Kategoriler
Korku Rüyaları

Tuhaf Görünümlü Kişilerden Kaçmak

Rüyada Tuhaf Görünümlü Kişilerden Kaçmak Neye Çıkar?

Ben 17 yaşımdayım, bekarım ve bir işim yok ama bu eylül stajyerlik yapacağım, şu anki ruh halim ise iyi olduğu söylenebilir. Aslında rüyam biraz saçma olabilir ama yinede yazacağım. Ailemle birlikte bir okula gidiyoruz, bu okulu daha önce görmedim ama içindeki insanlar tanıdık. Okulun dışında bahçede duruyoruz, bahçede yakın arkadaşımı görüyorum konuşuyoruz, babam bana seslenip acele etmemi söylüyor, biraz daha konuşup ayrılıyoruz. Benden önde gidiyorlar bende onlara yetişmek için hızlı hızlı ilerliyorum, sonra birden sokaklar sanki rengini kaybetmiş gibi hafif soluyor, karşımda ilerlerken birden biz kız çıkıyor ve elinde silah gibi bir şey var, ateş ediyor korkup etrafıma bakıyorum, her tarafta tuhaf görünümlü insanlar var, karşıma baktığımda ise normal insanlar yürüyüp işlerine devam ediyorlar, sanki sokak ikiye ayrılmış gibiydi, karanlık taraf ve aydınlık taraf.

Korkup koşmaya başlayınca peşimden gelmeye başladılar, caddede insanlara çarpıp koşuyordum, hiç bir şey görmüyor gibiydiler, en son bir mağazaya girdim, orada genç bir adam vardı bana bir şey söyledi ama anlamadım, arkamdan tuhaf görünümlü kişilerden biri geldiğinde mağazanın içinde koşmaya başladım, adam ise tezgahın arkasından bir şey çıkarıp ona savurmaya başladı bende bir temizlik dolabından fırça çıkarıp peşimden gelen ucubeye vurmaya başladım, arka taraftan ses gelince arkamı döndüm, orada bir kapı daha vardı, sanırım oradan içeriye girmeye çalışıyorlardı, genç oğlan bana “oradan içeriye giremezler” deyince önüme döndüm ve ucubeyi arka kapıdan dışarıya atınca yandı ve kül oldu, diğerleri de geri çekilmeye başladı. Onlar gidince adama döndüm, adam bana teşekkür etti ve buradan istediğimi alabileceğimi söyleyince bir kaç tane tişört alıp çıktım, her nasıl olduysa birde evdeydim ve yatağa geçiyordum, odanın kapısında ablam girince içeri bir gölge gibi bir şey girdi, bende hemen yataktan fırlayıp onu yok ettim, olanları ablama anlatınca bana inanamadı, ısrarla karanlık dünyayı gördüğümü söyleyip duruyordum ve sonra ise uyandım.

Tuhaf Görünümlü Kişilerden Kaçmak Yorumu

Emel selam, bu olağanüstü önemli rüyayı paylaştığın için teşekkür ederim. Umarım açıklamalarım sana fayda sağlar. Rüyada okula gitmek gerçek hayatta rüyayı gören kişinin bazı hareketlerinin hatalı olduğuna işaret eder. Daha sonrasında sokakların renginin solması, oranın karanlık ve aydınlık olarak ikiye ayrılması yaşamdaki dengeye dikkat çekmekte ve yaşamın; iyi ile kötü, doğru ile yanlış, aydınlık ile karanlık değerleri arasında dengenin önemine işaret etmektedir. Tanımadığın kızın sana ateş etmesi ve  arkasından bu olayların olması reel yaşamda ani bir gelişme sonucu karşına hayallerini gerçekleştirmek, hedeflerine ulaşmak için yeni fırsatlar çıkacağını gösterirken öte yandan da hatalı davranışlarını sürdürürsen her şeyin kötüye gideceğini, doğru davranışlarda bulunursan yaşamının istediğin yönde ilerlemeye başlayacağını, işlerinin açılacağını ve yaşamının güzelleşeceğini belirtmektedir.

Gördüğün tuhaf görünüşlü insanlar ise esasında gerçek hayatta sahip olduğun zihin gücü ve yaratıcılık yeteneğini ile gizli güçlerini daha fazla kullanmak gerektiğini ya da onların farkında olmak gerektiğini simgelemektedir. O kişilerin seni korkutması, saldırması şu anda bu güçleri yeterince kullanmadığını veya bunların farkında olmadığını ya da bu yetenekleri faydalı işlerde kullanmadığını göstermektedir.

“Tuhaf Görünümlü Kişilerden Kaçmak” için bir yanıt

Ruyamda yuksek bir duvarin ustundeydim, teller vardi onumde, asagida karanlik caliliklarla dolu bir duzluk arazi vardi, ilerisinde bir ocak vardi. Ben bos tencereye yag koymusum orada atesin ustunde ocagin arkasinda biraz yuksek bir yer var ve orada cocuk parki var, karanlik bir suru insan ve cocuk var. Benim bir onceki aksamdan orada kitaplarim kalmis, unutmusum gidip almak istiyorum, korkuyorum, yolda giderken bir erkek grubundan yardim istiyorum. 10 kisi varlar, tabi bizde dukkani kapattik geliriz yardimci oluruz diyorlar, birden bire birbirlerine giriyorlar, bir tanesi hepsini siraya diziyor kavga ediyor, bense gizlice kacmaya calisiyorum. Bir kitabimi orada unutuyorum bosver canindan degerlimi diyorum, eve gidiyorum eve gidince gece oluyor. ablamla yuksek sesle konusuyoruz birden bi deli sesimizi duyuyor ve cama gelip vurmaya basliyor enistemde kalkip kiziyor herkes beni o deliden uzaklaatirmaya calisiyor bende nolcak iyi birine benziuor neden oyle yapiyprsunuz diyorum sonra aksam ince bi yol var ordan o araziyi gecip parka gidip kitaplarimi almak istiyorum kosarak korkarak geciyorum o araziden birden ince insan dolu kalabalik yola gieiyorum o yoldaki insanlar bana kotuluk yapmaya calisiyor arkadan yabancu uyruklu bi kiz gelip bana yard ediyor ben parka gidiyorum ve kitaplarimi aliyorum ruyam bu hic anlam veremedim aciklarsaniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir