Rüyada Zoraki Evlilik Yapmak

Rüyada zoraki evlilik yapmak neye delalet eder?

Rüyada zoraki evlilik yapmakMerhabalar, cuma sabahı gördüğüm rüya şöyleydi; Sözlüm ile düğünümüzü yapıyoruz ama benim rüya anında hissettiğim sanki zoraki bir şekilde evlendiriliyorum. Sözlüm gelinliğini giymiş beklerken bense daha hazırlanmamışım bile. Rahmetli teyzem ve yine rahmetli eniştemde düğümdeydi, düğün yemeğinden yiyorlardı, ben sözlüme annemin babamın haberleri olmadığını, hem gidip hazırlanacağımı, hemde onları getireceğimi söyleyip, kaynanamların evlerine girdim, fakat girer girmez evin içi köyümüzdeki ahşap ev oldu, üzerimdeki gömleği değiştirmeye çalışırken uyandım.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. 28, Erkek, sözlü , işsiz.

Rüyada zorla evlilik yapmak yorumu

Sevgili kardeşim, bilindiği gibi rüyanın tanımı olarak batı dünyasında “kişinin içinde bulunduğu ruh halinin uykudaki yansımasıdır” olarak kabul edilmektedir ve bu tanım rüyaların çok büyük bir kısmı için geçerlidir. Sanırım senin şu anda işsiz olman yüzünden evlilik konusu kafanda bir çok endişe yaratmış ki bu endişe ve düşünceler böyle bir rüyanı tetiklemiş durumdadır.

Buna karşılık normal zamanda ( yani kişinin işinin olması, kendini evlenmeye tam olarak hazır hissetme halinde) birinin rüyasında zorla evlendirildiğini görmesi rüyayı görenin gelişimine veya ilerlemesine engel olan bir şeyin ya da durumun varlığını işaret eder. Bu önemli bir rüyadır ve kişinin engeli tespit edip, sorunu bir önce çözmesi gerektiğini gösterir. Çünkü evlenmek gelişim, ilerleme sembolüdür. Bu konuda rüyada sevmediğin biriyle evlenmek sayfası ilginizi çekebilir.

Rüyanın devamında gelişen olaylar arasında kaynananın evinin köyünüzdeki ahşap eve dönüşmesi önemli ve bu aslında sizin kökenlerine, gelenek ve göreneklerine bağlı biri olduğunuzu, bu yönünden taviz vermeyeceğinizi anlatmaktadır (affına sığınarak bu eklemeyi yapmak istiyorum. Eğer sen iş bulmadan evlenmemeyi düşünüyorsan ve çevrende birileri “evlenin, Allah yuva kurana yardım eder, şimdilik eşin çalışır eve bakar sen nasıl olsa iş bulursun” gibi şeyler söylüyorsa bu rüya, onlara olan itirazını temsil edebilir.)

Başarı ve mutluluklar dilerim, Allah’tan her şeyin hayırlısını isteyip, yapman gerekenleri yaptığında her şeyin yoluna gireceğini göreceksin.

“Rüyada Zoraki Evlilik Yapmak” hakkında 2 yorum

  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim, içinde bulunduğum psikolojik durumun etkisi altında bu rüyayı gördüğüme inanıyorum ama mübarek bir cuma sabahının olması nedeniyle etkisinde kaldım sanırım, fakat dikkatimi çeken nokta, rahmetli teyzem ve eşi (ki o da rahmetli) onların bu rüyada bana işaret ettikleri şey nedir?

    1. Selam, öncelikle bir şeyi açıklamak istiyorum. Rüya evrensel bir konudur, dünyadaki tüm insanlar rüya görmekte ve ortak şeyleri anlatmaktadır. Bazı şeyleri farklı anlamlandırmak, nitelemek biz insanların yaptığı şeylerdir. Örneğin biz Cumayı mübarek gün olarak niteliyoruz. Ama başka dinlerde kültürlerde bu başka anlam taşımakta. Hristiyanlar için Pazar günü, Yahudiler için Cumartesi önemlidir. Dolayısıyla bunu Cuma sabahı görmenin özel bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Yani daha açık bir deyimle kendimizi kandırıp, bu rüyadan ilahi bir mesaj beklemek hatasına düşmemeliyiz. Rüyada rahmetlilerin olması tali bir unsur ve rüyada ölmüş aile büyüklerini görmek genel anlamda rüyayı gören kişinin danışabileceği, tecrübesine güvendiği büyüklerini yanında görmek arzusunu temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir