Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Yaşlı Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada yaşlı birinin öldüğünü görmek ne demek?

Şu an uyandım hala etkisindeyim, parça parça hatırlıyorum, lütfen yanıt yazın. Bir kaç arkadaşım var, bunlarla 4 seneye yakın bir süredir görüşmüyorum. Bir oteldeyiz, sanki çok dar ve bütün katlar yukarı doğru, döne döne çıkıyor. Göksel denen arkadaşım bana bir oda tutmuş ama odada birkaç insan var, karışık kalınabilen bir oda. Yaşlı bir dede vardı. Ayakları rahat 46 47 numara falan olması lazım, boyu da uzundu ve hiç konuşmadan bir sandalyenin sırtından ayaklarını sallandırıyor, arkasına yaslanmış uyumaya çalışıyordu. Sonra ben otelden ayrılıyorum. Göksel denen arkadaşla görüşüyoruz ama görüşme kısmı yok sadece görüşmüşüz. Onuda öbür arkadaşımın gerçekte benim olmayan ama rüyada benim olan bir evde beraber otururken söylemesi.

Balkona çıkıyoruz, tamamen fayans ve çok geniş bir balkon, ortasında sedir var, orada oturuyoruz. Sonra Bursa Gemlik sahilinde yürüyorum, gece yarısı, bir tür taraftar koşa koşa geliyor çok bağırıyorlar. Birini kolundan çekiyorum, bak kardeş birileri şimdi sizi dövebilir diğer taraftarlardan ne olursa olsun biriniz koşup polis çağırın diyorum. Çocuk dönüp “tamam bizde öyle yapacağız zaten” deyip koşmaya devam ediyor ama çocuğu hiç tanımıyorum şuan bile siması aklımda değil.

Sonra gene bir süre yürüdükten sonra korkumu yenmeye başlıyorum, bu sefer Burak arkadaşım aynı otele davet etmişti oraya gidiyorum. Otele 30 40 metre kala gene bir arkadaşım çok iyi bir insan, ailesi dinimize düşkün, herkes başörtülü, büyük anneleri yaşlı bütün teyzeler otelin olduğu sokaktan dönüyorlar, bende arkalarından koşarak geldiğim için arkadaşımın ailesi olduğunu görmedim zaten, daha öncede bu aileyi hiç görmedim. Sonra murat beni davet eden arkadaşım benim taraftar olarak tuttuğum takıma haykırıp koşa koşa otele doğru gittiğimi görünce bana takımımla ilgili yanlış bir şey söylüyor. Bende küfretmeye başlayarak takım sevgisini bağırıyorum ama şunu da söyleyeyim takımlarla veya futbolla pek ilgim yoktur, 3 aydan 3 aya bir maç falan izlerim. Sonra yanımda arkadaşım olan ve yüzünü göremediğim bir o Murat’ın ailesi geliyor arkadan “ayıp ediyorsun” diyor. Bende utanıyorum kendimi toplamaya çalışıyorum. Derken otelin içine girdiğim anda bir üst katta beni davet eden Burak arkadaşım biriyle oturup konuşuyor öbür kişiyi tanımıyorum “odamı hazırlattın mı” deyip böyle şakalaşıyoruz .

Ben aynı odaya çıkıyorum, daha önce geldiğim odaya, yabancı küçük sarışın bir kız vardı ne dediğini anlıyorum ama İngilizce söylüyordu. Normalde İngilizce’den anlamam ama his olarak hissediyordum ve dediği her şeyi anlıyordum ama şuan hatırlamıyorum. Daha önce 1 hafta kadar önce geldiğimde o dede ayağını sandalyenin sırtından uzattığı haliyle o zamandan beri yattığını anlıyorum ve bu zaman çok uzun bir zaman. Ayakları kangren bağlamıştı sandalye yüzünden. Gözlerine beyaz bant çekmişlerdi. Bağırmaya başlıyorum birine “ambulans çağır” diye ama kime bağırdığımı bilmiyorum. Sonra kendim arıyorum ambulansı. Acil servis yanıt vermeden bir adam geliyor yanıma ve ona diyorum ki “abi galiba dede ölüyor” der demez adam dedenin yanına gidiyor, dede “la ilahe illallah” demeye başlıyor, yanımdaki adam” tam ölüyor evet şehadet getirmeye başlayacak” gibi bir şey mırıldanırken dede o sözü bitirdikten sonra” senin Allah belanı versin” diyerek kalkmaya çalışıyor yanımdaki adamda gözlerindeki bantları sökmeye başlıyor, çok korkuyorum, arkama bakarak merdivenlerden koşuyorum ama dedenin çok hızlı indiğini duyuyorum merdiven seslerinden, arkama bakıyorum dedeyle göz göze geliyoruz o anda uyandım. lütfen bir şey söyleyin, yanıt yazın, hayatımda ilk kez yazıyorum böyle bir siteye de böyle bir durumla karşılaşmamıştım. şŞimdiden çok teşekkürler.

Rüya temaları : otel, Yaşlı bir dede, fayans kaplı balkon, çok geniş balkon, Bursa, Gemlik, başörtülü birilerini, küfretmek, küçük sarışın kız, ingilizce, ayakları kangren, göze bant çekmek, acil servis, la ilahe illallah, şahadet getirmek

Rüyada yaşlı birinin öldüğünü görmek tabiri

Bu ilginç rüyayı bize yazdığınız için teşekkürler ederiz.

Rüyanız birbiriyle ilgisiz, çelişkilerle dolu ve ilk bakıldığında anlamsız bir çok olayı içeriyor. Bu nedenle gördüğünüz rüya gerçek yaşamınızda büyük bir kaos yaşadığınızı, iç dünyanızda büyük fırtınalar koptuğunu işaret ediyor denilebilir.

Gerçek yaşamınızda bu kadar kaos yaşamak insanın zihnini yorar, zihniniz o kadar yorgun ki rüyanız bunu apaçık göstermekte. Hedeflerinizi iyi belirlemeli, hayallerinizi gerçekleştirmek için yapacağınız / yapmanız gereken işleri önem sırasına koymalı ve daha sakin bir zihin durumuna kavuşmalısınız. Büyüklerinizden destek / yardım almanızda yarar olabilir. Sevgiyle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir