Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Üniversite Görmek

Rüyada üniversite görmek neye işarettir?

Ben 17 yaşındayım ve daha bugün gördüm rüyayı. Birinci rüyamda üniversiteyi kazanmışım ve üniversitenin ilk günü okula gidicem ama birden bir kanepe mi desem ne desem onunla birlikte gidiyorum, onu okulun ortasına koyuyorum, sonra o küçük minibüse dönüşüyor, ödünç almışım sonrada arabaya dönüşüyor, ben üniversiteye öyle gidiyorum, üniversitenin dışına park ediyorum arabayı, üniversite gözüküyor ama çok sade ve büyük.

Yürürken biri beni takip ediyor, bende hızlıca kaçıyorum, sonra “sen neden takip ediyorsun” diyorum, bir anda evde görüyorum diyorum ki adama “seni bıçaklarım” ama zararsıza benziyor, bir şey demiyor falan ondan sonra bir bakıyorum içindeyim üniversitenin ve sınıfım 3 /D sınıfı bulmaya çalışırken rüya bitiyor.

Rüyada üniversite görmek2. rüyam : bir yerdeyiz orada hayvanlar var ve galiba hayvanlar hakkında uzman kişiler var, aynı zamanda orası yüzülecek yer ve arkadaşlar balıklı göl diyor, Urfa’daki var ya ama İstanbul’daki arkadaşlarla yüzüyoruz ama balıklı göl. ondan sonra böyle kare kare gölün üstüne insanlarında çıkabileceği yerler var bir tane timsah hemde kafesin içinde değil ve biz izliyoruz adam geliyor bakın diyor kafeste değil tepesinde duruyor ve kafese alıyor timsahı öyle gördüm yorumlar mısınız lütfen

Rüyada üniversite görmek nasıl yorumlanır?

Betül merhaba, Birinci rüyanız gerçek yaşamınızda yeni umutların olduğu bir döneme girdiğinizi simgeler. Rüyada üniversite görmek kişinin hayatında başarıyı ifade eder. Rüyayı gören kişi için ferahlık ve esenlik bulup başarıya ulaşmasına  rivayet eder. Rüya sahibi kişinin kendine hayır getirecek kararlar alacağını ve sorunlarından kurtulmak amacıyla ilk adımı atacağına ve bunun sayesinde yavaş fakat emin adımlarla rahata kavuşacağına delalet eder. Rüyada üniversite kazanmak gerçek yaşamınızda yeni umutların olduğu bir döneme girdiğinizi simgeler. Rüyanızda bir üniversiteyi kazandığını görürseniz bu aynı zamanda yaptığınız bazı hatalardan pişmanlık duyarak bunları bir daha yapmamaya tövbe edeceğinizi ve kısa bir süre içerisinde huzura ereceğine yorulur. Bu rüya mutlu günlerin yaklaşmakta olduğuna delalettir.

Rüyada üniversiteye gitmek, üniversitede okumak, rüyada kendini üniversitede görmek sıkıntıların bitmesi, rahatlamak, işlerin yoluna gireceği anlamına gelir. Tanıdığı birinin üniversiteye gittiğini görmek rüyada görülen kişiden bir destek, bir yardım almaya veya onun bilgi ve tecrübesiyle rüyayı gören kişiye yol göstereceğine delalet eder. Üniversiteyi bitirememek, eksik dersi kaldığını görmek bu rüya özellikle üniversite mezunları arasında sık görülen bir rüyadır ve gerçek yaşamda çok istediği bir projeyi tamamlayamama veya kişinin istediği bir şeyi yapamamak endişesi taşıdığını temsil eder.

İkinci rüyanızda gördüğünüz timsah ise hayatınızdaki hile, ihanet ve gizli içgüdüleri ifade eder. Rüyada timsah görmek nedir derseniz bu bir uyarıdır, olaylara başka bir açıdan bakmanız gerektiğini işaret eden bir ikazdır. Doğu kültürlerinde rüyada timsah görmek alçak karakterli birine, dostunuz gibi görünen aslında düşmanınız olan kimseye, rakiplere, hilekar kişiye işaret ettiği söylenir. Soğukluk ve duyarsızlık manası taşır, kimi konulara daha duyarlı yaklaşmanız gerektiğine işaret eder. Pek çok rüya tabiri yorumunda olduğu gibi burada da timsahın büyük veya küçük olması, rüyada neler olduğu, neler yaşadığı tabiri önemlidir. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada hayvan görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Üniversite Görmek” için 5 yanıt

Takma ad: eda
Kız kardeşimin yaşı:12
Benim rüyam değil, küçük kız kardeşimin rüyası. Büyük ablam son sinif bu sene ve üniversiteye gidecek, herkes gibi oda istiyor. Kız kardesim rüyasında ablamin başka bir şehirde ya da ülkede olduğunu görmüş. Tam olarak bilmiyor sadece uzakta farkli bir yerde görmüş ve ablam başka bir şehirde üniversite kazanmak istiyor. Bunun bir alakası olabilir mi? Lutfen rüyayı yorumlayin şimdiden teşekkürler.

Eda merhaba,
Ablanın üniversite konusundaki istekleri evde konuşulup kardeşini etkilediyse o zaman bir mesaj vermez, kafasına takılan bir meselenin yansımasını gösterir.
Buna karşılık kardeşin bu konudan fazla etkilenmeden bu rüyayı gördüyse o zaman büyük ablanızın başka bir şehirde üniversite kazanıp, okuyacağını işaret ettiği söylenebilir. Lütfen gelişmeleri ekler misiniz?

Kendini üniversitede görmek
Merhaba 28 yaşında, çalışıyorum bekarım. Şu aralar hayatımda yapmak istediğim ama bir türlü adım atamadığım bir değişiklik var. Son 2 ay içinde 3 kere aynı rüyayı gördüm ama 3. nün sonu farklıydı. İlk iki rüyam birbirinin tamamen aynısıydı. Kendimi üniversitede görüyorum, resim dersinde. Güya derslere katılmamışım dersi önemsemememden ötürü. Vize zamanı gelmiş ve hocaya 5 6 tane resim teslim etmemiz gerekiyormuş ama ben derslere katılmadığımdan ötürü bundan son anda haberim olmuş ve o an panik oluyorum ben nasıl yetiştireceğim o kadar resmi niye gelmemişim bu derslere diye kendime söyleniyorum. Geçenlerde gene aynı rüyayı görüyorum ama bu sefer derse katılıyorum ve yanımda resim kağıdımı ve boyalarımı getiriyorum.

Ela selam, öncelikle söylemeliyim ki aynı rüyayı 3 kez görmek o rüyanın önemini gösterir. Rüyada kendini üniversitede görmek sayfada da anlatıldığı gibi kendini üniversitede görmek sıkıntıların bitmesi, rahatlamak, işlerin yoluna gireceği anlamına gelir. İlk iki rüyan bazı nedenlerle işlerin yoluna girmesinin geciktiği anlatılırken son rüyan ise o sorunun da çözüldüğünü ve her şeyin iyiye gitmeye başlayacağını temsil etmektedir.

Merhaba. 24 yaşındayım. Bekarım. Bu yıl hâkimlik yazılı sınavını geçip mülâkata hak kazandım.Atanabilmem için bu merhaleden de geçmem gerekiyor. Rüyamda bir üniversitede siyah tekli bir koltuğa oturuyorum.Benimle birlikte 6 öğrenci daha tekli koltukta oturuyor.Üniversiteden tanıdığım ve sevdiğim bir arkadaşımdan henüz koltuğa oturmadan evvel izin istiyorum.Buna müsaade ediyor.Tv izliyoruz.Yorumlarsanız çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir