Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Veli Görmek

Rüyada veli görmek neye çıkar?

Rüyamda bir sebeple ilkokul bire giden oğlumun sınıfına gidiyorum, sınıfta bir çocuğun evden bir bıçak getirerek sınıftaki diğer çocukları korkutma oyunu oynadığını görüyorum, elindeki bıçağı çocuklara batıracak gibi hamle yaparak arkadaşlarını korkutuyor. Hemen çocuğu yakalayıp, elindeki bıçağı alarak öğretmene götürüyorum, öğretmeni bana teşekkür edip konuyla hemen ilgileneceğini söylüyor. Sınıftan çıkıp eve dönüyorum.

Akşam oğlumu okuldan almak için her zamanki gibi okula gidiyorum ve her zaman yaptığımız gibi diğer velilerle ayak üstü sohbet yapıyoruz. Sohbete okula bıçak getiren çocuğun velisi de katılıyor ve “aramızda ne geri zekalı veliler var, birisi çocuğum okula ufacık bir bıçak getirdi diye bizi şikayet etmiş, okuldan çağırdılar, işimi bırakıp bunun için okula geldim” deyince, “bana bak bana, senin bahsettiğin geri zekalı ben oluyorum, senin yaptığın hem terbiyesizlik ve hem de aptallık, senin saçlarını yolarım” deyip kadının üzerine atlayıp, saçlarını yolup, ağzına burnuna tekmeler atıyorum. Diğer veliler ve güvenlik bizi ayırıyor ve herkes beni tebrik ediyor. Sizce bu rüyayı nasıl yorumlamalıyım?

Rüyada veli görmek yorumu

Değerli okurum, gönderdiğin rüya birinci tür bir rüyaya benziyor yani gerçek hayatta böyle bir olay yaşamış, şahit olmuş yada gazetede, televizyonda böyle bir haber izlemişseniz onun uykunuzda yansımasını ve çocuğunuz hakkındaki endişelerinizi yansıtıyor olabilir.

Normal şartlarda rüyada bir veli görmek (bir öğrencinin anne, babası veya kanuni vasisi) rüyayı gören kişinin gerçek hayatında endişe ettiği bir durum olduğunu ancak bunun gereksizliğini gösterir. Rüyada veli olduğunu, çocuğunun okula başladığını ya da gittiğini görmek bir kaos ifadesidir, kişinin hedeflerine giden yolda bazı sorunlar olduğunu ve olayların planlanan şekilde gitmediğini, bununda kişide bir güven sorunu yarattığını temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir