Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada yerde altın bulduğunu görmek

Rüyada altın bulmak neye delalet eder?

Rüyada altın bulmakMerhaba, ben dün bir rüya gördüm. Fakat bugün yazmaya karar verdim. Çünkü bugün dünkü rüyanın devamı niteliğinde bir rüya daha gördüm. Dün gördüğüm rüyada bir kız arkadaşımla gündüz vakti yolda yürüyoruz. Arkadaşımın üzerinde bembeyaz gelinlik var, ben günlük bir kıyafetleyim. (Arkadaşım gerçek hayatta evli ve bir kızı var) Hava gayet normal. Yürürken yerde bir şey olduğunu görüyorum ve eğilip birini ben alıyorum, diğerini de arkadaşım alıyor. Bunların altın olduğunu görüyoruz ve gerçek olup olmadığına bakıyoruz. Üzerlerindeki yazılardan gerçek altın olduklarını anlıyoruz. Bu altınların şekli cumhuriyet altını gibi, fakat ondan çok daha büyük, avuç içi kadar geniş. Altınları alıp karşıdan karşıya geçiyor ve yürümeye devam ediyoruz. O esnada altını bulduğumuz yerin az ilerisinde oturan kadınlı çocuklu bir insan grubu da bize bakıyor ve “galiba bunlar bir şey buldu vs.” gibi bizim hakkımızda konuşuyorlar. Ben belki kadınlar alırlar diye onlara altın bulduğumu belli etmiyorum. Gider karakola veririm diye düşünüyorum. Dünkü rüyam bu kadardı.

Bugün gördüğüm rüya ise şöyle: Küçük bir masa etrafında 5 kız arkadaş oturup sohbet ediyoruz. Bu kızlar üniversitedeki oda arkadaşlarım. Eski günleri hatırlayıp güzel anılarla gülüşüyoruz. O esnada önümde içi ve dışı beyaz küçük, boş bir fincan var. İşaret parmağımı fincanın içine bastırıp kaldırıyorum. Yani parmağımı fincanın ağız kısmından dip kısmına doğru bastırıyorum. Parmağımı kaldırdıktan sonra orada “Ömer” ismi beliriyor. Dediğim gibi fincanın içi temiz ve beyaz; ama sanki kahve falı şekli gibi çok net bir şekilde Ömer yazısını görüyorum. Bunu görünce çok şaşırıyorum. Tam arkadaşlarıma söyleyecekken bir arkadaş diğer arkadaşa uzatmam için bana veriyor kendi fincanını. Onu vermek için elime alıyorum ve ona da parmağımı bastırıp çekiyorum. Yine “”Ömer”” ismi çıkıyor. Bu fincanın da içi aynı şekilde beyaz. Şaşkınlıkla kızlara gösteriyorum ikisini de (Normal hayatta Ömer diye bir tanıdığım yok).

Sonra mekan değişiyor. Yine dünkü rüyamda altın bulduğumuz arkadaşımla yürüdüğümüz çevredeyiz. Bu kez 3 arkadaşız ve birimiz erkek. Her yer bembeyaz, kar yağmış, epey de tutmuş. Ama biz yürürken yağış ve rüzgar yok. Hepimiz günlük kıyafetleyiz. Dünkü arkadaşım aldığı altını yanında getirmiş. Benden biraz daha önde giderek altını bana doğru fırlatıyor. Ben de alıp ona geri atıyorum. Gülüşüyoruz. Altın, ağzı bağlı poşet gibi bir şeyin içinde. En sonunda arkadaşım altını attığında bir bahçeye gidiyor ve bilerek altını geri almayıp gülüşerek yolumuza devam ediyoruz. Yanımızdaki çocuğa “o bahçeye altın attı” diyorum. Çocuk “he he” diyor, bize inanmıyor, biz de birbirimize bakıp gülüyoruz. Ben de “keşke altını yanıma alsaydım, ben de atardım” diyorum. Ama benim altınım evde kalmış. Bir önceki gün evde çok kalabalık misafirlerimiz varmış. Anneme altını göstermek istediğim halde bir türlü gösterememişim. Bu yüzden daha sonra gösteririm diye bir yere saklayıp evde unutmuşum. Az ileride çocuk bizden ayrılıyor, bizde kendi evlerimize doğru devam ediyoruz. Rüyam burada bitiyor ya da devamını hatırlamıyorum.

Psikolojik olarak sıkıntılı bir dönemdeyim. Her şeyi düşünerek kendimi çok yoruyorum, ama elimde değil. Hayatımın en durgun ve bekleyişli dönemindeyim. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim. Merakla bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim. 25, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada altın bulduğunu görmek yorumu

Değerli okurum, bence de iki rüya arasında bir bağ var. Rüyada altın bulduğunu görmek hayra yorulmaz, rüyayı gören kişinin bir zarara uğramasına, gam ve kedere işaret eder. Bu kişinin bir şeyi tam kazandığını düşündüğü anda kaybetmesine de rivayet edilir. Rüyanın ilginç aynı bu durumun beraber yürüdüğün arkadaşınla seni beraber etkiliyor olmasıdır. Ancak rüyanın ilerleyen bölümlerinde anlatıldığı üzere arkadaşının altını atarak bu zarardan kurtulduğunu fakat senin bir sebeple bunu atlatamadığını belirtmektedir.

Rüyada arkadaşlarınla oturup sohbet etmeniz sizin başarılı bir iletişim gücüne sahip olduğunuzu ve bu yönünüz ile çevrenizin takdirini kazandığınızı, beğenildiğini temsil ederken, boş fincanda oluşan Ömer ismi ilginç. Fincan görmek gerçek hayatınızda uğraşacağınız daha yararlı şeyler olduğunu ikaz ederken Ömer isminin sizin için bir anlam ifade edip etmediğini araştırmalısınız. Rüyada Ömer ismi adalet sembolüdür ve adaletli olmak ya da bir konuda adalete kavuşmayı temsil eder. Eğer yaşamınızda bir haksızlığa uğradıysanız hakkınıza kavuşacağınızı haber verebilir.

Rüyanın son bölümü maalesef iyi şeyler söylemiyor, yaz aylarında kar yağdığını görmek hayırlı değildir ve rüya sahibi kişinin kendisi için fayda getirecek ve kendisini mutlu edecek bazı şeylere kulak tıkadığını ve onları bir türlü görmek ve anlamak istemediği şeklinde yorum yapılır. Yani rüya sahibi mutlu olmak varken, mutsuz olmayı seçiyor demektir manası taşır.

“Rüyada yerde altın bulduğunu görmek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir