Kategoriler
Genel Bilgiler

Uranüs’ün Özellikleri

Uranüs’ün özellikleri nelerdir?

Uranüs sürprizlerin ve beklenmedik olayların gezegenidir. Geleceği, yeni teknolojiyi, Internet ve sanal ortamı temsil eder. Yenilikçi, önceden bilinmeyen, sürpriz dolu, deneyci ve geleceğe dönük şeylerin gezegenidir. Uranüs toplumların, uygarlıkların, kurumların düzenlerini sarsıp yeni düzenlere başlamalarına neden olur. Ani değişiklikler, isyan, bağımsızlık ve şok getirir. Evrensel gerçeğin peşinde çabuk ve özgürleştirici sonuçlar getirir.

Uranus duygusal değildir, objektiftir. Yıldız haritaları üzerinde güçlü bir Uranüs etkisi ile doğanlar çağlarının ilerisinde düşünce yapısına sahip olurlar. Bu kişiler eşitlik, özgürlük, demokrasi ve çevre konularında çok duyarlıdırlar.

Uranüs’ün yıldız haritasındaki yeri kişinin değişiklik, yenilik yapma gücü konusunda fikir verir. Buna ihtilalci değişiklikler, düşünmeden harekete geçme, akla gelmeyen şeyleri yapma ve kişisel özgürlüğü arama gibi konular da dahildir.

Uranüs bilimi, elektriği ve astrolojiyi yönetir. İyi astrologlar yıldız haritalarında Uranüsü önemli bir konumda değerlendirirler. Vücutta ise kan dolaşımını, kanı, beyni yönetir. Astrolojide Kova burcunun yöneticisidir. Bu gezegen her burçta yedi sene kalır ve 84 yılda turunu tamamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir