Kategoriler
Renkler

Rüyada Yeşil Cübbe Giymek

Rüyada yeşil cübbe giymek ne demektir?

S.A. gece sabah ezanından sonra bir rüya gördüm biraz etkisinde kaldım. Rüyamda mahkemedeyim, rüyada hissettiğim Allah konuşuyor, önünde kocaman büyük bir defter var, yanımda sağımda ve solumda 2 tane kocaman izbandut gibi adam duruyor, en son Allah bana “bundan sonra ordunun başındasın, hayırlı olsun” diyor.

Bunun üzerine sağımdaki ve solumdaki adamlar yeşil uzun bir cübbe giydiriyorlar bana, yeşil sarık gibi ama tam sarık ta değil, bir şapka gibi bir şey takıyorlar. O şekilde uyandım. Yorumlarsanız sevinirim ve bu arada bu olay kandil gecesi yaşandı, ibadetimi, duamı, tövbemi yaptım. 28 yaşında bekar erkeğim.

Rüyada yeşil cübbe giydiğini görmek yorumu

Rüyada hissettiğim Allah konuşuyor, önünde kocaman büyük bir defter var” yazmışınız, yani defteri görüyorsunuz ve Yaradanı görmüyor, sesini hissediyorsunuz. Eğer böyle ise bu rüya yorumlanabilir. Ancak onu gördüğünüzü söylüyor ya da düşünüyorsanız rüyanızda ciddi bir zihin yanılması var demektir. Çünkü ne gerçek hayatta ne de rüyada insanın algılama kapasitesi Yüce Allah!ı görmeye yetmez. Rüyada gördüğünüz büyük defter, hayatınızdaki yoğunluk yüzünden karşınıza çıkacak kısmetleri kaçırmamak için dikkatli olmak gerektiğine yorumlanır.

Rüyanız birinci satırda anlatılan şartlarda ele alınırsa, gerçek hayatta son zamanlarda sık duyduğunuz “Osmanlı imparatorluğunun yeniden canlandırılması, Merkezi Anadolu olan Müslüman Doğu İmparatorluğunun kurulması, BOP yani Büyük Ortadoğu Projesi ile Anadolu, Orta Asya, Kafkasları içine alan Müslüman İmparatorluğun kurulması gibi gerçekleşmesi hiç biz zaman mümkün olmayacak projelerin sizi heyecanlandırdığını, rüyalarınıza kadar girdiğini, bu tatlı hayale kendinizi “orduların başına” geçecek derecede kaptırdığınızı, aklınızı başınıza alıp ayağınızı yere sağlam basmanızı aksi halde elinizdekileri de kaybedeceğinizi işaret etmektedir.

Not: bu rüya, ülkemiz içinde uyarıcı bir rüya olabilir. Müslüman Doğu İmparatorluğunu kurmayı hayal eden ya da kurulacağını düşünenlerin elimizdeki memleketimizin kıymetini yeniden gözden geçirmeleri gerektiğini işaret edebilir. Elbette böyle büyük şeyler bizleri çok aşar.

“Rüyada Yeşil Cübbe Giymek” için bir yanıt

Selamünaleyküm, ben dün sabah uyanıkken gavsımı gördüm, yanında iki kişi vardı, üstünde cami hocalarımızın giydiği gibi beyaz cübbe vardı, camiye girdi ve bana baktı, o sırada sabah ezanı okundu ve bunlar saniyede uyanıkken oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir