, rüyamda çok derin bir uçurum gördüm, uçurumun dibinden su geçiyordu ve su oldukça siyahtı, ben o uçurumdan aşağı düşmemek için uçurumun kenarındaki otlara tutunuyordum, otlar ince olduğu için kendimi yukarı çekemiyordum, otların kopma riskini göze alamadım, lütfen yorumlar mısınız? rüyam ne anlama gelir?

 2. Rüyada uçuruma tırmanmak
  Rüyamda sevdiğim iki insanı geçip, uçuruma tek başıma tırmandığımı gördüm. Ben zirvedeyken onlar tırmanamamıştı. Bende ağlıyordum onlarda. Durum çok kötüydü. anlamı nedir acaba?

  1. depresif selam,
   Rüyanız, gerçek yaşamınızda yüksek bir başarma hırsına sahip olduğunuzu ancak bu hırsınızın bazen size mutsuzluk getirmekte olduğunu işaret etmektedir.

 3. Rüyada uçurumdan düşen birilerini görmek
  Rüyamda uçurumdan bir sürü tanımadığım genç kız düştü, neye işaret eder? bunu açıklar mısınz?

  1. Songül merhaba,
   Uçurumdan düşen birilerini görmeniz zor zamanlar içinden geçtiğinize ve geleceğinizle ilgili endişeler taşıdığınıza işaret etmektedir.

 4. rüyamda sevgilimle birlikte arabada olduğumu ve arabayı sevgilimin kullandığını gördüm fakat yolun sonunda yol giderek daraldı ve bir uçuruma çıktı. Uçurumun dibinde arabayla durduk ve sen çekil ben kullanayım dedim burada bitti ne anlama geliyor?

 5. Kocam rüyasinda beni yüksek bir yerden düserken elimden tutup kurtariyor bu ne anlama gelir yorumlarsaniz sevinirim.

 6. Rüyamda en yakın arkadaşımla birilerinden kaçıyoruz sonra yol birden çıkmaza giriyor ve biz uçuruma doğru koşuyoruz sonra arkamizdan gelenler bizi ittiriyor ama sonra biz yaşıyoruz kalkıp gidiyoruz rica etsem yorumlar mısınız?

 7. Rüyamda uçurum kenarında hızlı arabalar gidiyordu bende şaşkınlık içinde izliyordum, sonra bir anda büyük bir araba çok büyük bende uçurum köşesine indim ezilmemek için, geçti araba bir kişi yardım etmek istedi tuttu ellerimi ama zorla o durumda öpmek istedi ben izin vermedim rüyada uyandım. Uçurum yemyeşildi yine kendim tırmandım .Ama yardım amaçlı birinin öpmesi şaşırttı düşeceğimi biliyordu fırsat bulmuştu tırnaklarımı çimene batıra batıra düşmemeye çalıştım ama yinede düşmeyi göze aldım öpmemesi için.

 8. Günaydın, iyi pazarlar, ruyamda uçuruma tirmanip tekrar iniyorum ama ev anahtarını unutuyorum, eve dondugumde evimin kapisi açık, eve girebiliyorum.

 9. Komşumuz beni rüyasında görmüş, anlattığı kadarıyla ben beyaz bir arabanın içindeymişim, kendisi yoluma çıkmış, beni engellemeye çalışmış, ben ona yolumdan çekilmesini söylemişim ve o çekildikten sonra araba süratle bir uçurumdan düşmüş ve araba düştükten sonda arkadaşım uçurumdan bana bakmış beni bulmaya çalışmış ama ben ortalıkta görünmüyor muşum lütfen rüyayı yorumlayabilir misiniz?

 10. Mrb ben ruyamda bir yere gidiyor musun çocuklarımla beraber.ama arabaya binerken aman diyorum bende gelim bu sefer çok istekli olmayim dedim geçen sefer ki gibi olmasın diyorum (ama içimden geçiriyor iki ay önce yine ailece tarlaya gitmiştik çok istemiştim gittik kaza geçirdik) o yüzden bu sefer fazla istekli olmayim dedim sonra etrafına bakıyorum akşam üstüymüş yolun kenarıda derinmis aşağısı bide dağlık alanmiş karanlık ama yolda bir anda sarsiliyormusuz aşağıya direk düşüyoruz o anda diyorum ki geçen kurtuldum kazadan ama şimdi kurttulamayacagiz diyormusim o anda bir anda karanlık oluyor sonra rüyamda gözümü açıyorum güneş acmis ve kurtulmuşuz diyormuşum (ben bu rüyayı beş gün önce gördüm ama bugün bişey oldu Kapadokya turu varmış arkadaş beraber gidelim dedi çocuklarla gideceğiz kayıt yaptırdim .ama şimdi düşündüm ki o rüya aklıma geldi korktum bir an çünkü düşerken peri bacaları gibi dağlık alanları gördüm yardımcı olursanız sevinirim tşk ederim

 11. Kızımı uçurumdan atlayacakken seslendim ve bana anne benim hayatımı kurtardın dedi o sabahta kavgalıydık ne anlama gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir