Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Vize Görmek

Rüyada vize görmek neye delalettir?

Rüyada vize görmekRüyamda elçilik ya da konsolosluk gibi bir yerdeyim, yurt dışına öğrenci olarak gitmek için vize alacakmışım ama ret olmuş, onu görüşmek için sıra bekliyorum ama akşam olmasına rağmen sıra bana gelmiyor, ertesi gün yeniden gelecekmişim, üzgün bir şekilde eve dönüyorum. Akşam kalabalık bir yerde oluyorum ama neresi ve neden oradayım bilmiyorum.

Tanımadığım bir çok insan var, üzerimde lacivert uzun bir elbise var ve başım kapalı. Teras gibi gibi bir yer burası ve kalabalık bir halde oturuyoruz, sanki bir fetva dinliyoruz. Bir anda kocaman bir yıldız kayıyor. Ben vize almayı dilek tutarken arkasından yağmur yıldızlar kayıyor, hepimiz gökyüzüne bakıyoruz ve çevre bir anda büyük bir sessizliğe bürünüyor. Yıldızlar kayarken yer sanki sallandı. Bunların manası nedir? 23, kadın, bekar, öğrenci (bu yaz mezun oluyorum, master yapmak istiyorum aklımda hiç yurt dışı yok)

Rüyada vize görmek yorumu

Saliha merhaba, sen her ne kadar yurt dışında yüksek yapmak gibi bir düşüncen olmadığını yazmış olsan da gördüğün rüya zihninin derinliklerinde yurt dışına gitmek ( okumak veya gezmek), yeni yerler ve yeni kültürler keşfetmek düşüncesi olduğunu anlatmakta ancak vize alamamış olman bunların şu anda gerçekleşmesinin mümkün olmadığını anlatmaktadır.

Rüyada vize görmek rüyada gören kişinin zihninde keşfedilmesi gereken yerler olduğu ve bunun için bir yolculuğa çıkma niyeti olduğunu simgeler. Rüyada vize almak rüyayı gören kişi için gelişme sembolüdür. Bir ülkeye vize aldığını görmek daha açık ifade ile işinde ilerleme, deneyimlerini artırma, yeni yerler ve insanlar keşfetme, daha özgür olma isteği anlamlarını simgeler. Vize alamadığını görmek ise kişinin içindeki yeni yerler tanıma, yeni insanlarla tanışma, yeni kültürleri araştırma isteğinin şu anda gerçekleşmeyeceğini temsil eder.

Yıldız kayması gerçek yaşamda dilek sembolüdür, tüm kültürlerde yıldız kayarken (aslında gök taşları atmosfere girerken) tutulan dileğin gerçekleşeceğine inanılır. Ancak rüyada yıldız kaymasının manası kayan yıldızın durumuyla açıklanır. Yıldızın rüya sahibinin üzerine gelmesi veya kişinin üstünden geçmesi çok hoştur ve rüya sahibi kişinin muradına ereceğini gösterir, hayallerin gerçekleşeceği  anlamına gelir. Kayan yıldız suya veya denize düşerse tam tersi olarak hayallerin gerçekleşmeyeceğine yorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir