Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Yılan Yastığı Görmek

Rüyada yılan yastığı görmek neye çıkar?

Rüyada yılan yastığı çiçeği görmek kişinin hayatındaki denge durumunu temsil eder, hayatının ortağı veya ruh eşi ile arasında bazı sorunları ifade edebilir. Bu rüya alternatif olarak bazı gelişmeler sonucu aile ilişkilerinin zarar görmesine, üzerinde bir çok hakkı bulunan bir kişi tarafından çok üzülmesine, hüsrana uğramasına ve o kişiye verdiği emeklerin boşa çıkmasına delalet edebilir. Kişinin kendisini başkalarından hep değersiz hissedip, sahip olduğu güzellik ve iyiliğin farkında olmamasına ve sevgisine karşılık bulmamaya alamet eder. Bu durum ondaki duygusal travmanın bir göstergesidir.

Yılan yastığı nedir?

Bilimsel adı Dracunculus vulgaris olan yılanyastığı ismini çağrıştırdığının aksine sağlık için göz kamaştırıcı bitkilerden sadece birisidir. Halk arasında Danaayağı, Buzağı otu, Eşekkulağı, Yılanfidanı, Yılanekmeği, Filkulağı gibi değişik isimlerle isimlendirilmektedir. 90 cm. kadar uzayabilen bitkinin yaprakları uzun saplı ve parçalıdır. Etrafa kötü koku yayan yılanyastığı, bunun tam aksine güzel çiçeklere sahiptir. Zehirli olmaları hayvanların ondan uzak durmalarına neden olur. Taze bitkiyi yemek, bulantı, kusma, ishal ve kalpte ritim bozukluklarıyla ölüme yol açan zehirlenmelere neden olabilir. Bitki alkaloite benzer madde aronin, konisin, saponinler, nişasta, yağlı maddeler ihtiva eder.

Yumrular haşlandıktan sonra kullanılır. Çünkü taze yumruların zehirli etkileri vardır. Taze yapraklar ve yumru haricen yaraların üzerine konarak kullanılır. Terletici ve balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır. Merhemi hazırlanarak dıştan deriye uygulanabilir. Bu krem yaralara ve mantar hastalığına faydalıdır. Dhili olarak bronşit, astım, kronik nezle, bağırsak gazları ve romatizma için kullanılabilir. Bunun yılanyastığının tatlandırılması bal tercih edilebilir. Boğaz ağrısı için kaynatılmış suyu ile gargara yapılabilir. Ateş düşürücüdür. Vücuda rahatlık verir. Basurda yararlı bir bitkidir. Sinirleri uyarır. Müshil etkileri vardır. Kaynak: saglikvakti.com

“Rüyada Yılan Yastığı Görmek” için 2 yanıt

Mutfakta yılan
İyi akşamlar, rüyamı anlatmak isterim çünkü anlamını bilmeye çalışıyorum bilmediğim için. Rüyamda ben ile annem ve kız kardeşim evimizdeydik. Ablam mutfaktaydı ve annem salondaydı. Ben mutfağa doğru yaklaşırken ablam bağırarak “Anne yılan var Anne gel!” dedi. Annem benden önce geldi. Ben tam girecektim ki, o siyah küçük yilan bana doğru geldi. Hiç ısırmadı beni. Ben giderken halen o arkamdan geldi. Bir kere vurmaya çalıştım ama halen arkamdan geldi.

Ela merhaba, hakkında hiç bir bilgi vermemişsin bu yüzden sağlıklı yorum yapılamaz. Görmüş olduğun rüya hakkında detaylı açıklamayı rüyada yılan görmek sayfasında inceleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir