Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Yabancılarla Konuşmak

Rüyada yabancılarla konuşmak neye işaret eder?

Rüyamda başka biriyim, esmer bir kızım, yanımda da genç bir çocuk var, kayalık bir yerde yabancılarla konuşuyorum, “Floransa’dan geldik” diyoruz, sohbet konusunu tam hatırlamıyorum, derken gök yüzünde garip şeyler oluyor, toprak kırmızısı kiremit gibi taşlar parlayıp hortum gibi gök yüzünde dönüyor, yanımdaki yabancıya “böyle bir şey daha öncede oldu” diyorum, “gök yüzünden metal plakalar indi, iki mavi ay gök yüzünde belirdi, ortalık savaş alanına döndü, herkes buna şahit ama korkuyorlar konusunu bile açmıyorlar” diyorum.

Yabancı durup bana bakıyor, ben nasıl bunlardan bahsedebiliyorum diye kızmış bir hali var, o sırada uyandım, gerçekte böyle bir olay olmuş sanki ben unutmuşum gibi bir hisle etrafa baktım, sonra yine uyudum, rüyam kaldığı yerden devam etti. Yanımdaki erkek küçük bir kıza dönüştü ve yabancılarla birlikte eve doğru yürümeye başladık, biz önde onlar arkada ama geçtiğimiz yerler bana hiç tanıdık gelmedi, rüyadaki de zaten ben değildim. Yabancılardan biri kız olanın arkamdan bıçakla yaklaştığını fark ettim, çaktırmadan döndüm, iyi akşamlar der gibi sohbet ettim, evinden içeri gidene kadar ona hiç arkamı dönmedim, yanımdaki kız kardeşimmiş ona dedim çabuk hızlan eve gidelim bunlar bizi bıçaklayacak.

Tahta bir kapının önünde durduk, orası evimiz imiş, kapıyı açıp kardeşimi içeri ittim, ne olduğunu anlamamış gibi bana bakıyordu, derken içeriden bıçaklı kız çıktı, bıçağı savurdu kardeşimi ittim bıçağın ucu kırıldı, elinden alıp kızın yüzüne çizik attım, sonrada kapıdan dışarı attım. Üst katta ailemiz varmış ama gerçekte benim ailem değil, rüyamdaki kızın ailesi. Yukarı doğru bağırmaya başladım “anne, baba” diye, ses gelmeyince merdivenlerden koştum, baktım yatak kırmızı lekelerle dolu, içimden öldürmüş onları diye geçirdim, kardeşim görmesin diye onu aşağı iteledim, bakmaya gittim ölmemişler, üstlerine kırmızı bir şeyler döküp yüzlerine harita gibi bir şeyler çizilmiş, baygınlar uyanmaya çalışır haldeler idi. Onlarda bana yabancıydı ama “anne, dede” diye sarıldım ölmediklerini anlayınca.

Aşağıdan matkap sesi gibi ses geliyordu, sese doğru gittim 3- 4 yaşlarında bir çocuk elinde matkap ile kendi gözünü çıkardı bunu yaparken de gülüyordu, midem bulandı, sonra onun benim erkek kardeşim olduğunu anladım, kucaklayıp anneme götürdüm. Annem şaşırdı meğer kardeşimiz çok yıllar önce ölmüş kucağımdakine bir daha baktım mavi bir yastıktı. Ne olduğunu anlayamadım. Dışarı attığım kız kapının önünde kendi boğazını kesti. Normalde ben böyle şeyleri filmde görsem ağlamaya başlarım ama rüyamda hiç tepki vermedim, sanki normalmişler gibi geldi. Çok garip rüyamdaki bir şeyi nasıl daha önceden görmüşüm gibi hatırladım bilmiyorum, uyandığımda rüyamda görmediğim detayları da biliyordum. Kafam karma karışık oldu. Yardım ederseniz sevinirim. hanife, 28 yaşında Kadın bekar, Çalışıyor, ruh hali normal sakin

Rüyada yabancılarla konuşmak nasıl yorumlanır?

Gördüğünüz rüyanın tüm unsurları dikkat edeceğiniz gibi tehlike, dehşet, korku, şiddet içermektedir. Bu durum aslında sizin uyanık hayatınızda kimi konularda çaresizlik, zorluklar ve hayal kırıklıkları içinde olduğunuzu göstermekte, güvenebileceğiniz insanlarla iletişim kurmaya çalışıyor olduğunuzu, içinde bulunduğunuz ağır stress yüzünden yaşadığınız kendiyle yabancılaşma durumundan çıkmak istediğinizi temsil etmektedir. Not: bu türü ağır rüyalar görmeye devam ederseniz profesyonel destek almaktan çekinmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir