Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Yatak Görmek

Rüyada yatak görmek neye işarettir?

Dün gece rüyamda yatak taşıdığımı gördüm. Rüyamda daha önce kavga ettiğim, sonra barıştığım, şimdi ise görüşmediğim bir arkadaşım ve yanında kumral bir kadının arkasından sırtımda yatağımı taşıyarak gidiyordum, birden yatak sırtımdan düştü ve ben çok üzüldüm.
Rüyam bu kadar, bu arkadaşım bana çok iftira atmış ve bütün suçlarını benim üstüme atmış bir arkadaşım, bundan bana hayır geleceğini düşünmüyorum, diğerini göremedim. O kişinin eskiden yakın arkadaşım olan biri olduğunu düşünüyorum. Rüyamda eskiden oturduğumuz evimizin önünden yokuş aşağı giderken oluyordu bunlar. Rüyamın yorumunu rica ediyorum Teşekkür ederim.

Takma isim : Nazlı
Yaşınız : 38
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Bekar
Ruh haliniz : ümitsiz
Anahtar kelime : evlilik düşüncesi

Rüyada yatak görmek nasıl yorumlanır?

Gördüğünüz rüya duygusal yaşamınızda kimi değişilikler yapmak istediğinizi ve daha özgür, daha az ipotekli bir ilişki istediğinizi ifade etmektedir. Ancak bunun için yapmanız gerekenleri fazla zaman geçmeden uygulamaya koymanız gerektiğini simgelemektedir.

Rüyada yatak görmek dinlenme ihtiyacı, aşk veya yola çıkmak anlamına gelir. Yatağın niteliği yorum açısından çok önemlidir. Yatakta yatmak, yattığını görmek nasıl yattığınız ile birlikte yorumlanır. Eşiyle ya da sevgilisiyle birlikte yatmak reel hayatta huzur ve mutluluğu bulduğunuzu, tek başına yatmak yeni proje arefesinde olduğunuzu simgeler. Yabancı yatakta yatmak tanımadığınız ve kime ait olduğunu bilmediğiniz bir yatakta uyuyor iseniz bir projenin tamamlanma, bir işin bitme noktasında olduğunu ifade eder. Yatakta oturmak ise yorgun olduğunuzu ancak bu yorgunluğu üzerinizden nasıl atacağınızı bilmediğinizi gösterir. Metal yatak rüya sahibinin sağlam karakterli, sadakatli bir partner istediğini temsil ederken camdan yatak görmek kişinin kırılgan, çabuk incinen bir ruh haline sahip olduğunu gösterir.

Rüyada beyaz yatak görmek rüyayı görenin aşk hayatında aydınlık, çok güzel gelişmelerin olacağını temsil eder. Temiz yatak görmek muhteşem bir tatile gitmeye işaret ederken kirli yatak planladığınız tatil veya dinlenme molasını bir süre erteleyeceğini gösterir. Yatak toplamak, yatak topladığını görmek özel hayatınızda ya da bir yolculuk planında içinde bulunduğunuz sorunları aşma yönünde yol aldığınızı ve yakında bunlardan kurtulacağınızı simgelerken, sorunu tam çözene kadar her an bir tehlikenin söz konusu olduğunu işaret etmektedir. Yatak düzeltmek, yatak düzelttiğini görmek reel hayatta yaşanılan kimi sorunları çözmek üzere olduğunu, bunun için doğru yolda ilerlediğinizi temsil eder, yakında tamamen kurtulacağınızı gösterir. Yatağını başkasına vermek (yatması için) bir projeyi tamamlamak için üzerindeki sorumlulukları birileriyle paylaşmak gerektiğine yorulur. Başka birine yatak vermek kişinin maneviyatında bir sorun olduğunu, belirsiz bir nedenle huzursuzluk yaşadığını veya özgürlüğünün kısıtlanacağı konusunda kaygı taşıdığı anlamına gelir.

Rüyada yataktan düşmek, yataktan düştüğünü görmek yaşamınızın düzeltilmesi gereken kimi yönleri olduğunu ifade eder. Bu belli bir konuya kafayı fazla takmak, dinlenmeden çalışmak gibi bir konu olabilir manası taşır. Yataktan düşen birini görmek uyanık hayatınızda bağımlılıktan kaynaklanan bir durumun sizi rahtsız ettiğini, bağımlısı olduğunuz bu şey ya da kişi hakkındaki duygu ve düşüncelerinizi gözden geçirmek gerektiğine işaret eder.

Rüyada yeni yatak almak, yatak aldığını görmek gören bekarsa sevdiği insanla mutlu bir evlilik yapacağına işarettir. Yatak satmak, yatak sattığını görmek olumsuz yorumlanır eşiyle sorun yaşayacağı anlamına gelmektedir. Yaylı yatak görmek destek sistemi temsil eder, yeni sorumluluklara dikkat gerektirir şeklinde yorumlanır. Şişme yatak görmek samimi bir kendini tanıma ve iç dünyanın keşfini temsil eder. Şişme yatakta yattığını, şişen yatakta uyuduğunu görmek uyanık hayatta zihninizin kişisel güvenlik ve yenilenme, kendinle barışık olma konularıyla meşgul olduğunu, mutluluk arayışında olduğunuzu simgeler.

Rüyada yatak yaptığını görmek, yatak hazırladığını, yatağı şişirdiğini görmek güvenlik konusunda endişeleriniz olduğunu simgelemektedir. Dağınık yatak görmek yatak yapılmamış ise o zaman yakında kimi sırlarınızın ortaya çıkacağını ya da dikkatsiz özel davranışınız yüzünden başınızın ağrıyacağını işaret eder. Patlamış yatak, bozuk yatak, arızalı yatak görmek özel hayat konusunda kendinizle barışık olmadığınızı, kendini kabul etmek bakımında zorluklara sahip olduğunuzu gösterir. Yatak aramak, yatak aradığını görmek iç güvenlik ve mutluluğu arıyorsunuz anlamına gelir.

Rüyada yatak örtüsü görmek açık çekicilik ve dışa güzel görünme arzularınızı temsil eder. Yatak odası görmek özel yaşamınızı gizli tutmak istediğinizi ifade eder. Alternatif olarak kişinin özel doğası ve samimi ilişkilerin göstergesidir. Yatak ıslatmak hayatınızın kontrol eksikliğini temsil eder. Birinin yatağını ıslattığını görmek pek çok endişeler yaşadığınızı, kendi inançlarınız veya davranışlarınız nedeniyle çevreniz tarafından hoş görülmediğini ifade eder. Yatakhane görmek çevrenizdeki kimi kişilerin sizin başarılarınızı kıskandığına işaret eder.

Rüyada şilte görmek hayatınızda yapacağınız bir takım değişikliklere işaret eder.  Şilte almak, yeni bir evlilik anlamına gelir. Şilte üzerinde oturulan veya yatılan, içi yün ya da pamukla doldurulmuş döşek demektir. Rüyada baza, yatak bazası görmek bazada belirgin bir özellik yoksa çoğu zaman yatak görmek gibi yorumlanır.

“Rüyada Yatak Görmek” için 5 yanıt

Kimden: Mustafa
Cinsiyetiniz:erkek
Yaşınız:17
Medeni Durumunuz:bekar
Şu anki ruh haliniz: şaşkın ve karmaşık

rüyamda 4 kişi kendi evimde kalıyorduk, herkes farklı odalarda, uyandığımda yatağımın başında eski sevdiğim kız vardı ve sürekli olarak bir şeylerle uğraşıyordu, onunla iletişim kurmayı denedim ama beceremedim ve rüyamda bir kaç sınıf arkadaşım daha vardı, birisi kızdı ama onlarla hiç konuşma ihtiyaçı duymadım ama eski sevdiğim kız dediğim gibi yatağımın başından ayrılmıyordu ve konuşamıyorduk, kafam çok karıştı bu sizce neye işaret ve ne anlamı var ?

Rüyada yatak düzeltmek
Merhabalar. Zaman geliyor üst üste rüyalar görüyorum zaman geliyor hiç birey hatırlamıyorum. Gene gördüğüm rüyalardan biri.

Gece rüyamda hiç tanımadığım bir evdeyiz ve ev içinden iki katlı, İkinci katında annemle durmuşuz, yan yana dizilmiş yataklar var. Hepsi temiz ve düzenli. İçlerinden biri benim yatağım düzeltmişim ve küçük kardeşim yatağı dağıtmış, gidip tekrar düzeltiyorum, daha sonra bulunduğum yerden aşağıya doğru bakıyorum, kardeşim orada durmuş “yatağımı niye bozdun” diyorum, kardeşim çok kirli ve eski şeyler giymişti, saçlarında küçük beyaz noktalar vardı, anneme “ne oluyor” diye sorduğumda “boya yapıyorlar, ondan” diyor. Bu ne demektir? Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Meral merhaba,
Rüyada yabancı bir evde olmanız, kendini güvende hissetmek konusunda bir sıkıntı yaşadığınız, kendini tam anlamıyla güvende hissemediğini ifade ederken, birilerinin davranışlarının seni rahatsız ettiğini ( kardeşinizin özel hayatınıza burnunu sokması olabilir ) göstermekte fakat yaşanılan bazı sorunları çözmek üzere olduğunu, bunun için doğru yolda ilerlediğinizi temsil etmekte, yakında tamamen kurtulacağınızı göstermektedir.

Merhabalar. Yasım 17 ruyamda siniftaydik tum arkadaslarim vardi ogretmenle tahtayi sipme muahbbeti oldu ilk basta. Ben cikip tahtayi sildim sonra yerime gectim. Daha sonra bir anda kendimi sinifin duvar kenarindaki cift kisilik yatakta buldum kulaklikla telefondan kendi videolarimi izliyordum ki normalde telefonumda oyle videolar yok. Gercek olmayan ama icinde benim de bulundugum videolardi gayet neseliydim guluyordum sonra yanima siniftaki hoslandigim cocuk geldi biraz konustuk sonra yataga uzandik kulakligi istedi ama ben vermedim kulaklik bendeydi ama birlikte izleyip guluyorduk asiri yakin degildik birbirimize ama yakin duruyorduk yatak beyazdi gayet temiz bir yatakti videolara guluyorduk ve sohbet ediyorduk arada da boyle anlamini soylerseniz cok sevinirim iyi gunler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir