Kategoriler
Zaman

Rüyada Zilkade Ayını Görmek

Rüyada Zilkade ayı neye delalettir?

Rüyada Zilkade ayını görmek rüyayı gören kişinin olayları ele alış şeklini, olaylara yaklaşım durumunu temsil eder. Kişinin olumlu baktığı şeylerin olumlu gelişeceğini, olumsuz baktığı şeylerin olumsuz gelişeceğini işaret eder. Daha basit anlatımla pozitif düşünme tarzının önemine parmak basar ve hayatta her zaman olumlu düşünmenin önemini hatırlatır.

Rüyada Zilkade ayında olduğunu görmek sorununuzu çözme yolunda engeller olduğunu, daha ihtiyatlı olmanız gerektiğini simgeler. Bu rüya alternatif olarak hayatındaki büyük sorunlar yüzünden bunalıma girerek imandan uzaklaşan kişinin bundan sonra başkasının rızkı ve kısmetine yan gözle bakmaya son vermesini, işlediği günahlardan tövbe ederek uzaklaşmasını hatırlatır ve böyle yapmakla kişinin bütün sıkıntılarının sona ereceğini ve kısa bir zamanda beklemediği hayırlı gelişmeler olacağına delalet eder, huzurunun yerine gelip, ruhsal durumunun iyileşeceğini gösterir.

Zilkade ayı nedir?

Hicri takvimdeki on birinci aydır. Barışa sahiplik eden anlamındadır. Zilkade, Zilhicce, Muharrem ve Receb ayları Hz. İbrahim a.s ve İsmail a.s zamanından beri bu dört ay hürmetli aylar olarak bildirilmiştir. Bu aylar her türlü kötülüğün saldırının zulmün yasaklandığı aylardır. Haram aylardan ilkidir. Zilkade ayında Müslümanların her türlü söz ve davranışlarında daha dikkatli davranmaları, bu hürmetli ayı fırsat bilerek ruh ve kalplerini zikir, tefekkür ve ibadetle süslemeleri, haram ve yasaklardan uzak durarak daha hassas davranmaları beklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir