Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Yolculuğa Çıktığını Görmek

Rüyada yolculuğa çıktığını görmek neye delalet eder?

Rüyamda önce bir yolculuğa çıkıyorum, otobüs yolculuğu ve rahat edemiyorum, arka koltuğa oturuyorum yani boş. Biraz geniş ve rahat oturuyorum.  Arkamda bir kadın ve küçük oğlu oturuyor. Yanıma daha önce önde yanında oturduğum kız geliyor ve beni rahatsız ediyor. Ve bu kızın bir kız kardeşi ile bir erkek kardeşi var. Daha sonra bu kız telefonla konuşmak için ön koltuklardan birine gidiyor.  O sırada annemle konuşuyorum telefonda “ne yaptın kızım” falan diyor, derken ölüm haberi gibi duyuyorum ben ama bizim sokakta bir kavga çıkıyor. Bir tanıdığımız adam hiç bizim eve geçmişliği yok.

Bütün komşular bizde bu olay olurken ve gece 11 12 civarı.  Anneme diyor “oğlu dövmüş, baya ağzını burnunu kırmış, hovardalık yapıyormuş adam. Bende şıp diye bizim evdeyim o an. Nasılsa bilmiyorum. Neyse balkona çıkıyoruz her yer kan. Yine tanıdık bir kadın ama yine bizim eve gelmişliği olmaya biri, polislere havlu falan uzatıyor ve ben aşağı bakıyorum bu kadınla göz göze geliyoruz. Kadın korkulu ve telaşlı bir şekilde bana bakıyor. Hani suçluymuş gibi. Daha sonra karşı kaldırımda 3 tane kavanoz var, içine kanlı şeyler doldurulmuş ve ağızları kapatılmış bir şekilde duruyor.  Korkarak uyandım. Rüyamı sabah saat 6 sıralarında gördüm.

Rüyada yolculuğa çıktığını görmek tabiri

Hatice merhaba, aslında gördüğün rüyanın tek bir ana teması yok, birden fazla konuda mesaj vermekte ki bu durum gerçek hayatta birden fazla konuda kafanın meşgul olduğunu anlatmaktadır.

Rüyada yolculuğa çıkmak aslında rüya sahibi için yeni bir başlangıç sembolüdür; yeni bir işe başlamak, yeni biriyle tanışmak ya da gelecek hakkında yeni bir karar almak (yaşadığın yeri değiştirmek, mal mülk almak vb). Otobüs yolculuğu yapmak ise kişinin ilerideki zamanlarda bir sıkıntı yaşamaması için iletişim konusuna önem vermesi, söylemek istediğini doğru anlatması ya da karşısındaki iyi dinlemek onun ne demek istediğini iyi anlamak gerektiğini ifade eder. Otobüste yaşadıkların tam bu konuya işaret etmekte ve iletişimde bir hata, yanlış anlama ya da anlaşılma sonunda nasıl rahatsız olabileceğini simgelemektedir.

Rüyanın devamında gelişen olaylar ve konuşmalar ise ailenden (özellikle annenden) aldığın yüce değerlerin farkında olup, ona göre davrandığında sana rahatsızlık verecek olumsuz durumlardan, belalardan uzak kalacağını ifade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir