Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada yola bomba düştüğünü görmek

Rüyada yola bomba düştüğünü görmek neye çıkar?

Rüyamda beyaz renkli bir servis aracı ile hareket ediyorduk. Güya İran’a gidiyormuşuz. Ancak yola bomba düştüğünü gördüm. Güya Esad teftiş ateşi açıyormuş. Oraya vardığımızda hafif karanlık bir yer odaya giriyorum. 4 kişiyiz, gerçek hayatta da tanığım erkek arkadaşlarım beni yanlarına alıyorlar. Odada duvarın hemen önünde oturan yaşlı 3 acem erkek var. Beni görünce aa vs. tarzında şeyler söylüyorlar. Arkadaşlarım başımı kapatmam gerektiğini söylüyorlar. Bende cebimden bir başörtü çıkarıyorum. (sanırım eskiydi gri, mavi renkli net değil. ) Takıp oturuyorum ama önüme kıvırcık perçemim geliyor. Kapanmak için değil de saygı için takmışım.

Rüyada güya fal baktıracakmışım. Önlerine oturup bir sevdiğim olduğunu gerçekten çok sevdiğimi vs. söylüyorum. O sırada bir kadın elimi tutuyor. (sol mu sağ mı emin değilim. Sağ elimdi sanırım. ) Avucumda yüzük parmağımın kenarına kolonyanın ucunu sürüyor. Karşılıklı 2 minik yara oluyor. Kanıyor. O bakıyor. Ne gördüğünü sorduğumda kağıda bakmamı söylüyor. Baktığımda yaklaşık 40 tl para talep ettiğini görüyorum. Kadına dönüp “o kadar param yok, 30 liram var. İsterse 20 lira verebileceğimi yarın okula gideceğimi” söylüyorum. O da “o halde git kantinden 2 ıspanaklı börekle bir şey daha almamı” söylüyor. Giderken daha az para harcamış olurum diye düşünüyorum. Kantindeki kadından 2 adet ıspanaklı börek istediğimde büyükçe bir tabak içinde 1 tane getiriyor.(O tabaktan daha önce başkaları yemiş sanırım. ) Bende ben yemem veya başka bir şey alırım diye düşünüyorum. Kadının yanına gidip masaya oturup istediklerini veriyorum. O sırada kadın elimi tutuyor. Elimi tuttuğu sırada ben aslında görebiliyorum. Görebildiğim şey hoşlandığım erkeğin bana sarı bir buket çiçek vermesiydi. ( Ancak yine arada veriyordu sanırım. ) (O ara sanırım hoşlandığım çocukta oradaydı bir yakınlaşma oluyor gibiydi ama hatırlamıyorum o kısmı. )

O sırada kendimi tekrar serviste görüyorum. Arkada oturmuşum ve mutluyum. Hava sabah vakti ancak çok aydınlık. Hoşlandığım erkeği görüyorum. Elinde gerçekten sarı bir buket çiçek. Buketi sevise atıp gidiyor. Yolun karşısına geçiyor. Bana bakıyor ve gülümsüyor. O sırada servisten iniyoruz. Ben onunla güya tekrar oraya gidecekmişim. Yolun aşağısına inip bekliyorum ancak gelmiyor. ( Hatta içimden bombalardan vs. korktuğumu geldiğinde başka bir yere gidebileceğimizi söylemeyi düşünüyorum. ) Yukarıya çıkıp aşağıya iniyorum ama yok. Bir ara belki çıkıp inerken ona kaçırmış olabileceğimi düşünüyorum. Üzülüyorum. Gerçek hayatımda 20 yaşında üniversite öğrencisiyim.

Rüyada yola bomba düştüğünü görmek yorumu

Merve merhaba, özel işlerimin yoğunluğu nedeniyle rüyada geç cevap verdiğim için özür dilerim. Görmüş olduğun rüyada unsurlar biraz dağınık konulara işaret ediyor yani ana unsur net değil; İran’a gitmek (normal yaşamınızda düşündüğünüz bir şey değil), yolda bombaların patlaması, muhafazakar insanların olduğu bir ortama girmek (başörtüsü takmanız), fal baktırmak ve falda hoşlandığın kişiyi görmeniz ve onun size sarı buket vermesi öne çıkan unsurlar. Bir rüyada tek bir ana unsurun olmaması rüyayı gören kişinin gerçek hayatında kafasının karışık olduğunu simgeler, lütfen bunu not edin ve kafanızı karıştıran faktörleri tespit edip, yaşamınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin.

Rüyada bir servis aracı ile yolculuk yaptığını görmek rüya sahibinin ilerlemek, kendini geliştirmek için arayışlar içinde olduğunu temsil eder. İran’a gidiyor olmanız ise bu arayışınızda yanlış yolda olduğunuzu, ilerlemek geriye geriye gitmenize sebep olacak düşünceler taşıdığınızı anlatırken, yolda patlayan bombalar ise bu düşüncelerinizin veya yapmayı düşündüklerinizin sizin için nasıl büyük tehlikeler içerdiğini ifade etmektedir. Rüyada bir Acem, Acem birini görmek yaşamınızda bol kazançlı bir döneme gireceğinizi işaret eder. Rüyada bir Acem ile konuşmak, Acemle konuştuğunu görmek zengin ve güçlü birinin yardım veya desteğini göreceğinizi ifade eder. Rüyada Acem olmak, Acem olduğunu, İranlı olduğunu görmek ticaret ile uğraşanlar için bol kazanç, ticaret dışında çalışanlar için ticarette başarılı olacağınızı simgeler. Burada anılan Acem kelimesi ile İran ülkesi vatandaşı, İranlı kastedilmektedir. Rüyada başörtüsü görülmesi bekar bir bayan için evlilik işaret eder, başörtüsü takmak ise daima hayırlıdır, hayatının iyiye gitmesi için verilen emek ve yapılan duaların karşılığının alınmasına, hayırlı gelişmelere işarettir.

Rüyada fal baktırdığını görmek rüya sahibinin gerçek yaşamında hal ve hareketleri ile, söylediği söze ve yaptıklarına çok dikkat etmesi gerektiğini ifade ederken aynı zamanda dedikodu veya söylentiye sebep olacak bir maceraya atılmaktan uzak durması gerektiğine yorumlanır. Falcı kadınla geçen konuşmalar ve olanlar ise hayatta size faydası dokunmayacak konularla uğraşarak zaman kaybetmemek gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyanda hoşlandığın erkeği görmeniz aslında içinde bulunduğunuz durum yapacağınız bazı ufak tefek değişiliklerle bu ilişkinin sizi sevindirecek duruma gelebileceğini ifade etmesine karşılık onun elinde gördüğünüz sarı buket bu ilişkinin sağlıksız olduğunu, bir gelecek beklememek gerektiğini anlatmaktadır. Çünkü sarı renk tercih edilen bir renk değildir, yorgunluk, güçsüzlük veya hastalık işareti olup rüyada buket görülmesi ise iyi anlam taşımaz ve ayrılık habercisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir