Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Vaşak Görmek

Rüyada vaşak görmek

Rüyada vaşak görmek neye çıkar?

Rüyada vaşak görmek genellikle rüya sahibinin olduğundan farklı görünmeye çalıştığına işaret eder. Bu rüya bazen de rüya sahibi insanın hayatındaki güzelliklerin ve sahip olduğu değerlerin farkına varıp, yaşadığı bolluğa şükretmesine, hayırlı evlatlar yetiştirmesine ve onlara verdiği emeğin karşılığı olarak onlardan vefa görmesine yorulur.

Vaşak nedir?

Vaşak, kedigiller (Felidae) familyasından Lynx cinsini oluşturan orta büyüklükte etçil omurgalı ve yabani hayvan türlerinin ortak adı.

Kediye benzemekle birlikte normal kedi ağırlığından 5 kat daha ağırdırlar. En irileri 30 kg civarında olan bayağı vaşaktır. Kulakları normal kediye kıyasla daha uzun ve uçları tüylüdür. Kış bastırdığında ise sadece kulaklarının üzerindeki tüyler değil tüm vücudu kalın bir tüy tabakası ile kaplanır. Adeta kışın gelmesi ile mantolarını giyerler. Patilerinin genişliği karda yürümelerini kolaylaştırır.Afrikalı vaşaklar, vücuduna oranla Afrika’nın en hızlı ve en tehlikeli hayvanıdır.Örneğin bir antilobun boynuna atılıp onu yere çekme yeteneğine sahiptir. Gövdelerine göre küçük kalan başları ve kısa kuyrukları ile ilk bakışta ürkütücü gözükseler de görünüşleri kesinlikle etkileyicidir. Renkleri kum renginden koyu kahveye kadar değişir. Evcilleştirlebilirler.

Vaşak türleri arasında görünüş farklılıkları mevcuttur. Engebeli arazilerde ve genellikle çam ormanlarında yaşarlar ama açık ormanlık araziler ya da diğer coğrafi mekanlarda da rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler. Hatta denizden 3000 metre yükseklikte yaşayan vaşaklar bulunmaktadır. Sadece iyi bir dağcı değil aynı zamanda iyi birer yüzücüdürler.Çok hızlı ve çevik bir hayvan olduğundan kar tavşanı, kemiriciler, ördek, yer kuşları, balık gibi hayvanları kendilerine kolaylıkla av yaparlar. Her vahşi kedide olduğu gibi avını mükemmel gözler ve yaklaştığını hissettirmez. Vaşaklar ara sıra avlanırken birlikte hareket ederler. Özellikle tavşan gruplarını avlarken birlikte hareket ettikleri görülür. Avlanma zamanı olarak geceden ziyade gündüzü tercih ederler. Kaynak: Vikipedi

“Rüyada Vaşak Görmek” için bir yanıt

Rüyamda ormanlık bir yerdeydim yanımda 10-12 kız/erkek arkadaşım vardı. Hayvanlarla iletişim kurabiliyodum, garip sesler cikartiyordum. Birden bogazimi tuttum ve agzimdan kulaklarindan tuttugum beyaz bir tavsan cikardim boyu baya büyüktü. Daha sonra arkadaşlarımla yanıma koyu gri renkte bir vaşak geldi ürkekti. Erkek bir arkadasm onu karnından kavradı ama vaşak indi. Gelmeye çalısıyordu ama korkuyordu. Daha sonra bir ses çıkardım ve vaşak hemen yanıma geldi belinin üstüne yattı bende onu sevdim ve sonrada bana “benim dişlerim var” dedi bende ona “benimde dişlerim var” dedim sonrada uyandım. Anlamını söylerseniz sevinirim bu arada bu rüyayı cok kücükkende görmüştüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir