Kategoriler
Fal Kehanet

Tarot Falı Bakımı

Tarot falı basıl bakılır?

Tabii güzel dekorlu, mistik objelerle süslü, ipek masa örtüsü, kimsenin el sürmediği 10 yıllık tarot kartları ve masada yanan bir mumun olduğu odada tarot açmak keyiflidir. Ve sizin daha iyi konsantrasyon sağlamanıza yardımcı olur. Fakat bu ayrıntılar hiçbir zaman sizin geleceği görmeniz için yeterli değildir. Eğer bu ayrıntılar ve geleceği görme yetisi birleşirse çok keyifli ve doyurucu bir seans ortaya çıkacaktır.

Tarot kartlarını, kendinizin değil başka insanların geleceğini görmek için yorumlamak zorundasınız. Bu yüzden anlatımda, karsınızda size fal baktırmak niyetinde olan bir insanı göz önünde bulundurarak açıklamalarımı yapmaya çalışacağız. Tarot tek kisilik bir oyun değildir. Eğer sadece kendi geleceğinizi görmek için kartları kullanmak isterseniz, olduğunuz yerde sayarsınız ve de en sonunda kartları terk edersiniz.

Tarot kartlarını iyi yorumlayan insanların, kartları kullanmaya başlamadan öncede 6. hissi, sezgileri güçlü olduğu bilinir. Kartlar sezgilerin yön bulmasını sağar. Zamanla daha güçlü ve doğru tahminler yapmaya baslarsınız. Peki sezgilerinizin güçlü olduğunu nasıl anlayacaksınız? Kendinizi dinleyerek. İçinizden gelen sese güveneceksiniz. Eğer sizde ufak bir kıvılcım (6. His, sezgi) mevcutsa, ilerleyen yıllarda sönmeyen ve kontrollü yanan ateşe dönüşecektir. Maalesef ki bu kıvılcım tarot bakmak için şarttır.

6. Hissiniz kuvvetli değilse, bir tasın iletkenliği gibi geçirmez, katı olursunuz ve karsınızdaki insanin sıcak veya soğuk, iyi veya kötü, güçlü veya zayıf, haklı veya haksız olduğunu algılayamazsınız. Algılayamadığınız zaman tarot kartlarına iletemezsiniz ve sonuç olarak kartlar gerçekleri yansıtmaz. Tarotun en önemli prensibi, kendi enerjinizi ve karsınızda oturan insanin enerjisini, hislerinizi dinleyerek kartlara akıtmaktır.

Bunu nasıl yapacaksınız? Kendinizi dinleyerek. Çevrenizdeki sessizliği değil, kendi içinizdeki dinginligi ve yalınlığı yakalayarak. Kendiniz ve karsınızda oturan insan hakkındaki tüm düşüncelerinizden arınarak bunu başarabilirsiniz.

Tarot bakmanın sakıncaları var mı? İyi yanları olduğu gibi kötü yanları da vardır. Mesela eğer karsınızdaki insan çok sıkıntılıysa, onun negatif enerjisi size geçebilir. Bu yüzden olabildiğince saydam, yansıtan olmak zorundasınız. Eğer dış etkilere, enerjilere karsı güçsüzseniz tarot bakmanızı tavsiye edilmez. Çünkü her tarot seansından sonra yorgun düşecek, güçsüzleşecek ve zarar göreceksiniz.

Peki güçsüz olduğunuzu nasıl anlayacaksınız? Eğer size nazar değiyorsa, çok sık basınız ağrıyorsa, bir insanla konuştuktan sonra kendinizi yorgun ve bezgin veya tam tersi enerjik ve hareketli hissediyorsanız dış etkilere açıksınız demektir. Bu durum sık, sık sizin zarar görmenize neden olabilir. Tarot bakmanın diğer bir sakıncası, eğer iyi bir yorumcu olmayı başarırsanız, diğer insanların dertleri ile uğraşmaktan kendinize zaman ayıramaya bilirsiniz veya insanların devamlı kendilerine tarot bakmanızı rica etmeleri sizi sıkıp, bunaltabilir ve gittiğiniz her yerde size rahat vermeyebilirler.

Her şeyden önce su bilinmelidir ki tarot falı geleceği görmekten çok sizin ruhsal durumunuzu deşifre eder. Karsınızdaki insan tarotun simgesel içeriğini, sembollerin derinliğini anlayamaya bilir. Ve tarot açılımı yaptığınız kisi derin değilse, size altın sunmuyorsa, tarot yorumcusu sadece bir aracı olduğu için en değerli kelimeleri bulup çıkartamaz, soru işaretleri havada asılı kalır. Bu nedenle tarot açılımı yapacağınız insanı önceden uyarmak zorundasınız, yoksa enerjinizi boşu boşuna tüketebilirsiniz.

Tarot nasıl öğrenilir?

Tarot günümüzün en popüler fallarından biridir ve diger fallardan farklıdır. Ilk önce kendinize bu falı neden ögrenmek istediginizi sorun. Vereceginiz yanıt çok önemli, çünkü o yanıt size kapıyı açacak olan dogru anahtarı getirecektir. Eger verdiginiz yanıt yeterli degilse, elinizde yanlıs anahtarla dogru kapıyı açmaya çalısacaksınız. Ama kapı açılmayacak.

Eger bu falı ögrenirken kapı açılmazsa, tarot falına baktıgınız insanlar size ” hayır öyle degil, dogru degil, bilemiyorsun” derseler, yanlıs anahtarı tutuyorsunuz demektir. Ve o zaman ” neden tarot ögrenmek istiyorum?” sorusu tekrar senden bir yanıt bekler. O dogru anahtarı bulma meziyetti belki bir ayını, belki de yıllarını alabilir. Bu falı yanlıs anahtarla asla bakamazsınız.

Eger Tarot falını ögrenmeyi hala istiyorsanız, bu kartlarla yasamak istiyorsunuz demektir. Tarot özel zamanlarda, özel insanlara bakılan bir falmıs gibi lanse edilir. Ama tarot bakan kisi her anı özel ve her insani özel kabul eder. Isterseniz mistik dekorlu, los ısıklı ve sakin bir yerde, isterseniz kalabalık, gürültülü bir caddede kartları açıp yorumlayın. Hiçbir önemi yok. Eger gelecegi görme yetisine sahip ve karsınızdaki ınsanın ruhunu okuyabiliyorsanız, zaman, mekan önemini yitirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir