Tarot Falı

Tarot Nedir?

Tarot aslında bir oyun olarak ortaya çıkmıştır ve ortaçağ sonlarında oynanmaya başlandığı bilinmektedir. Daha sonraları kehanet konusunda kullanılmaya başlanılmış, çeşitlenmiş ve farklı kültürlerde farklı yorumlarla değerlendirilmiş ve daima popüler kalmıştır. Günümüzdeki bilinen iskambil kağıtlarının atası olarak bilinir. Bilinen ilk örnekler ortaçağın ortalarında haçlı seferleri sırasında ortaya çıkanlardır. Bu nedenle tarotun kökeni olarak tüm dünyada Doğu Hristiyan dünyası gösterilir.

Doğu Hristiyanlık döneminde ilk ortaya çıkan tarot falı çeşidi günümüzde Arkana Majör olarak bilinen 22 kartlık seri benzeridir. Günümüzdeki İskambilin karşılığı olan Arkana Minör ise köken olarak İtalyan kültürüne dayanmaktadır ve 22 kartlı serinin gelişmiş modelidir.

Tarot falı kartları iki ana unsurdan oluşmaktadır. Birincisi Arcana Majör ismi verilen kartlar ve bunlar büyük sırları temsil İkincisi Arcana Minör olarak anılan ve küçük sırları temsil eder.

Arkana Minör hayatimizin her gün yaşanan, gündelik bölümlerini içerir. 4 adet takımdan oluşmuştur. değnek, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her biri gündelik yasamın bir yönünü simgeler:
* Değnekler arzularımız ve mücadelelerimizi,
* kupalar duyguları ve ilişkilerimizi,
* kılıçlar düşünce ve atılımcılığımızı,
* tılsımlar ise parayı ve maddi yönümüzü simgeler.
Bu takımlar ayrıca astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir. Klasik Tarot, Aşıklar Tarotu, İtalyan Tarotu, Rönesans Tarotu vb. tarot çeşitleri vardır ve her çeşidin farklı açılımları vardır.

Tarot Açılımları

Hayaller ve Amaçlar Açılımı
Hayaller ve amaçlar tarot açılımı, şu andaki amaçlarınız ve hayalleriniz hakkında açıklamalarda bulunur. Bu açılımı kullanmak için amaçlarınız hakkında düşünmeniz ve ondan sonra fal açmanız gerekir.

Rakamların Gizli Gücü Açılımı
Rakamların gizli gücü tarot açılımı, rakamların anlamlarını kullanarak açıklamalar yapar.
Bu açılımda 1 ile 9 arasındaki rakamlar kullanılır. Bu açılımı kendiniz hakkında herşey için kullanabilirsiniz.

Rüzgarlı yol açılımı
ermeniz gereken kritik kararlar hakkında size yardımcı olur. Rüzgarlı yol tarot açılımını kullanmak için kararlar ve çözümleri hakkında düşünüp falı ondan sonra açmalısınız.

Çapraz ve üçgen açılımı
Yaşamınızın yönünü, genel olarak nereye doğru gittiğini irdeler ve açıklamalar getirir. Bu açılımı kullanmak için bir soru üzerine yoğunlaşmak ve fala ondan sonra başlamak gereklidir.

Yaşam ağacı açılımı
Genel olarak hayatınız hakkında bilgi verir. Detaylara girmeden genel olarak yaşamınızı irdeler. Bu açılımı kullanmak için kendinize bir soru hazırlayın ve kendinize sorun ve ona konsantre olun, fala ondan sonra başlayın.

Astrolojik açılım
Bu yöntemde her kart kendi üstünde bir kişilik olarak tanımlanır. Her kart bir astrolojik evi simgeler ve o simgenin kuvveti veya zayıflığını açıklar. Astrolojik tarot açılımını kullanmadan önce bir soru hazırlamanız ve kendi kendine sormanız gerekir.

Yıldız Açılımı
Genellikle özel sorular üzerinde yoğunlaşır. Yıldız tarot açılımı kullanmak için hiç bir şey yapmadan, önce bir soru üzerine konsantre olun ve ondan sonra fal bakımına başlayın.

Mandala Açılımı
Sizin manevi yönünüzle ilgili olarak açıklamalar getirir. Mandala tarot açılımı kullanarak bir soru sorabilir veya genel olarak manevi yönünüzü soru sormadan sorgulayabilirsiniz.

Doğum Günü Açılımı
Gelen doğum gününüzden önce bir amacın yerine getirilmesi ile ilgili olarak bilgi veren bir açılımdır. Doğum günü tarot kartı açılımı yöntemini kullanarak yapılan tarot bakımında doğum gününüzden önce ne yapmak istediğiniz üzerine yoğunlaşıp ona göre fal bakımı yapılmalıdır.

Gezegensel Açılım
Sizin şu andaki yaşamınız hakkında birden çok şey söyleyebilir. Gezegensel tarot kartı açılımı şu andaki yaşamınız hakkında bilgi verir ve birden çok etkisi vardır.

İlişki Açılımı
Tarot bakımı konusunda en yaygın metotlardan biriside ilişki açılımıdır. Bu açılımda kişinin diğerleri ile olan ilişkisinde; ihtiyaçları, eksikleri ve farklılıkları açıklanır. Bu açıklamalar iki taraf içinde geçerlidir. İlişki açılımını kullanmak için öncelikle ilişkide olduğunuz kişi hakkında yoğun bir şekilde düşünüp, tarot falı bakmaya başlayınız.

Celtic Çapraz Açılımı
Tarot falı bakımında Celtic Çapraz açılımı dünyada en çok kullanılan ve en popüler olan açılım metodudur. Bu açılımı tercih eden kişinin yaşamına ışık tutmak için açıklamalar getirir. Celtic Çapraz açılımını kullanmak için ilk önce bir soru üzerine yoğunlaşmanız gerekmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir