Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Yer Elması Görmek

Rüyada yer elması neye işarettir?

Rüyada yer elması görmek pek makbul bir rüya değildir ve kötü alametlere rivayet edilir, rüyayı gören kişinin yakın zamanda bazı şanssızlık yaşamasına, işinde zarar etmesine, eşinden veya sevgilisinden ayrılmasına yorulur. Rüyada yer elması almak veya yerelması aldığını görmek rüya sahibinin geçmişte yaşadığı bir felakette kaybettiklerini geri almak, kayıplarını gidermek istediğini ancak bunun şu an mümkün olmadığını gösterir.

Rüyada yer elması yemek yahut yer elması yediğini görmek rakipleri veya düşmanları ile giriştiğiniz mücadelede insanın kayıp veya zarar yaşayacağına işaret eder.

Yer elması nedir?

Rüyada yer elması görmekYer elması bileşikgiller familyasından olup basit yapraklı, yüksek, çok yıllık otsu bir bitkidir. Toprak altındaki yetişen yumruları inulin bakımından zengindir ve bitki parlak sarı renkte çiçekler açar. Yumruları yiyecek kullanılır. Besleyici bir sebze olan yer elması, A ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri açısından zengindir. Bitkinin diğer isimleri Helianthus tuberosus, Jerusalem artichoke, Topinambour olarak bilinir.

Faydaları; Yer elması şeker hastaları için faydalıdır. Çok besleyici bir sebzedir, vücut direncini artırır. Kabızlığa iyi gelir. Hatta müshil etkisi vardır. İçeriğindeki besin değerleri ile kansızlığa fayda sağlar. Cildi güzelleştirir. Cildin daha parlak ve güzel görünmesini sağlar. Cinsel gücü arttırır. Basur hemeroid hastalığında faydalıdır. Yer elmasının idrar söktürücü özelliği vardır. Böbreklerin ve pankreasın düzenli çalışmasını sağlar. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma, nikris ve mafsal ağrılarında faydalıdır. Yer elması anne sütünü artırır. Zayıflamak için diyet yapanların tercih edebileceği yer elması doyurucu ve kalorisi düşüktür.

Kaynak : sifaverenbitkiler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir