Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Yabancı Ülkede Yaşadığını Görmek

Rüyada yabancı ülkede yaşamak ne demektir?

Rüyamda kendimi İskandinavya’ya taşınmış olarak gördüm. Orada bir ev vardı ve bu eve liseden (şimdilerde görüşmediğim) bir arkadaşımla birlikte yeni taşınmıştık. Evin içini inceliyordum. Ev eski, küçük fakat sevimli bir evdi. Evi eşyalı olarak kiralamıştık; 3 odası vardı ve her odada bir masa ile birlikte 2 ahşap sandalye vardı. Elbise dolabı beyaz, yerden yüksek ve yine küçük bir dolaptı. Ev arkadaşım ile ortak kullanmamız gerekiyordu. Birkaç parça eşyamı asarken umarım ev arkadaşımın istediği bölümü kullanmam diye düşünüyordum.

Daha sonra balkona çıktım ve dışarı baktım. Dışarısı tamamıyla bembeyaz, evler mavi-yeşil renklerdeydi. Manzaraya hayran kaldım ve ‘ne kadar güzel her yer mavi beyaz’ diyerek bağırdım. Aşırı derecede mutlu olduğumu hissettim. Sonra bir an aslında kışın ortasında olmadığımızı ve kışın aşırı soğuğa dayanamayıp pişman olup olmayacağımı düşündüm ama burda yaşayan insanlar varsa ben de yaşayabilirim diyerek endişemi yok ettim. Hangi ülkede olduğumu sordum kendime. İskandinavyadaydım ama hangi ülkede olduğumu bilemedim. Norveç ya da İsveç değildi, daha küçük, daha az bilinen ama sevimli ve kültürüne bağlı, sakin bir hayat süren küçük bir İskandinav ülkesiydi. Evimden uzak olmanın küçük bir burukluğunu hissetsem de mutlu bir halde hayran kaldığım manzarayı seyrederken uyandım.

Takma isim : blackbird
Yaşınız : 24
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Bekar
Mesleğiniz : Özel Sektör
Ruh haliniz : hareketli, mutlu, karışık

Rüyada yabancı ülkede yaşadığını görmek nasıl yorumlanır?

Rüyanızın ana teması rüyada yabancı ülkede yaşadığını görmek olup, rüyada geçen olaylar senaryoyu zenginleştirme rolü oynamaktadır.

Rüyada bilmediğiniz bir ülkede olduğunuzu görmeniz ( bölgeyi biliyorsunuz ancak ülke net değil ) geleceğinize yön verme konusunda kimi belirsizler yaşadığınızı, ne yapmaya karar veremediğinizi simgelemektedir.

Rüyadaki konular bu konuda kimi ipuçları verebilir ancak  bu mesajı ancak siz anlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse balkona çıkmanız yüksek prestij, kariyer, itibar beklentilerinizi gösterirken evlerin beyaz mavi yeşil olması aydınlık gelecek, huzur ve sakinlik isteğini, kendine hangi ülkede olduğunu sormanız ise kimlik arayışınızı işaret etmektedir.

“Rüyada Yabancı Ülkede Yaşadığını Görmek” için 2 yanıt

Rüyada iteklenmek
21 yaşındayım, 2 buçuk aylık evliyim, özel firmada muhasebede çalışıyorum, çok sık rüya görmem, gördüğüm rüyalarda bir şeylere malum olur, çıkar ama bu rüya için bir yorum yapamadım, yardımcı olur musunuz? Bu rüyayı sabaha karşı gördüm ve uyandım. Yabancı bir ülkede oluyorum, eşim Tahsin’de yanımda oluyor ama görünüşü başka bir adama benziyor, temiz masmavi deniz, her yer su dolu, biz dağın en tepesindeyiz, bizi oradan aşağı itekliyorlar deniz gibi su yığınına kaya kaya düşüyoruz, oradan yüzerek çıkmaya çalışıyoruz. Sonra birden araba oluyor, binip İzmir’e gitmeye çalışıyoruz, akşamda düğün oluyor ona yetişmeye çalışıyoruz. Eşim olmuyor ben tek başımayım. Sokakta bahçelerde sarı renkli kavunlar oluyor, onları koparıp yiyorum ama tadını hatırlamıyorum, tekrar yürüyorum, evlerin duvarlarında çeşmeler oluyor, oradan elimle su içiyorum, su temiz berraktı. Bir tane de arı gördüm, su içerken bal arısı. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Rüyada bilmediği bir yabancı bir ülkede olmak rüyayı gören kişinin sorunlarını dile getiremediğini, duygu ve düşüncelerini tam olarak anlatamadığını fakat kendinizi geliştirmek için çaba sarf ettiğini ifade eder. Eşinin yanında olması ancak başka bir adama benzemesi aslında gerçek hayatta onu tam olarak tanımadığınızı simgelemektedir. Rüyada birisi veya bir şey tarafından itilmek iyiye yorulmaz ve itildiğini görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatta bazı nedenlerle istemediği bir şeyi yapmak zorunda kalacağına ya da böyle bir şeyi yapmaya zorlanacağına delalet eder. Ancak rüyanızın sonu hayırlara işaret etmekte ve sonunda tüm bu sıkıntıların sona ereceğini; huzur, mutluluk ve berekete kavuşacağınızı anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir