Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Zamk Görmek

Zamk nedir?

Zamk, ağaçların kabuklarından sızarak donan, eriyiği yapıştırıcı olarak kullanılan, renksiz veya sarı kırmızımtırak renkte biçimsiz madde. Zamk, polisakkarit veya türevleri olup hidrofilik moleküllere sahip olmaları nedeniyle düşük konsantrasyonlarda dahi yüksek vizkosite gösteren çözelti yapmalarıdır. Bitkisel zamk maddeleri birçok bitkide yaygın olarak bulunmaktadır.

Zamklar genelde gıda alanında kıvam artırıcı olarak kullanılır. Akasya, kitre, sütleğen gibi kimi ağaçların kabuklarından sızarak donan, renksiz ya da sarı kırmızımtırak renkte camsı madde eriyiği yapıştırıcı olarak kullanılır. Türlü hayvansal proteinlerden elde edilen, boyacılıkta, mobilyacılıkta, kontrplak yapımında kullanılan yapıştırıcı maddedir. Kaynak Vikipedi.

Rüyada zamk görmek neye delalet eder?

Rüyada zamk görmekRüyada zamk görmek iyi bir rüyadır ve hayır işlere, helal kazanca işarettir. Rüyada zamk yemek birinin fazla olan malından istifade etmeye işarettir. Ağaç zamkı çoğu zaman görülen ağacın cinsine göre tabir edilir. Mesela badem ağacı zamkı yediğini gören bir tüccardan yardım görür. Rüyada Arap zamkı görme hayır ve menfaat ile tabir olunur. Rüyada kitre zamkı görmek hayırlı işlere yorumlanır. Bazen rüyada zamk görmek, başkasının malına ve eşyasına işarettir. Rüyada birinin zamk verdiğini görmek birinden yardım görmeye işarettir. Rüyada birine zamk verdiğini görmek, fazla malından gereksinimi olan birine verecek demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir