Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Yengeç Görmek

Rüyada yengeç görmek neye işaret eder?

Deniz kenarında iskele gibi bir yerdeyim, tekneler, balıkçılar var, havanın rengi gri, denizin rengi koyu lacivert, evime dönmek için bir kayığa bindim, dargın olduğum amcam ile birlikte (dargın değildik aramızda bir şey yokmuş gibi), kayığın uç kısmına doğru yürüdüm ancak kayık dengesini kaybedince geri çekilip başka bir yere oturdum, düz zemin üzerinde köşeye atılmış bir kaç kürek kadar deniz kumu vardı, üzerinde üç adet yengeç bulunuyordu ( sahil kenarında uzun süre önce ölen yengeçler gibi beyaz ve sert). Sonra “yengeç dişi mi o?” diyorum ve kuma doğru yürüyorum, kuma bastığımda ayağıma bir şey batıyor ve ayağımı çevirip bakıyorum sadece kızarmış, içinde bir şey yok deyip devam ediyorum, yengeçlerden birini alıp inceliyorum.

Rüyada yengeç görmekDerken ikinci bir rüyada kendimi buldum, eski mahallemdeyim (mahallenin ortasındaki yoldayım ,sağ tarafta ve sol tarafta mahalle çıkışı var), sağ tarafıma bakıyorum, orada çok güzel sanki başka bir dünya gibi çiçekler, böcekler, renk renk bitkiler var. Duvarda yürüyen uç uç böceğinin çilek kadar büyük hallerini görüyorum şaşırıyorum, “zehirli herhalde bu” deyip, sol tarafıma dönüyorum (mahallenin sol çıkışı ). Orada bir kadın ya da erkek tam hatırlayamıyorum elinde zincire bağlı yedi adet köpek yavrusu var, yanlarına gidip sevmeye başlıyorum, köpekler bacaklarıma tırmanıp suratımı yalamaya çalışıyorlar, (ayaktayım ) çok mutlu oluyorum, seviyorum hepsini tek tek, derken köpeklerden bir tanesi hırlamaya, ağzını açmaya başlıyor, bakıyorum kolunda Kuranı kerimler (yeşil renkli bir kuran evimizde olan bir kitap ) bağlı, şaşırıyorum. Devamında köpek bacağıma sürtünmeye başlıyor, geri çekiliyorum ve köpeğin organını beyaz sigara gibi görüyorum, sıvısı dışarı akıyor (beyaz renkli ), üzerime sıçramıyor. Köpek bir anda “beni rahat bırakın” diye insan çığlıkları atıyor.

Bu arada dört gün içerisinde yedi kişi rüyasında beni rüyasında farklı şekillerde ama hepsi üzgün gördüğünü ve konuşmadığımı söylediler. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Her şey gönlünüzce hayırlısı ile olsun.

Name: bir kız
Cinsiyetiniz:kadın
Yaşınız:23
Medeni durumunuz:bekar hayatında kimse yok
Şu anki ruh haliniz:durgun
Subject:karışık rüya
Anahtar kelimeler:deniz kenarı, tekneler, balıkçılar, koyu lacivert deniz, kayığa binmek, deniz kumu, eski mahalle, çiçekler, böcekler, bitkiler, uç uç böceği, köpek yavrusu, Kuranı kerim

Rüyada yengeç görmek yorumu

Rüyada deniz kenarı görmek, sizin iki ayrı yönünüzü veya özelliğinizi ifade eder. Kum sizin mantıksal dünyanızı, aklı başında olmanızı, düşünce dünyanızı yani manevi ve ruhsal durumuzu temsil ederken Su ise sizin mantık dışı , akılla ilgili olmayan, sizin duygusal, kararsız, değişken, sabit olmayan, oynak ve bir dalda durmayan yani dengesiz kişilik yönünüzü ifade eder. Rüyada iskele görmek işlerin yoluna girmesi, iskelenin yıkıldığını görmek işlerin bozulması ve maddi sıkıntı olarak yorumlanır. Rüyada kayığa binmek, kendini kayıkta görmek eğlenceli ve mutlu günleri, huzurlu bir yaşamı ifade eder. Rüyada amca, amcayı, amcasını görmek kendi ayaklarınızın üstünde durmanız gerektiğine ve akrabalarınızdan birinin ölümünü bekleyip oradan umutlanmanın hiçbir anlamı olmadığına işarettir, umutlarınızın boş olduğunu ifade eder.

Rüyada yengeç görmek sebat ve azim belirtir. İddialı bir yoruma göre; sarılan olmak, bağımlı ve umutsuz bir çaba için uğraşan anlamı vardır. Yengeçler aynı zamanda sinirli kişilik özelliğini temsil ederler..

Eski mahallenizi görmüş olmanız uyanık hayatınızda kimi umutsuzluk, hayal kırıklığı içinde olduğunuzu ya da geçmişe duyduğunuz özlemi simgelerken eski sevgilinizi görmeniz ise bir iç hesaplaşma, vicdan muhasebesi, çoğu zamanda pişmanlık işaretidir ve genellikle bu pişmanlık işe yaramaz. Zaman geçtikçe eski sevgiliyi görme rüyaları azalır. Yeni bir ilişkiye başlandığında eski sevgiliyi rüyada görme yeniden ortaya çıkabilir ve sebebi eski sevgilinizle olan ilişkinizde yaptığınız hatalardan ders alıp, tekrarlamamak gerektiğini simgeler.

Yavru köpek, yakınlarınızla ilgili mesajlar verir. Köpek yavrusu çocuğunuz, yeğeniniz gibi kimi çocukların sizinle daha fazla zaman geçirmek istediklerini, onlara biraz daha çok vakit ayırmanız gerektiğini temsil eder. Yavru sevmek, köpeğin yavrusunu sevdiğini görmek, size zarar vermek isteyen birsinin, bir şekilde bundan vazgeçtiğini, artık size zararı dokunmayacağını işaret eder. Bu halk arasında gönlüne şefkat düştü anlamını taşır. Köpeğin yavruları ile oynamak, yavru köpekler ile oynadığını görmek, uyanık hayatınızda büyük bir bela, bir sıkıntı atlattığını ve bundan haberiniz dahi olmadığını simgeler.

Rüyada köpek görmek, sezgi, sadakat, cömertlik, koruma, ve sadakat simgesidir. Rüyada köpekler, yaşamınızın ileri gitmesi ve başarı elde etmek için güçlü değerler ve iyi niyetli yaklaşımları sağlayacağınızı gösterir. Rüyadaki köpeğin durumu, bu nitelikleri sergileyen hayatınızdaki birini temsil edebilir. Bu rüyalar, aynı zamanda ihmal edilmiş ya da unutmuş olduğunuz, yeterince değerlendirmediğiniz bir beceriniz olduğunu gösterebilir.

“Rüyada Yengeç Görmek” için 2 yanıt

balkonda bir sürü yengec vardı hepsini fırlattım attım yok ettim bir tane bile bırakmadım lütfen yorumlayın çok merak ediyorum.

Rüyamda sahildeydik tanımadığım insanlar vardı, bir sürü renkli yengeçler vardı, geneli beyazdı sahilde güneşliydi yengeçleri sevmeye başladık ben merak edip yengecin eline ağzına bakıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir