Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Yük Görmek

Rüyada yük görmek neye delalet eder?

Rüyamda Kapadokya bölgesi gibi bir yerdeyim, peri bacaları var ama orası değil ve neresi olduğunu bilmiyorum. Dağda heykeller ve eski insanların yaşadığı mağaralar var. Çoğunluğu yerli olmak üzere bir çok yerli yabancı turist oraları geziyor ve bizde annem babamla orayı geziyormuşuz. Dağdaki heykellere hayran kalıyorum. çok güzeller. Bu sırada bir adamın arkasında ilerleyen birbirine iple bağlı 3 eşek görüyorum. Eşeklerin üzerlerinde o kadar büyük yük var ki zavallı hayvanların canı çıkmış, yürümekte zorlanıyorlar. Babama bu eşeklerin ne olduğunu soruyorum babam da “kızım dağın yüksek yerlerinde çok daha farklı heykeller var, oraya sadece yürünerek çıkılıyor. Özellikle yabancı turistler eşyalarını bu eşekli taşıyıcılara taşıtır kendileri yürüyerek çıkarlar, böylece yük taşıma derdinden kurtulurlar” diyor. Ben de “ama baba bu haksızlık, baksana hayvanlara, sırtlarındaki yük o kadar fazla ki hayvanlar yürüyemiyor” diyorum. babam da “ama doğanın kanunu bu, bu hayvanlar yük taşımak yaradılmışlar” diyor. Bu manzara yüzünden rüyada tadım kaçıyor, oraya gittiğime pişman oluyorum. Sizce bu ne demek?

Rüyada yük görmek yorumu

Rüyada yük görmekNazlı selam, her şeyin başında gördüğün rüya senin insanlık erdemini kaybetmemiş müstesna biri olduğunu göstermektedir ki senin güzel insani duyguların rüyana da yansımış. Rüyada peri bacası görmek rüya sahibi için tavsiye, yardım, ihtiyaç anlamlarını simgeler. Kapadokya’da peri bacası resmi çekmek kişinin kabul etmek istemediği bir durumla karşı karşıya kaldığını işaret eder. Peri bacalarına çıktığını görmek ruhunu ve kişinin kadınsı yönlerini ifade eder. Rüyada turistik geziye gitmek rüyayı gören kişinin kendini geliştirmeye, yeni insan ve kültürleri tanımaya istekli olduğunu ve bu istekleri başaracağına delalet etmektedir. Rüyanda gördüğün ve hayran kaldığın heykeller senin hayatın boyunca mutlu olacağın ve severek çalışacağın bir işte çalışacağını temsil etmektedir. Bu konuda rüyada heykel görmek sayfasında aşağıdaki bilgi yer almaktadır.

Rüyada heykel görmek rüyayı gören kişinin daha az paraya, fakat daha zevkli bir şekilde çalışacağınız bir işe gireceğine ve daha mutlu olacağına rivayet edilir. demektir.

Rüyanda bir eşeğin yük taşıdığını görmeniz ise sıkı çalışmanız ve göstereceğiniz sabır sonunda iş yaşamında büyük başarıların seni beklediğini temsil ederken aynı zamanda aşk hayatında mutlu olacağına delalet etmektedir. Ancak eşeğin taşıdığı yükün normal mi? fazla mı olduğu net değil, ben babanın rüyada söylediklerinden normal olduğunu kabul ediyorum

Rüyada yük görmek rüya sahibinin gerçek hayatta kendini iyi tanıması, kimliğinden uzaklaşmaması başkalarının beklentilerini karşılamaya çalışmadan önce kendi beklentilerini karşılaması gerektiğini, böyle yaparsa çevresine daha fazla yararı dokunacağına işaret eder. Rüyada yük taşımak iş hayatında başarı ve yüksek makam anlamına gelir. Taşıyabileceğinden fazla bir yükün altına girdiğini görmek gerçek hayatta atacağın adımlara dikkate etmek ve üzerine gereksiz sorumluluklar almamak gerektiğini belirtir.  Yük taşıyan birini görmek kişinin gerçek hayatında bir durum hakkında kontrolü elinde bulundurması gerektiğini, başkalarının zorlayacağı yolda gitmemek için işi başında sıkı tutmak gerektiğini temsil eder. Bir at, eşek, katır, fil gibi bir hayvanın yük taşıması ise hayatta başarılı olmanın bir bedeli olduğunu ve başarıya ulaşmak için bu bedeli ödemek, belki de bazı fedakarlıklara katlanmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada navlun yani yük taşıma işleri, yük yüklemek bir ağır yük taşımakta olduğunuzu göstermektedir, kendinizi aşırı yüklenmiş hissediyorsunuz anlamındadır. Yük boşaltmak sizi yavaşlatan, gereksiz yüklerden kurtulmanız gerektiğini işaret eder.

“Rüyada Yük Görmek” için 2 yanıt

Annenin bebeğini taşımak
20 yaşındayım, bekarım ilişkim yok. Rüyamda annem gebe imiş, lakin bebeği taşıyamadığı için ben taşıyordum. Karnım büyümüş doğum yaklaşmıştı. Ben anneme “bu bebek nasıl karnıma konuldu bilmiyorum ama ben bekarım ve normal doğum yapamam” diyorum. Bir korku içerisinde ne yapacağımı düşünüyordum. Sonra merdivenler yürüyorum annem doğum yaparım diye bekliyor ama sancı falan yok. Doğum yapmadım sonrada uyandım. Bu rüyaya tabir bulamadım. Bana cevap yazarsanız sevinirim.

Alev merhaba. Rüyada birinci husu annenin hamile olması ki bu durum anne hakkında güzel bir müjdeye işarettir. İkinci husu ise senin annenin bebeğini taşımandır. Rüyada taşıyıcı anne olmak, başkasının çocuğunu taşımak başlayacağınız, başlamayı düşündüğünüz bir projenin sizin hakkınızda değil, başkası / başkaları hakkında önemli sonuçlar doğuracağını gösterir. Ancak sonuçta başarı görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir