Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Üniversite İçinde Yarışma Görmek

Rüyada üniversite içinde yarışma görmek ne demektir?

Ben bir üniversitede çok da sevmediğim bir bölümde okuyorum, bu aralar ki ruh halim kendimi çok kıstırılmış hissediyorum. Vicdan azabı çekiyorum, ailemin hayatına kötü yönde etkim oldu, bu okul mevzuyla birlikte. Bir karar verme aşamasındayım ya okula devam edeceğim ki bu çok da iyi gelmiyor bana, ya da maddi bütün imkansızlıklara karşı tekrar sınava hazırlanacağım.

Rüyamı bugün gördüm, bana ne demek istediğini öğrenmek istiyorum yardımınızla. Rüyamda üniversitenin içinde bir bahçede büyük bir parkur kurulmuş, oyun standı, neyse bende katılıyorum buna, bana böyle eskrimde ki kıyafetler gibi bir şey giydiriyorlar, korunmak içinmiş. Siyah çevik kuvvet kıyafeti gibi aynı. Neyse oyun başlıyor, elime bir top gibi bir şey veriyorlar, engeller var ,kaldırım kenarları falan var, oradan oraya zıplayarak parkuru bitirmem gerekiyor. Bir iki kere kaldırımdan aşağı iniyorum ama sonra hemen toparlayıp devam ediyorum, hiç düşmemişim gibi davranıyorum çaktırmıyorum yani. Parkuru bitiriyorum. Yanımda biri var, sevgilim mi, tanımadığım biri mi hatırlamıyorum orasını. Sırada bekleyen de üniversiteden kız arkadaşlarım var. Onlarda giyinmiş aynısından.

Bir odaya alınıyorum o erkek kişiyle, galiba şu an ki sevgilimdi. Sarışın yabancı bir kadın var, o ağırlıyor bizi diyor ki ”bence hepiniz bırakmalısınız bu bölümü” bir de diyor ki mükemmel Türkçesiyle “sizin yerinizde olsam evlenmezdim, özgürce yaşamanı isterdim” diyor bana kariyer yapmamı ima eder gibi bu kadar. Devamında yanımdaki sevgilimde oynamak istiyor, birde ek olarak kadın onları söylemeden önce diyor ki “yarışmanın birincisi hollywood yıldızlarından biriyle 6 filmde oynayacak”. neden 6? bunun bir özelliği var mı acaba? kadının söyledikleri şeylerde çok çarpıcı.

Çok etkilendim, nedir acaba okulu bırakıp tekrar hazırlanmam zor olacak biliyorum ama yapmalı mıyım böyle bir şey. Birde şöyle bir durum var, bu sene aldığım puanla garanti iş diye hemşireliği yazabilirim, gelirse tabi ne yapmalıyım hiç bilmiyorum, çok karışık kafam ve bir karar vermek için az vaktim var, lütfen rüyamı yorumlar mısınız? Teşekkür ederim şimdiden.

Kimden: öykü
Cinsiyetiniz; Kadın
Yaşınız 21
Medeni Durumunuz: Bekar
Anahtar kelimeler; zıplamak, evlenmekten vazgeçirmek, okulu bırakmak.

Rüyada üniversitede yarışma görmek ne demektir?

Öykü selam, rüyalar insanın ruh halinin yansımasıdır. Rüyaların geleceğe yönelik bir mesaj vermesini beklemekten ziyade, beyninizin tarafsız tarafının size ne demek istediğini anlayıp, doğru karar vermede bundan yararlanabilirsiniz. Öncelikle sınav sayfasını dikkatle okumanızı rica ederim. Bu sayfadaki bilgiler sizin Üniversite bahçesinde katıldığınız zıplamalı oyunu / yarışı anlatmaktadır.

Rüyanın en ilginç bölümü, sevgilinizle alındığınız odada mükemmel Türkçe konuşan sarışın kadının söyledikleridir. Sarışın kadın aslında sizin öteki yanınızı simgelemekte ve tarafsız bir gözle hakkınızda yorum yapmaktadır ( öz eleştiri)

Anladığım kadarıyla önünüzdeki seçenekler;
* ya mevcut bölüme devam edeceksiniz,
* ya tekrar hazırlanıp, yeniden sınava gireceksiniz
* ya da sevgilinizle evleneceksiniz ( devamı net değil, evlendikten sonra ne yapacağınız.)

Tarafsız, sağlıklı düşünen Özge diyor ki;
“bence hepiniz bırakmalısınız bu bölümü”
“sizin yerinizde olsam evlenmezdim, özgürce yaşamanı isterdim” diyor bana kariyer yapmamı ima eder gibi bu kadar.

Sizi etkilemiş olmamak için ben bunlara yorum yapmıyorum.

Rüyadaki bir dikkat çekici unsurda, sizin dikkatinizi çektiği gibi altı sayısıdır. Rüyalarda altı sayısı; işbirliği, denge, huzur, mükemmellik, sıcaklık, sendika, evlilik, aile ve sevgi göstergesidir. Verilen mesaj ise yaşamınızda kararlarınızı ve hedeflerinizi; işbirliği, denge, huzur, mükemmellik, sıcaklık, sendika, evlilik, aile ve sevgi faktörlerini göz önüne alarak yapmalısınız.

“Rüyada Üniversite İçinde Yarışma Görmek” için 2 yanıt

Zıplayarak bir şeylerden kurtulmak
Rüyamda ailemin yanından ayrılıp köyüm dediğim bir yere uçarak gidiyorum ama gerçekte orasının neresi olduğunu bilmiyorum. Arkadaşımla konuştuğum sırada boş bir arabaya biniyorum, o sırada bir kadın uzaktan arabayı çalıştırıyor ve beni bir yere götürüyor, burada sabahlayacagimizi sabah köyüme dönebilecegimi söylüyor. Ancak hem beni kaçırıyor hemde bana sığınacak yer bulmuş gibi davranıyor. Sonra siyah bir arabadan iniyoruz, etrafımızda bağlı atlar var ve vahşi atlar sabaha kadar durucagimiz yerde atların ortasında ikinci katta bir ev arabadan iner inmez atlar üzerimize saldırıyor. Kadın benden önce iniyor ve bir kac ziplamayla eve giriyor, daha sonra bende bir kaç zıplamayla kıl payı atlardan kurtulup eve giriyorum, eve girince iş yerinden arkadaşımı arayıp konuşuyorum daha sonra da kendiligimden uyandım.

Merve merhaba, görmüş olduğun rüya gerçek hayatında içinde olduğun durumdan müthiş bir şekilde sıkılmış olduğunu anlatırken bu durumdan çıkmak için sahip olduğun yeteneklerin farkında olman ve o yetenekleri kullanmak gerektiğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir