Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada yapı görmek

Rüyada yapı görmek neye delalet eder?

Rüyamda annemlerin evinin karşısında eski bir yapı var, sürekli yıkılıyor, balkonunu biri eliyle tutuyor ama hemen yıkılmaya başlıyor, sonra adamlar evi kiremitle tamir etmeye başlıyor, ben o evde eskiden oturan Nursen ablayı görüyorum diyorum ki “selden nasıl yıkılmadı burası, bir tek senin evin sağlam kalmış, ben çok çektim bu evden” oda “alt yapı çok sağlam” diyor. sevcan, 29, Boşanmış, Çalışıyor, endişeli.

Rüyada yapı görmek neye yorulur

Sevcan merhaba. Gördüğün rüya geçmişte manevi açıdan seni yıkan şeyler yaşadığını bu yüzden belki de kutsal değerlerle bir çatışmaya girdiğini (isyan etmek, günaha girmek gibi) gösterirken onların artık geride kaldığını bir iyileşme dönemi içinde olduğunu temsil etmektedir.

Rüyada sağlam yapı görülmesi çok iyidir ve her zaman güzel gelişmelere yorulur rüyayı gören insan hakkında gelişme, işinde büyüme olarak yorumlanır. Güzel yapı, bakımlı yapı, ferah yapı görülmesi de benzer şeylere tabir edilir. Rüyada eski yapı görmeniz tam tersi olarak iyiye yorulmaz ve rüya sahibi insan hakkında geriye gitme, işinde küçülme işaretidir. Çürük yapı, çirkin yapı, bakımsız yapı, sıkıcı yapı, alçak yapı terimleri de ayn şekilde rivayet edilir.

Rüyada sağlam yapıda oturduğunu görmek, güzel yapıda olmak, bakımlı yapıya bakmak, ferah yapıya girmek, yüksek yapıya çıkmak; rüyalarının hepsi de iyidir, kişi hakkında güzel gelişmeler yaşanacağını, sıkıntılardan kurtulacağını, rahata ereceğini temsil eder. Eski yapıda yaşamak, çürük yapıda yaşamak, çirkin yapıya bakmak, bakımsız yapıda oturmak, sıkıcı yapıda oturduğunu görmek, alçak yapıya girmek görmek iyi değildir. Rüyada yüksek yapı görmeniz reel yaşamda kendinize ulaşmanın zor olduğu bazı hedefler belirlediğinizi ifade eder. Yüksek yapıda yaşadığını görmek, orada oturmak veya bulunmak ise kendinize belirlediğiniz yüksek hedeflere varamamak yüzünden stres yaşadığınızı belki de bu hedefleri gözden geçirmek gerektiğini temsil eder. Rüyada güzel yapılar görmek mutlu olmak, güzel, istediğiniz gibi bir hayat sürdürmek anlamına gelir.

Hasarlı yapı görmek rahatsızlık geçireceğinize ya da yakınınızın zarar etme, para kaybetme haberini alacağınıza işaret eder. Rüyada yapı yıkılması, bir yapının yıkıldığını görmek, reel yaşamda birtakım şeylerin aniden değişebileceğini ve her türlü değişime, farklılığa hazır olmanız gerektiğini temsil ederken sorunlar, çatışmalar, tartışma ya da hayal kırık kırıklığı karşısında güçlü olmak gerektiğini simgeler. Rüyada yıkılmış yapı görmek, yıkık yapılar, uyanık hayatınızda bir şeyin bitişini simgeler. Bu bir hayalin sona ermesi, bir umudun tükenmesi ya da bir projeden vazgeçme olabilir.

“Rüyada yapı görmek” için bir yanıt

Yıkık bina görmek
Rüyamda erkek arkadaşım beni yıkık bir yere götürüyor “bu geceyi burada geçirmemiz lazim” diyor ve sanki üç harflilerden kaçmaya çalışıyorduk, sonra o 3 harfli bize yaklaşıyor annem babam geliyor, erkek arkadasimla birlikte beni kurtarmaya çalışıyordu ve ağlayarak uyandım. Şimdiden teşekkür ederim yorumlariniz icin. Bekar öğrenciyim, 21 yaşındayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir