Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Uçurumdan Sarkan Birini Kurtarmak

Rüyada uçurumdan sarkan birini kurtarmak ne demek?

Bir uçurumun kenarındayım, birisi uçurumda sarkık vaziyette yukarıya çıkamıyor, çıkması da imkansız, etrafta kimse yok (uçurumun dibi belli değil sanki deniz gibi ama net değil) ben olmasam o sarkmış olan kişi oradan asla çıkamayacak ve belli süre sonra kollarında derman kalmayınca da kendini uçurumdan aşağıya bırakmak zorunda kalacak. Ben yanına gelip hiç bir şey demeden elimi uzattım ve yukarıya çektim onu kurtardım. (ikinci kısım çok daha ilginç) uçurumun kenarında yani biraz aşağısında anahtarla ilgili bir işlem yapmam gerekiyor, ne olduğunu bilmiyorum ve onun içinde kurtarmış olduğum kişi gibi benimde uçurumun kenarından aşağıya sarkmam gerekiyor komple ama eğer uçurumdan sarkarsam işlemi yaparım ama bir daha kendi başıma asla çıkamam bunu da biliyorum.

Kurtarmış olduğum kişiden yardım istiyorum ve “bana yardım et “diyorum “ben uçurumdan aşağıya sarkıcam, sende beni elimden tutacaksın, bende anahtarla ilgili bir işlem yapmam gerekli” diyorum, o kişi hemen kabul etti aşağıya sarktım, kurtardığım kişinin bir taraftan elini tutuyorum ama korkuyorum, kendim içinde değil ya onuda aşağıya çekersem diye, neyse ki sarktığım yerin dibinde iki ayak girecek kadar bir çukur var, kurtarmış olduğum kişiye “bir ayağını buraya koy, buradan destek al, ben seni aşağıya çekmeyeyim” diyorum, yani hem onu hemde kendimi düşünüyorum. Dediğimi yapıp ayağını çukura koydu, ben daha sağlam durduğunu hissettiğim için sağ elim kurtardığım kişide uçurumdan sarkık vaziyette sol elimle de kayaların içinde bir adet anahtar deliği var anahtarı bir iki kez sokup denedim olmadı biraz yoruldum.

Bir kaç kez daha denedikten sonra yapmak istediğim şey oldu, anahtarı çevirdim kapı açılmış gibi ama kapı yada her hangi bir şey açılmadı, sadece yapmak istediğim olmuştu, sonunda amacıma ulaşmıştım bunu biliyordum ve beni tutan kişiye “artık beni yukarıya çekebilirsin” dedim ve var gücüyle beni yukarıya çekip kurtardı, sonra uçuruma baktım bu yapacağım şeyi kurtardığım kişi olmadan asla yapamazdım, uçurumun yüksekliğine ve etrafa baktım bizden başkada kimse yoktu. Rüyam bu kadar ve hayatım boyunca ilk defa bu kadar ayrıntılı bir rüya gördüm, umarım yorumları da iyi olur benim için saygılarımla.

Rüyada uçurumdan sarkan birini kurtarmak yorumu

Kadir merhaba, görmüş olduğun rüyanın odak noktası uçurum olup; dikkat edilirse uçurumdan sarkmış birini kurtarman ve uçurum kenarında anahtar ile yaptığın şeyler hep uçurum kenarında olmaktadır. Bu durum aslında senin can sıkıcı bir haber almana veya kötü bir haber almaktan korktuğuna işarettir. Dilerim böyle bir şey olmaz. Bu konuda uçurum rüya yorumu sayfası ilgini çekebilir.

Rüyada birini kurtarmak aslında rüyayı gören kişini kendini ihmal edilmiş hissettiğini ya da göz ardı edildiğini düşündüğünü ifade eder. Ancak kurtardığın kişini sana yardım etmesi ve senin anahtar ile yapmak istediğin şeyi yapmış olman tüm bu kötü durumların sona ereceğini, her şeyin yoluna gireceğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir