Kategoriler
Korku Rüyaları

Sürekli korkulu rüyalar görmek

Sürekli korkulu rüyalar görmek neye delalet eder?

Merhaba ben dün gece gördüğüm rüyayı anlatmak istiyorum. Öğrenciyim, yurtta kalıyorum ve son zamanlarda sürekli kabus görüyorum. Dün gece rüyamda bir yerde koltukta oturuyorum yanımda biri var ve karşıda merdiven var, merdivenin önünde biri var. 18 yaşlarında zayıf bir erkek, üzerinde mont gibi bir şey var, kafası montun şapkasıyla kapalı. Yüzüne baktığımda güldüğünü görüyorum. Korkunç bir şekilde gülüyor, bu yüzden korkuyorum bakamıyorum. Sonra o kişi simsiyah bir battaniyeyle üstümü kapatıyor, nefes alamıyorum, kalkamıyorum, telefonum düşüyor arıyorum bulamıyorum, sonrasında uyanır gibi oldum, gözüm çok az açık telefonum yatağın yanında dolabın üstünde olduğunu gördüm, tekrar uykuya diliyorum ve yine aynı kişi, aynı battaniye, yine üstüme kapanıyor, ellerinden tutup itmeye çalışıyorum ama yapamıyorum, tam o sırada sıçrayarak uyandım ve odanın ortasında bir ışık parlaması gördüm, o ışık sanki bembeyaz giyinmiş namaza durmuş bir kadın gibi göründü ama kıble o taraf değil, kendime gelince o ışık gibi görünen şeyin odada bulunan duvar çıkıntısı olduğunu fark ettim. Nasıl parlak göründüğünü anlayamadım, çünkü daha sonrasında karanlık olduğu için duvarı görmekte bile zorlandım. Rüyamda o kişinin şeytan olduğunu düşündüm, öyle bir düşünce geçiyordu kafamdan. Karabasan basması gibiydi . Ayrıca bu tür rüyaları evde hiç görmüyorum ama yurtta neredeyse her gece birkaç kez korkulu rüya görüyorum, sebebi ne olabilir? Genel itibariyle bu tur rüyalar görmenin yorumunu da merak ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim. 21, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Sürekli korkulu rüyalar görmek açıklaması

Sevgili kardeşim, öncelikle bu bilgileri detaylı paylaştığın, düzgün bir Türkçe kullandığın için sana teşekkür ediyorum. Umarım cevabım sana yarar sağlayacak ve bu sıkıntıları aşmana yardım edecek. Burada gördüğün rüyanın, rüyadaki olayların hiç bir anlamı yok, olması da gerekmiyor. Önemli olan ailenin yanında kaldığında bu korkulu rüyaları görmüyorsun, ailenden uzakta kaldığında sürekli korkunç rüyalar görüyorsun. Bunun analiz edilmesi lazım. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için ilk önce kabus ve karabasan makalelerini okumanı rica ediyorum.

Bana göre yurtta kaldığında gördüğün korku verici rüyaların mutlaka bir nedeni var;
* çocukluğundan gelen bazı gizli korkuların açığa çıkması – kendini emniyette hissetmemek bunu açığa çıkarak faktör olabilir.
* ait olma duygusundaki bir negatif etken – kişi kendini bulunduğu topluluğa ait hissetmiyorsa, orada zorla kaldığını düşünüyorsa bu durum tüm psikolojisini bozabilir ve bu rüyalarına yansır.
* kendini emniyette hissetme duygularındaki bir olumsuz durum – kişi kendini güvende hissetmiyorsa bu kişinin tüm yaşamını olumsuz etkiler ve kendini sürekli olarak gergin, yorgun, bitkin, umutsuz ve çaresiz hisseder, bu durum rüyalarında korku sembolleri ya da karabasan olarak ortaya çıkar.
* kişinin iç dünyasındaki dalgalanmalar – bu konu beni de aşar, psikoloji uzmanlarının inceleme konusudur.

Senin rüyalarına bu faktörlerden birinin neden olduğunu düşünüyorum. Bir büyüğün olarak hemen bir uzman psikologdan destek almanı rica ediyorum. Sorunun nedeninin çok kolay bir şekilde tespit edilip, çözüme kavuşacağına, tüm korkularından uzaklaşıp, mutlu bir yaşama kavuşacağına emin olabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir