Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Yemek Yapamadığını Görmek

Rüyada yemek yapamamak ne demektir?

Öncelikle şunu belirtmeliyim rüya konusunda yıllardır sıkıntı yaşayan biriyim. Şöyle; 8 yaşımdayken çok sevdiğim dedemi kaybettim ve bundan çok etkilendim. Olaydan sonra sürekli olarak çok yüksek bir binadan düştüğüm rüyalar gördüm. Orta okulun son iki yılı ise hiç sekmeden her gün denizin üstünde sallanan bir salıncakla ölen dedemle konuştum rüyamda. Sonrasında ise rüyalarım kesildi. Bilimsel olarak rüyalarımı “hatırlamamaya” başladım yani. Ama bu “aa dün gece bir rüya gördüm ama hatırlamıyorum” hissi değil. Kocaman bir boşluk. Uyuyorum ve uyanıyorum. Çok fazla uzatmayayım işin özü yaklaşık 6 yıldır yılda ortalama 2 rüya görüyorum. Dün geceye kadar gördüklerim hep açık seçik ve anlaşılabilir rüyalardı. Ve hepsi çok geçmeden gerçekleşti. Dün akşam gördüğüm rüya ise çok saçma. Uzun zaman sonra rüya görüp anlamlandıramamak inanın canımı çok sıktı ve size yazmaya karar verdim. Umarım rüyamı yorumlayıp geri dönüş yaparsınız. Bu arada babamı 6 ay önce trafik kazasında kaybettim ve şu an sınıf arkadaşım ve onun anne, babasıyla kalıyorum. İşte rüyam;

Gündüz vakti arkadaşlarımla eve geliyorum (hiç birini daha önce görmedim, tanımadığım yüzler bunlar, yanımda şu an evinde kaldığım arkadaşım da var ve evimiz dediğim onların evi) Gerçekte en alt katta olan amerikan mutfak tipi salon rüyamda giriş katında ve gerçekte olduğundan çok daha aydınlık. Arkadaşlarım beyaz sehpanın etrafına oturmuşlar, konuştuklarını duyuyorum ama onlara bakmadan hemen mutfak kısmına geçiyorum çünkü XX.amca (arkadaşımın babası) bana önceki akşam “yarın et suyundan bir yemek yap bize” demiş.

Çok taze olduğu belli olan havuçları hemen robotta rendeliyorum.  (Ama ortada ne robot var ne de havucun bütün halini görüyorum). Bu sırada arkamı dönüp arkadaşlarıma bakıyorum. Masada bir tencere var. Hepsinin önünde salçalı spagetti. Tencerenin dibinde çok az kalmış ve onu kimin yiyeceğini tartışıyorlar . Halbuki tabakları dolu. Benim baktığımı fark edince biri “sen de yer misin” diyor. Tencerenin dibindeki salçasız ve azıcık spagettiye bakıp hayır “tokum, siz yiyin” diyorum. Kızmıyorum ama kırılıyorum.

Neyse deyip işime dönüyorum. Et suyuna havuç çorbası yapmak istiyorum ama malzeme yok diye düşünüp patlıcan oturtma yapmaya karar veriyorum. Fırına uzanıp tepsi almak istiyorum ama üstü streçlenmiş ıspanak ograten görüyorum, “QQ.teyze yapmaz bu yemeği, nereden çıktı ki” diyorum. Yanında ne olduğunu görmediğim bir borcam yemek daha vardı. Kapattım fırını başka dolap açtım ve orada da bir borcam vardı. İçinde dilimlenmiş melemen. Şaşırıyorum. Yemeği bir türlü pişiremedim ve uyandım. Lütfen rüyamı yorumlayın. Teşekkür ederim.

Yaşınız : 20
Cinsiyetiniz : Kadın
Medeni durum : Bekar
Mesleğiniz : Öğrenci
Ruh haliniz : Sanıyorum depresif diyebilirim.

Rüyada yemek yapamadığını görmek neye yorulur?

Öncelikle verdiğin detaylı bilgi için teşekkür ediyorum. İlk olarak çocukluk dönemine ilişkin bilgi vermek istiyorum. Dedeni kaybettikten sonra sürekli olarak yüksek bir binadan düştüğünü, sonrasında ise devamlı deniz üzerinde salıncakta rahmetli dedenle konuştuğunu gördüğünü yazmışsın. Bunlar bir çocuğun gelişim dönemi için önemli konular, profesyonel destek aldın mı? Özellikle yüksek binadan düşmek bir çocuğun ruh halini olumsuz etkileyen rüyalardır.

Bunlar iki açıdan ele alınır. Birincisi aynı rüyayı tekrar tekrar görmek olup, bu durum rüyanın güçlü bir mesaj verdiğini ya da sizin mesajı anlamadığınızı gösterir. İkincisi ise rüyaların niteliği olup;

Rüyada yüksek binadan düştüğünü görmeniz, kendinizi çok zorladığına işaret eder. Hedeflerinize ulaşmanızı sağlayacak olan bakış açınızı kaybettiğiniz anlamına gelir. Kendi yargı ve kararlarınıza güveninizin kalmadığını anlatır. Sanıyorum dedenize büyük bir sevgi bağınız vardı ve ona çok güveniyordunuz, onu kaybedince yalnız kaldığınızı düşündünüz, buda çocukluğunuzu böyle olumsuz etkiledi.

Rüyada deniz üzerinde sallanan bir salıncakta rahmetli dedeniz ile konuşmanız ise kendini güvende hissetmeye, aile sıcaklığına, rehber birine ihtiyacınız olduğunu bildiğinizi, ancak bunları karşılamanın yollarını bulamadığınızı göstermektedir. Rüyada deniz görmek, bilinç altının güçlü sinyallerini temsil eder. Bu sinyallerin farkında olmak, onlara kulak vermek gerektiğine yorulur. Rüyada salıncak görmek çok önemli bir konuda son kararı sizin vereceğinize işaret eder.

Dede, nine, anneanne, babaanne, amca, dayı, hala, teyze, kaynana, kayın peder, kuzen gibi ölmüş aile büyüklerinin canlı görülmüş olması genellikle hasret ile özlemleri, aile sıcaklığı, kendini güvende hissetme gereksinimi ya da yol gösterici birine gereksinim duyduğunuzu gösterir.

Sonuç olarak çocukluğunuzdaki rüyalar, o dönemde kendinizi inanılmaz bir şekilde yalnız hissettiğini göstermektedir. Elbette geçmişi yargılamanın bir anlamı olmadığını biliyorum ancak en azından bu rüyayı okuyacak dostlarımın bilgi sahibi olması için bunu yargılıyor ve çocuklarına karşı çok dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum. Son rüyanıza gelecek olursak, rüyanızda bir çok olay geçmekte, birden fazla unsur bulunmaktadır ancak rüyanın özü yemek yapamamış olmanızdır.

Rüyada yemek yapmak, yemek yaptığını görmek hayallerinize kavuşmaya, dileklerinizin kabulüne işaret ederken aynı zamanda gerçek yaşamınızda yeni sorumluluklar, yeni roller üstleneceğinize bunun sizi mutlu edeceğine işaret eder. Sizin yemek yapamamanız ise hedeflerinize ulaşmak için almanız gerek sorumluluk ya da yeni roller için isteksiz olduğunuzu veya kimi nedenler ya da engeller yüzünden bunu başaramadığınızı ifade etmektedir. Hayatınızı gözden geçirip, böyle bir durum varsa bunu aşmak için çözüm bulmanız gerektiğine yorumlanır. Rüyada spagetti görmek, spagetti yemek, spagetti yapmak, spagetti pişirmek, spagetti hazırlamak; kendinizi rahatsız bir pozisyonda hissettiğinizi, içinde bulunduğunuz bir ilişki veya durumdan memnun olmadığınızı ifade eder. Lütfen düşüncelerinizi ileride ekler misin, belki yeni şeyler söylenebilir. Not: isimler tamamen kapatılmıştır.

“Rüyada Yemek Yapamadığını Görmek” için 2 yanıt

Merhaba, ruyamda uygulamalı yemek sinavindayim, yemek yapiyorum, yemegimin icine cam siseyi kırıp ufalayip koyuyorum. Yorumlarsaniz sevinirim teşekkürler.

Başak selam, gördüğün rüya hedeflerine ulaşmak için önünde bazı zorluklar olduğunu ve bu zorlukları aşmak için hatalı bir yol izlediğini ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir