Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Üzülmek

Rüyada üzülmek neye delalet eder?

Rüyada üzülmekRüyamda erkek arkadaşımı ve onun en yakın dostunun eşini gördüm, kadının elinde bir kutu ince takı olduğunu gördüm ve üzüldüm, “bu kutu neden benim yani bana değil” diye. Ruh halim iyi değil hep soru işaretleri aklımda acaba erkek arkadaşım bana ne hissediyor? 24, Kadın, İlişkim var, Hemşire.

Rüyada üzülmek yorumu

Değerli okurum, ülkemizde karşılıklı saygı, sevgi, hoşgörü, eleştiri gibi kavramlar unutulduğu için rüyaları tam inandığım, tam düşündüğüm gibi ifade etmekte zorlanıyorum. Halbuki arkadaşlarımızın büyük bir kısmı saçmalamayı, olaylara at gözlüğü ile bakmayı bıraksalar ve karşısındaki görmüş, geçirmiş, okumuş (ama pek çok şeyi; mühendislik, işletme, astroloji, parapsikoloji vb), araştırmış ve en önemlisi düşünen ve sorgulayan birini (beni!) dinleseler çok yararlı şeyler öğreneceklerine inanıyorum. Burada gördüğünüz gibi bazı cahiller tüm şevkimi kırmakta, kelimeleri özenle seçmeme sebep olmaktadır ki bu da beni rahatsız etmektedir.

Umarım yapacağım analiz sonucu sende “işine bak be adam, sen sadece rüyanı yorumla” demezsin. Gönderdiğin mesajda gördüğün rüyadan daha önemli konu senin içinde bulunduğun ruh halinin analizidir. Senin gibi aydın bir kişinin bu soruyu kendine sorması ve bunun kafanı karıştırması önemli. Erkek arkadaşının sana ne hissettiğini bilememenin seni bu kadar üzmesi rüyalarına bile yansıyor ve onun sana ne hissettiğini anlayamaman kusura bakma ama senin hatan. Bunu çözeceğine inanıyorum.

Rüyada üzülmek rüya sahibinin bir hüsran yaşadığını gösterirken, üzüldüğünü görmek aynı zamanda kişinin içinde bulunduğu negatif duygu yoğunluğundan bir an önce çıkması ve mutluluğu yakalaması için daha fazla gayret göstermesi ya da hedefe giden yolda belki de farklı bir yol denemesi gerektiğine delalet eder. Rüyada üzülmüş birini görmek ise gördüğünüz kişiyle yorumlanır ve genel anlamda hayal kırıklığını işaret eder.

Rüyanızda bir başkasında gördüğün takı neden bende yok diye üzülüyorsun ama burada net olmayan bir çok nokta var;
* Seni üzen o takıyı kocasının almış olması mı? (evlenmek – koca sahibi olmak dileğini temsil eder)
* Yoksa seni üzen o takının maddi değeri ya da gösterişli olması mı? (hırs ve egoları gösterir, dikkatli analiz gerektirir)
* Takı bahane de asıl sorun erkek arkadaşını başka bir kadınla mı görmüş olman (derinlerdeki güven sorunu işaret eder)
Eğer bu üzüntülerin ve bu tür rüyaların devam ederse lütfen bir psikolog desteği almaktan çekinme (kusura bakmayın, tereciye tere satmak gibi oldu)

“Rüyada Üzülmek” için 2 yanıt

Merhaba, 23 yaşındayım, bekarım öğrenciyim, ruh halim kötünün biraz iyisi.
Rüyamda bir evdeyiz kalabalığız ve beni birkaç kişi beni tersliyor, iyi davranmıyorlar, bunlarda sevdiğim arkadaşlarım. İlgisini beklediğim kişi bana ilgi göstermiyor, başkasıyla ilgileniyor. Çok üzülüyorum rüyamda. Üzüntüden hemen uyanıyorum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Muhammet merhaba, gördüğün rüya gerçek hayatında yeni ortama gireceğini ya da bir gruba katılacağını ancak burada hayal kırıklığı yaşamamak için olaylara daha farklı bakmaya başlamak gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir