Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Yılandan Korktuğunu Görmek

Rüyada yılandan korkmak neye delalettir?

Rüyada yılandan korkmakRüyamda bir evdeydim, insanlar vardı, insanları tanıyormuşum rüyamda ama şuan yüzlerini hatırlayamıyorum, ev bir köy evi gibiydi, herkes evin salonundaydı, bende salonun sonundaydım. eve upuzun, çok büyük ve ince simsiyah bir yılan girdi, yılanın derisi derisi çok parlak idi, sanki beni arıyormuş gibi hissettim. İstediği benmişim gibi hissediyordum, çok korktum, ağzını açınca ağzı kocaman oluyordu, bir ara kafasından tutup öldürmeyi düşündüm ama ısırmasından korktum, sonra beni görmeden arka tarafa kaçtım, arka tarafın camından evden çıktım, olabildiğince koştum, yılanın çok hızlı olup bana yetişebileceğini hissediyordum, daha hızlı koşmaya başladım, çayırlık bir yokuşta ilerliyordum. Yorumlarınız için teşekkürler. 19, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Rüyada yılandan kaçmak neye yorulur?

Rüyada köy evi gibi evde olmanız şu anda gerçek hayatta şehir yaşamının zorlu şartlarının sizi yormuş olduğunu, bu karmaşadan kaçmak, bir süre uzaklaşmak, kendini emniyette hissederek kafanız dinlemek istediğini temsil etmektedir.

Rüyada yılan görülmesi rüyayı gören kişi için bu dört konudan biri hakkında bilgi verir; 1. gerçek yaşamınızda içinde bulunduğunuz gizli korkular ve endişeleri gösterebilir, 2. ihanete düşmanlığa veya gizli düşmanlara delalet edebilir, 3. doğru yoldan ayartılıp yoldan çıkarılmaya işaret edebilir, 4.  yaşam enerjisi ve sağlık konusunda güzel gelişmelere işaret edebilir. Rüyadaki gelişmelere göre hangi ögenin ağır bastığı tespit edilir. Ancak yılan rüyaları genellikle olumlu anlam taşırlar ve sanıldığının aksine sağlık ve şifa konusunda sık sık mesaj verirler.

Rüyada yılan derisi görmek rüya sahibinin dünya ile iletişimi hakkında bilgi verir. Görülen yılan derisi rengi, derinin durumu kişinin gücünü veya güvenlik eksikliğini veya kendi sözlerini açıklar. Rüyada yılandan korkmak çok anlamsızdır çünkü bu hayvanlar rüyayı gören kişi için kuvvet ve enerji demektir. Siz rüyanızda yılanlardan korkmakla aslında gerçekte sahip olduğunuz yaşam gücünü, gizli veya potansiyel enerjinizi kullanmıyorsunuz demektir. Derhal buna son vermek ve içinizdeki gücü açığa çıkarmak ve onu kullanmak gerektiğini ifade eder. Rüyada yılandan kaçtığını görmek ise ölüm ve yaşam arasında bazı çelişkiler yaşamakta olduğunu, ölümü ve öbür dünyayı aklınıza taktığını ifade eder. Gerçek yaşamda bu çelişkilerden kurtulmak için dengeyi sağlamak, bu dünya için yapmak gerekenleri ihmal etmemeli, öbür dünya için ibadet vb. şeyleri yapmalısınız mesajı verir.

“Rüyada Yılandan Korktuğunu Görmek” için 2 yanıt

Rüyamın başlangıcını hatırlamıyorum fakat sonu şöyleydi: ben babaannemlerin eskiden oturdukları evin arkasındayım. Babaannem oraya bahçe eşyalarını koyar hala oradadır. Bende bir şey almak için oraya giriyorum ve parmağımı yılan ısırıyor. Ben hemen eve gidiyorum. Anneme diyorum “yılan ısırdı” diye oda “emin misin başka bir şey olmasın” diyor. Ben bir şüpheye düşüyorum acaba “akrep miydi” diye. Ama sonra “hayır eminim yılan” diyorum. Elime bakıyorum. İşaret parmağımın yan tarafında küçük bir şişlik var. Ben parmaklarımı hissetmemeye başlıyorum. Annem evden çıkıyor ve elinde çok küçük bir yılanla geliyor ve üstüme atıyor. Bu ısırmış seni diye. Yılan üstüme geliyor ve ben üstüme geldi diye üstümü silkeliyorum. Annem yok üstünde değil falan diyor ama ben silkeleyince üstümden düşüyor. Annemde hemen yerden alıyor. Ben çok korkuyorum. Babamla birlikte doktora gidiyoruz. 21, Kadın, Bekar, Üniversite Öğrencisi.

Saliha merhaba, yılanın parmağını ısırması aslında gereksiz yere sağlığın hakkında bazı endişeler taşıdığını göstermekte rüyanın devamında gelişen olaylar ise bu endişeler yüzünden zihninin karıştığını, bazı şeyleri berrak düşünemediğini anlatmakta büyük ihtimalle babandan alacağın destek ile bunları aşacağını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir