Kategoriler
Para Rüyaları

Rüyada Veranda Görmek

Rüyada veranda görmek neye işarettir?

Merhaba, 23 yaşındayım, bekarım ve üniversite eğitimime devam ediyorum. Son günlerde çalkantılı bir ruh hali içindeyim. Rüyamda yere bakarak bir yerde yürüyorum ve yerlerin kalın tabaka halinde kum olduğunu görüyorum. Yürürken kumların arasında oldukça kalın bir deste para buldum ve eğilerek bir deste parayı kumların arasından aldım. Başımı yukarı kaldırdığımda güneşli ve yaz havasının hakim olduğu bir yerde olduğumu fark ettim. Karşımda tahtadan yapılmış bir ev ve evin önündeki verandada 3 tane 40-50 yaşlardaki erkeğin oturduğunu gördüm. Erkekleri gördüğümde onların Yahudi olduklarını anladım. Rüyamın başında onların Yahudi olduğu bilgisi bana yüklenmiş.

Ortada oturan kişi diğerlerine göre daha kilolu, göbekli ve beyaz saçlıydı. Üzerlerinde kalın zincirli kolyeler olduğunu gördüm ve kumun arasındaki paraların onlara ait olduğunu fark ettim. Onlara yaklaştım ve ” pardon, bu paralar sizin, yere düşürmüş olmalısınız” dedim ve desteyi ortadaki adama uzattım. Adam teşekkür ederek parayı aldı ve “sen çok iyi bir insansın, birçok kişi senin yaptığını yapmazdı” dedi. Ardından yanındakilerle bir şeyler mırıldandı ve destenin arasından birkaç kağıt parayı bana uzatarak “al, bu senin hakkın” dedi. Ben “istemiyorum gerek yok, para için yapmadım ben bu işi” desem de, “al Sümbül, ısrar ediyoruz. sen hak ettin, bu parayı vermek içimizden geçiyor, üçümüzün ortak kararı” dedi ortadaki adam. Ben de parayı mahcup olarak aldım ve elime baktığımda adamın bana 250 lira verdiğini gördüm. Bu miktara o kadar çok sevindim ki, paraya bakıp başımı yan tarafa kaldırdığımda ikiz kardeşimin yanımda durduğunu gördüm. “Bu parayı ikimiz harcayalım, ne dersin?” diye sordum. O da gülümseyerek “olur, Sümbül” dedi. Sonra ikimiz kumlu yerde ve güneşli yaz havasında beraber yürümeye başladık.

Rüyada veranda görmek yorumu

Sümbül merhaba, rüyada kum görmek rüyayı gören kişinin geçmişte yaşadığı bazı sıkıntıların artık bittiğine ve bir daha yaşanmayacağına işaret eder. Rüyada kumda yürümek kişinin içinde olduğu bir güvensizlik durumunu veya bir duygusal travmayı aşmak ya da yaşamda onu negatif etkileyen bilinmeyen değişikliğin sebeplerini çözmeye çalıştığını temsil eder. Rüyada para bulmak çoğu zaman kişinin kendini fazla yormadan, kolay kazanacağı bir paraya işaret ederken, öte yandan da bu kolay yoldan elde edilen paranın yine kolay bir şekilde elden çıkacağına delalet eder.

Rüyada veranda görmek gelenek, aile değerleri, aile sevgisi anlamlarını simgeler, rüyayı gören insanın geleneklerine ve aile değerlerine bağlı olduğunu gösterir. Verandada oturmak kişinin değerlerine ters düşen bir durumla karşılaştığını ve bu durumun canını sıktığını, bir an önce bundan kurtulmak istediğini ifade eder. Verandada oturan birini görmek gerçek hayatta birinin ya da birilerinin rüya sahibinin sahip olduğu özel değerleri sorgulamasına neden olduğunu temsil eder. Veranda süpürmek insanın sıkıntılarını kapalı tuttuğuna veya bir suçluluk duygusu taşıdığına işaret eder.

Rüyada Yahudi görmek şu anda sıkıntıda olduğunu, feraha çıkmayı beklediğini gösterir. Rüyada bulduğun desteyle paranın onlara ait olması, parayı geri vermen, onlarında ödül olarak sana bir miktar para vermeleri, bu parayı kardeşinle harcamayı planlaman yani kısacası onlarla geçen bölümün para hakkında olması aslında senin şu anki sıkıntılarının maddi kaynaklı olduğunu ancak bunların yakında sona ereceğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir