Kategoriler
Metafizik

Telepati Deneyleri

Telepati deneyleri nedir?

Telepati deneylerinin yapılabilmesi için laboratuvar koşulları şart değildir; halk arasında veya aile içinde yapılan telepati deneyleri arasında en bilinen yöntem şöyle açıklanır: Dış uyaranların az olduğu (sessiz, pek ışık almayan, soğuk olmayan vs. ) bir odada birkaç kişi gevşeme ve zihinsel konsantrasyona girer. Bu kişilerden biri verici, diğerleri alıcıdır. Deneyde herhangi bir aldatmaca olmaması için verici kişi deneyden önce diğerlerine aktarmak istediği şey (imaj, örneğin bir elma) neyse onu bir kağıda diğerlerinden gizli olarak yazmış olmalıdır.

Beş veya on dakika süren konsantrasyon süresince verici kişi başka hiçbir şey düşünmeden aktaracağı imaja konsantre olmalı, yani hep onu düşünmeli ve onu zihninde net ve berrak bir şekilde canlandırmalıdır.

Alıcılar ise, vericiden gelen tesir yayınının zihinlerinde yer edebilmesi için hiçbir şey düşünmemeye, zihinlerini tümüyle boş tutmaya azami derecede dikkat etmelidirler. Başarı, vericinin konsantrasyon derecesine bağlı olduğu kadar, alıcıların her türlü kaygı ve kişisel düşüncelerden uzak bir biçimde zihinlerini boş tutabilmelerine bağlıdır. Konsantrasyon bitiminde tüm alıcılar kendi önlerinde bulunan kağıda zihinlerinde hangi imajın belirdiğini yazarlar ve sonuçlar karşılaştırılır. Gözlemler her beş kişiden birinin iyi bir alıcı olduğunu ortaya koymuştur.

“Telepati Deneyleri” için bir yanıt

Rüyamda tanıdığım bir genç bayanla ,kocası vardı. Bunlar bilimsel deney yapıyorlardi.. Deney de; bir cam fanus un içnde Su vardı. Suyun içinde tavşan vardı. Tanıdığım genç adam elindeki siyah kumandayla Tavşana elektrik veriyordu. Tavşanida elektrik çarpıyor, fanusun içinde koşmaya başlıyordu. Tavşan bu durumdan bikmisti çok acı çekiyordu. Tavsanin beyaz rengi suyun icindeki bitkilerden dolayi kırmızı olmusdu. Sudan çıkınca tekrar beyaz oluyordu. Tavşana elektrik çarptıkca ağzını açıyor gülümsuyordu Bembeyaz dişleri vardı. Sonra adamla üniversiteye geldik yanımda annemde vardı. Annem ayakda durmakta güçlük çekiyordu elimden tutmuş ayakda bekliyorduk. (Gerçekten ayakların dan rahatsız ) Adam bize fanusu başkasına verdiğini tavşanında onunla gitdigini söyledi. Bende güldüm karın sana kızacak o zaman ne yapacaksınız dedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir