Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Yokuş Görmek

Rüyada yokuş görmek neye işaret eder?

Ben 5 sene evvel evlenip boşandım. Şuan bir erkek arkadaşım var. Kendisi yabancı ve kendisini Müslüman yapma dileğim var. Rüyamda erkek arkadaşımla arabasında seyahat ediyorduk. Yol dümdüzdü,bir anda sarp bir yokuşun tepesine geldik arabanın içindeyiz, o sarp yokuştan aşağıya arabayı sürdü, sonra geniş, büyük bir tünele girdik.Tünelin içinde,gerçek hayattaki o tünel ışıkları vardı, yani tam karanlık değildi.

Ama ucu da görülmüyordu, sonra araba sanırım o anda durdu ve erkek arkadaşım orta parmagını ağzıma soktu ben de emdim. Bu rüyanın ne anlama geldiğini bir türlü anlayamadım. İnşallah hayra çıkar. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Rüyada yokuş görmek tabiri

Rüyada yokuş görmek hayatın zorluklarla dolu olduğunu hatırlatır ve zarar görmeden atlatmak için olaylar karşısında her şeye hazırlıklı olmanız gerektiği anlamına gelir. Rüyada yokuş çıkmak, rüyada bayır çıktığını görmek gerçek yaşamda hedeflerinize giden yolda kimi zorluklar olduğunu ve bu zorlukları aşmak için yeni metotlar ya da yollar bulmanız gerektiğini, aksi takdirde fazla yorulmayı göze almanız gerekeceğini simgeler. Rüyada yokuş inmek, yokuştan indiğini görmek gerçek hayatta her zorluğun bir kolaylığı ya da her gayretin bir karşılığı olduğunu simgelerken verdiğiniz emeklerin karşılığında zorlukları aşıp, rahata ereceğinizi temsil eder. Rüyada yokuştan düşmek, bayırdan düştüğünü görmek rahata erdiğinizde hemen gevşememek, çektiğiniz sıkıntıları unutmamak, her zaman geçmişten ders almak gerektiğini ifade eder. Rüyada akıntı, bayır, rampa, eğim, meyil, seğirdim, sırt, şev, yamaç terimleri de aynı anlamları taşır.

“Rüyada Yokuş Görmek” için 2 yanıt

Hayırlı günler değerli yorumcu, selam ve selametle. Dün gece rüyamda şöyle bir şey gördüm.
Samimi bir arkadaşımla gece 12 gibi yokuş yukarı çıkıyorduk. Polismişiz ve resmiydik. Bir polis ekibi gördük, içindeki polise söyledik, polis ekibi bize verdi. Arkadaşım direksiyona geçti, bende ön koltuğa. Arabayı sürdük mü, sürmedik mi hatırlamıyorum ama yakınlarda indik, kokoreççi gördük. Ben yandaki dükkana bakarken arkadaşım “midem ezildi la kokoreç yemeyek mi?” dedi. “oo kokoreç deme bana canım çekti la hadi yiyek” dedim. Kokoreççiye camdan kafamızı uzattık. Adamla sohbet hoş beş ederken arkadaşım bir sayı söyledi, başı 8di ama giderek azalıyordu, 854 olabilir. “O ne la ” dedim sayıyı sormak anlamında. “şurdaki küçük kağıda bak adam neler isteyip istemediğimizi kodlamış sayılara göre” dedi. Kafamı sola çevirdim ve bir kağıttaki yazıları gördüm, garnitür v.b isimler ve kokoreçin yapılış şekillerini sayılarla kodlamış. Arkadaşım kokoreçleri yaptırırken ben dükkanın 1-2 adım gerisine çekildim etrafı izliyorum, yan apartmandan geçen seneki rehberlik hocam çıktı. Hoş beş ettik, polislik hakkında konuştuk. Sanırım bir şeyi şikayet ediyordu. Bende ona “Nöbetler 10-12, 12-2, 2-4, 4-6” diye nöbet düzenlerini tarif ediyordum. Sonra karakoldaydım, arkadaki çay ocağında televizyon izliyordum, rüya bitti.
Tabir ederseniz sevinirim

Metin merhaba,
Rüyada yokuş çıktığını görmüş olman gerçek hayatta hayallerine kavuşmak, hedefine ulaşmak için gittiğin yolda zorluklar ya da engelle olduğunu, onları aşmak için başka yollar bulman gerektiğini temsil ederken rüyanda polis olduğunu görmen ise memur olma arzunuzu, devlette görev alma veya devlet yönetiminin sorumluluğunu üstlenmeye istekli olduğunu gösterirken kokoreççide gördüğün kodlar çalışmaların sonunda gerçek yaşamında içinde bulunduğun sıkıntıların gerçek nedeninin sandığından farklı olduğunu bulacaksın manası taşımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir