Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Zeytin Yemek

Rüyada zeytin yemek neye işaret eder?

Rüyamı yaklaşık babamın vefatından 4o gün sonra gördüm. Şimdiden emeğinize teşekkür ederim. Akşam yemek yiyormuşuz ama ev oturduğumuz ev değil. Teras gibi bir katta annem falan içeride bir onu görüyorum ama kardeşlerim falanda varmış. Ben terasta dışarıda pencere kenarında oturuyorum ama içeriyi görüyorum, biraz uzunca bir masada oturuyorlarmış. Benim yanımda küçük bir masa üzerinde yeşil zeytin olan bir tepsi var, zeytin yiyorum. Zeytin sanki dağ şeklinde arka kısmı duvara yaslanmış tepsinin ortasına doğru, bana doğru olan boş kısımda zeytin yağı ve nar ekşisi suyu var. O sırada halamlar geliyormuş (halam gerçekte vefat etmiş, gelenler hala çocukları ve eşleri falan). Halamın oğlunu görüyorum, içeride annemin yanına oturuyor, o da bir tepsi dolusu zeytin salatası getirmiş. Zeytinlerin çekirdekleri ayıklanmış. Halamın kızı gelip yanıma oturuyor. Benim tepsideki zeytinden alıyor tabağına. Çok fazla almıyor daha al diyecekken neyse önünde zaten bitirince alır diyorum.

Annem “bak Nejat abinde zeytin getirmiş, al bundan da ye” diye sesleniyor. Zeytine bakıyorum rengi biraz sarımsı, benim önümdeki yeşili tercih ediyorum. Ayıp olmasın diye “burada var, sonra alırım” diyorum. Halamın kızına “bu daha yeşil, boş ver biz bundan yiyelim” diyorum. O da “evet” diyor, gülümsüyor “tepsideki suyunda al” diyorum (zeytinyağı-nar ekşisi), kaşıkla karıştırarak “bak çok güzel” diyorum, almak istiyor da çekinik davranıyor sanki. Sonra birden rahmetli babam terasta sandalyede oturuyormuş. Yanıma oturan halamın kızı da babamın sol önünde sandalyede oturuyor, babam bir şeyler anlatıyor, hasta olmadan önceki haliyle. Bende halamın kızının önünde duruyorum. Birden “aa babam burada” diyorum, seviniyorum, ona yakın olmak sohbete katılmak için sol yanına geçiyorum, hala kızının arkasına.

Tam burada yine terastaymışız terasın yan duvarın önünde babam bir tuğla üzerinde yada orada bir platform gibi benden daha yüksek duruyor, ben de yüzüm ona dönük önünde duruyorum. Babam gülümseyerek para durumumu soruyor “biraz var” diyorum. Ardından konuşmadan paranın TL olduğunu görüyor/söylüyorum “boş ver TL yi $ olsun” diyor ama bu kısım konuşmadan konuşur gibi geçen bir kısım. Hemen ardından net bir konuşmayla Babam “o zaman git, o paranın bir kısmıyla bir köpek satın al ki, gözlerinin içine koyabilesin” diyor. Babam köpek al derken siyah bir köpek görüyorum hayalimde, gözlerinin içine koyabilesin/koyasın derken bir çift göz bebeğinin her birinde siyah bir köpek görüntüsü görüyorum hayalimde. Söylediklerini teyit etmek için ben ona tekrarlıyorum ” elimdeki parayla gidip bir köpek alayım ve gözlerimin içine mi koyayım/koyabileyim ” diyorum. Ancak babam konuşmadan ama konuşur gibi yok falan diyor, ben net cevap almaya çalışıyorum ancak geçiştirir gibi oluyor. Öylece netleştiremeden babamın söylediği ortada kalıyor.

45 yaşındayım, erkeğim, bekarım, özel ders vererek geçinmeye çalışıyorum, 6 senedir sürekli gelecek kaygısıyla olumsuz bir ruh hali içerisindeyim ve öz güven problemimi bir türlü yenemiyorum. Bu rüyayı gördüğüm bu dönemde kız kardeşim ve kocası Karadağ’a gidip orada bir iş kurmak ikinci bir adres edinmek konusunu ciddi şekilde konuşup araştırmaya başladıkları bir dönem. Hep birlikte ailece gidelim istiyorlar. Rüyayı görmeden birkaç gün önce halamın oğlu “git” diyor “orada bir dükkan bul hemen gelirim, restoran gibi bir yer açar çalıştırırız” diyor (ben yurt dışına gitme niyetliyim ama savaş ortamı, kararsızım). Benim gitme isteme sebebim yurt dışında olan akrabalardan iki kız kardeş, ikisi de evlenmek istiyor. 3-4 senedir çağırıyorlar. Orada bir şeyler yapabileceksem hemen gider evlenirim. Elimdeki parayla evlenip, Türkiye’de yaşama, geçinme imkanı yok, kazandığım kendime yetmez. Baba evinde yaşıyorum. Bu kızlardan Esmer olanı bana mesajlarında kalpler öpücükler gönderiyor sürekli, sanki sahiplenmeye çalışıyor “keşke buraya gelsen” diyor. Açık tenli olanı da çok olumlu “yanınıza gelecem” dediğimde çok seviniyor ama onda diğeri gibi kalpler falan yok. Ama esmer ten hiçbir zaman beni çekmemiştir. Anlattıklarımın rüyayla ilgisi olabilir mi bilmiyorum. Yukarıda detaylarıyla anlatmak için oldukça uzamış olduğunu fark ettiğim rüyayı eğer yorumlayabilecekseniz çok mutlu olacağım. Saygılarımla.

Rüyada yeşil zeytin yediğini görmek tabiri

Değerli kardeşim. 40 yılı aşkın rüya çalışmalarımda bu güne kadar gördüğüm en güçlü, en değerli rüyalardan biriyle karşılaştım. Birde siz böylesine detaylı anlatıp, hakkınızda bilgi verince rüyanızı cevaplamak benim için mutluluğa dönüştü. Birde rüyanın mesajı çok güzel olunca size bir önce ulaştırmak için ayrıca heyecanlandım. Bunları paylaştığın için teşekkür ederim.

Görmüş olduğun rüyanın tüm unsurları hayırlara işaret etmektedir. Rüyada yemek görmek sayfasında anlatıldığı gibi yemek rüyalarında en önemli konu kimlerle ve hangi şartlarda yemek yenildiğidir. Siz sevdiğiniz yakınlarınızla yemek yiyorsunuz ki bu mutlu, uyumlu ve dengeli bir ruh halini işaret ederken öte yandan da girişimlerinizde başarı müjdesi vermektedir.

Rüyada terasta olduğunu görmek yaşamın manevi yönü, inanç sistemi konusunda bilgi verir, güçlü inancınızla yaradana ulaşmak için çabaladığını ve ibadetinizi daha da güçlendireceğine yorumlanır. Manevi aydınlanma, rahatlama ve takdir edilme anlamına gelir. Bakınız rüyada teras görmek rüya analizi sayfası.

Rüyada zeytin yemek helal yoldan kazanılacak paraya delalet eder. Rüyada zeytin yediğini görmek en hayırlı rüyalar arasında olup çoğu zaman gören kişinin helal yoldan malında, mülkünde, evladında veya parasında meydana gelecek artış sonucu daha yüksek refaha ulaşmasına ve tüm üzüntülerin sona ermesine, her zaman sağlıklı yaşayacağına yorulur.

Rüyanızın en önemli kısmı ise rahmetli babayı diri görmek olup bu durum sevgili babanızdan aldığınız yüce değerlerin farkında olup, o değerlerin kıymetini bilmek ve ona göre davranmak gerektiğini anlatır. Detaylı bilgi için lütfen rüyada ölmüş babayı görmek sayfası nı inceleyin.

Görüldüğü gibi buraya kadar olan kısım hep hakkınızda hayırlı gelişmeleri müjdelemektedir. Rahmetli babanın sana anlattıklarında bir gizem var ve onu ancak sen bilebilirsin. Onun ne demek istediğini düşün. Rüyalardan gelecek hakkında tahminlerde bulunmak, öngörülere girmekten hoşlanmıyorum ancak bir büyüğün olarak senin bu kadar ayrıntılı mesajına karşılık kendi prensiplerimi senin için çiğneyeceğim. Rüyada geçen bazı olaylar ve senin verdiğin bilgiler gelecekte esmer diye nitelediğin kız ile evliliğin hakkında iyi olabileceğini işaret etmekte. Lütfen bunu düşün , Allah’tan her şeyin hayırlısını iste.

“Rüyada Zeytin Yemek” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir