Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Yüzü Olmayan Kız Görmek

Rüyada yüzü olmayan kız görmek ne demektir?

Cok fazla ruyalarimi kurcalayan bir insan degilim genelde aklimin bir köşesine atar ve yoluma devam ederim ama bu ruya beni gercekten cok etkiledi ve yazmak istedim. İlk once soluk karanlik bir ortamdayim bos bir yer, tamamiyle bos ve karanlik bir alan, etrafimda sesler duyuyorum, hepsi anlamsiz ve uzak sesler. Korktuğumun farkindayim ama bunu o seslere belli etmek istemiyorum, sesler giderek yaklasiyor, onlarin etrafimda olduklarinin farkindayim, sanki beni ariyorlarmis gibi.

Giderek yukselen bu uğultu ve anlamsiz sozlerden kacmak istiyorum, bir an davranip kosmak icin ilk adimimi attigimda bir anda etrafimda olan onca karmaşa suskunluğa bürünüyor, simdi hic bir sey duyamıyorum, sadece sessizlik ve karanliğin icinde bekliyorum, hic bir sey olmuyor, oyle ki bu bile beni o kadar rahatsiz ediyor. Bir anda uyaniyorum yada ben oyle saniyorum, yatagimdayim, duvara bakan bir bicimde yatiyorum ama gozlerimi acamiyorum, acmak istemiyorum cunku o sesler arkamdalar.

Hepsi yatagimin basinda ve bana yakinliklarini hissedebiliyorum, fisiltilarini duyabiliyorum. O kadar suskunum ki sadece gitmelerini istemekten baska elimden bir sey gelmiyor, ne oldugunu anlamazdan gelerek tekrardan uyumaya calisiyorum. Gözlerimin icindeki o karanlikta kaybolurken beni yine ayni soluk ve korkunç yere gotuyor bu his. Sonra bir anda bir kız, yüzsüz bir kız kim oldugunu bilmedigim biri bir anda bana sariliyor, aklım yerinden cikarcasina korkuyorum ama bu yuzsuz beden bana sadece sariliyor ve uyanmadan once iki kelime duyuyorum “seni seviyorum” isin ilginc yanı bu kelimeleri ben söylüyorum, beni agzimdan cikiyor, bunu biliyorum, cunku gercekten uyandigimda kelimenin sonunu kendi agzimla getiyordum ama neden olduguna dair hicbir fikrim yok.

lutfen gercekten bilen insanlarsaniz bana yardimci olun, o kadar sacma bir bulaniklik icindeyim ki benim ne sorunlu bir sevgilim ne de kendimi bu kadar diplere surukleyecek yasadigim kotu bir olay olmadi. Ben kendi halinde sorumluluklarini bilen sakin bir insanim ama bu ruya beni alip sanki baska bir boyuta atti. lutfen sadece fikrinizi almak İstiyorum sadece. 19 yaşında, bekar, harita teknikeri, sabirli, sakin, sukunetli.

Rüyada yüzü olmayan kız görmek tabiri

Burak merhaba, mesajında sorunlu sevgilin ya da seni bu kadar diplere sürükleyecek kötü bir olay yaşamadığını belirtmişsin ancak gördüğün rüya tersini söylüyor ve bilinçaltında, zihninin derinliklerinde hayatını alt üst edecek, kafanı karıştırıp berrak düşünmene engel olacak bazı derin endişeler olduğunu anlatmaktadır. Sen bunları anlayacak yaş ve bilinçtesin, bir uzman psikolog sana yardımcı olabilir. Benim tahminim bu endişeler karşı cins, arkadaşlık, flört, beraberlik veya evlilik hakkında.

Rüyanın temelinde üç ana unsur var; korku, tanımsız sesler ve yüzü olmayan kız olup, bunların manasını kısaca açıklayacağım. Rüyada tanımsız sesler duymak aslında kişinin  gerçek hayatında içindeki iyi ve kötü yanların çatışmasını gösterir. Rüyada korkmak, bir şeyden korkmak ya da birinden korktuğunu görmek rüyayı gören kişinin kendine güveninin az olduğunu, sürekli başkalarını mutlu etmeye çalıştığını gösterir.

Rüyada yüzü olmayan kız görmek rüyayı gören kişinin bir kadından veya bazı kadınlardan yana büyük endişeler yaşadığını, rüya sahibinin kendine dahi itiraf etmek istemediği bu gizli ya da bastırılmış endişelerin kendi yaşamını içten içe kötü etkilemeye başladığını ifade eder. Buna benzer bir rüya Ekim 2015 tarihinde rüyada yüzü olmayan birini görmek sayfasında yayınlanmış, ilginizi çekebilir.

“Rüyada Yüzü Olmayan Kız Görmek” için bir yanıt

Görünmez birini görmek
Ben çok korkunç bir rüya gördüm. Internetten tanistigim biri var. Evime gelmiş ama ben onu göremiyorum. Yani görünmez olmuş. Kapılar açılıp kapanıyor, sigara içiyor, film izliyor ama kendi gorunmuyor. Cok korkarak nefes nefese uyandım. Yardım istedim rüyamda kimse anlamadı, boş boş baktılar. Sizce bu çocuk gerçekten bana zarar mı verecek? Engellemeli miyim? Sosyal medya kullanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir